Terug naar de plek waar het begon 2 Zomergasten woensdag 3 augustus 2011 Lang leve 'de Tien dagen lang genieten van topartiesten. Dat kan elk jaar weer in Lokeren, net over de grens bij Zeeuws-Vlaanderen. Zomerverslaggeefster Ellen Jobse feest een avondje mee met artiesten als Selah Sue, Jamie Lidell en Erykah Badu. door Ellen Jobse foto's Ronald den Dekker Het ruikt hier naar zonnebrand crème. Mensen met hoedjes en zon nebrillen op staan in groepjes te pra ten. In de ene hand een biertje, in de andere een sigaret. Moeders trek ken kinderen aan hun T-shirts mee door de te vreden roezemoezende menigte. Op het festival terrein aan de Grote Kaai regeert de Vlaamse ge moedelijkheid. De Belgische lelie (19) is voor het eerst op de Lo- kerse Feesten, samen met een vriend. Hij heeft gelijk een abonnement voor tien dagen aange schaft. „Ik zit in het leger, dus dit is mijn vakan tie. Muziek vind ik mooi, maar ik kom niet spe ciaal voor een artiest. Het is meer de ambiance die mij trekt." Vandaag is lelie alleen gekomen, zijn vriend heeft iets te veel gefeest de eerste fes- tivaldagen. „Ook alleen vermaak ik me hier pri ma. Lekker een pint drinken en genieten van goede muziek, wat wil je nog meer." Een gesprek voeren tijdens een optreden is overi gens niet eenvoudig. De bas trilt door tot in je borstkas en drum- en gitaarsolo's overstemmen elk ander geluid. Schreeuwen is de enige moge lijkheid om je verstaanbaar te maken, maar slechts weinig mensen wagen zich daaraan. Lichamelijk contact is eenvoudiger om het gezel lig te hebben. Stelletjes verstrengelen waar moge lijk, vriendinnengroepen wiegen gearmd heen en weer en een jongen probeert er via gebaren taal achter te komen of zijn vrienden nog een biertje willen. Kletsen mag dan niet lukken, het doet niets af aan de gezellige sfeer op het festival terrein. Overal waar je kijkt zie je lachende ge zichten. Naast het festivalterrein bevindt zich een waar eetwalhalla. Eettentjes hebben bezit genomen van een van de Lokerse straten. Van oliebollen tot pizza en zelfs escargots, je kunt het zo gek niet verzinnen of het is hier te koop. Is het er aan het begin van de avond nog rustig, rond een uur of tien staan mensen in de rij voor een vette hap. De massa beweegt zich langs al die eet- kraampjes naar een plein dat is ingericht als kermis. Tussen de pittoreske witte ge bouwen die het plein omringen, hebben de jong ste bezoekers van de Lokerse Feesten plezier. Ook op het nabijgelegen plein waar de zoge naamde Fonnefeesten (eveneens onderdeel van de Lokerse Feesten) zijn, zitten veel kinderen met hun familie aan een van de picknicktafels. Onder het genot van livemuziek wordt in dit middeleeuws ingerichte minidorp gegeten en ge dronken. Het is opvallend rustig voor het podium. Bij de Fonnefeesten lijkt het vooral te gaan om ont moeten. Dat beaamt een groep vijftigplussers, die aan een van de picknicktafels zit. „Wij hou den hier ieder jaar een rëunie met de Lokerse Sita en Cees de Graaf. PASPOORT Naam: Sita (61) en Cees (62) de Graaf Woonplaats: Venlo Gespot: camping de Meidoorn in Sluis door Jessie Scheele Het is precies 44 jaar geleden dat Sita en Cees elkaar voor het eerst ont moetten, allebei op vakantie in Ret- ranchement. Zij met haar vriendinnen in een pension, hij met een groep vrienden op camping De Sandt Plaet (toen De Wildhof). De twee vriendengroepen troffen elkaar op het strand. Niet veel later werden Sita en haar vriendinnen uitgenodigd voor een feest je op de camping waar de jongens verble ven. Maar van liefde op het eerste gezicht was toen nog niet echt sprake. Sita: „Ik vond hem wel leuk hoor, maar ik had een vrien din die veel knapper was dan ik. Nooit ge dacht dat hij mij wel eens leuker zou kun nen vinden." Uiteindelijk groeide hun liefde uit tot een langeafstandsrelatie. „Ik woonde in Zwijndrecht en Sita in Groningen. We za gen elkaar dan ook alleen in het weekend." Maar liefde laat zich niet door afstand tegen houden. Het stel is al heel wat jaren gelukkig samen en geniet dan ook volop van hun va kantie in Zeeuws-Vlaanderen. „Eigenlijk gaan we weer terug naar onze roots", grapt Cees. En zo is het maar net. Terug naar de plek waar het allemaal begon. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Jamie Lidell. Erykah Badu. Selah Sue.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64