3 MÊÊÊÊÊÊÊÊ Voor de thuisblijvers vakantie korting Op fietsen, regenkleding Pli en tassen! RENS W( PETIET Lokerse' vriendengroep van vroeger", vertelt Ria. „We komen al meer dan dertig jaar op de Lokerse Feesten. Eerst als vrijwilliger, later als gast. We eten samen en wisselen de laatste roddels uit. Een mooie traditie!" Naarmate de uren verstrijken wordt het steeds drukker. In het Joséphine Char- lottepark, waar het festivalonderdeel Polifonics in een grote tent is gestationeerd, brult de menigte mee met You never walk alo ne. Hier laten veel lokale artiesten zien wat ze in huis hebben. De tent is dan ook gevuld met voornamelijk Belgisch publiek. Naast muziek is hier ook aandacht voor sport en dans. De nacht staat voor de deur, maar Lokeren is nog lang niet uitgefeest. In plaats van zonne brandcrème ruik je nu vooral bier, zweet en knoflook. Opvallend is dat de gemoedelijke sfeer van eerder op de avond, net als de warm te, blijft hangen. Uit berichtjes van bezoekers, die op een groot scherm voorbijkomen, blijkt hoezeer het festi val wordt gewaardeerd: 'Lang leve de Lokerse', 'Selah, gij zijt een straf wijf en 'Nora, wil je met me trouwen?'. Lokeren leeft. Pas wanneer het weer bijna licht wordt, zal het stil zijn op het festivalterrein. De enige erfenis aan de avond en nacht ervoor, is het met plastic gla zen, karton en sigarettenpeuken bezaaide grind. En dat tien dagen lang. woensdag 3 augustus 2011 De Lokerse Feesten 9 De Lokerse Feesten worden elk jaar in augustus gehou den in de Oost-Vlaamse stad Lokeren. Het tiendaagse stadsmuziekfestival viert dit jaar van 29 juli tot 7 augustus zijn 37e verjaardag. Naast het betaalde festivalterrein aan de Grote Kaai zijn er nog twee locaties in de stad waar allerlei artiesten gra tis hun muziek ten gehore brengen. Deze terreinen dra gen de namen Fonnefeesten en Polifonics. Behalve muziek is er ook vermaak in de vorm van een kermis en kraampjes met eten, drinken en snuisterijen. De komende dagen treden er verschillende nationale en internationale artiesten op, onder wie Joe Cocker (van avond), Morrissey (donderdag), Gabriel Rios (vrijdag), Interpol (zaterdag) en Hooverphonic (zondag). Ticketprijzen variëren van 20 tot 30 euro, afhankelijk van de artiesten die er die avond optreden. Een abonnement voor tien dagen kost 100 euro. Het volledige programma en meer algemene informatie is te vinden op de website van het festival: www.lokersefeesten.be. Nabij camping De Mei doorn in Sluis kun je heerlijk de honden uitla ten in de polder. En de camping ligt dichtbij het het stadje. De zomerredactie en Z2 bezoeken elke dag een camping. Vandaag zijn we bij De Meerpaal in Zoute- lande. Benieuwd? Kijk om 12.00 uur op www.z2.nl f) Lokeren Overal in het centrum van Lokeren maken mensen muziek. en vakantiegangers 6atavUS Korte Noordstraat 53, Middelburg 10118-624394 www.renspetiet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65