Zeeland PZC B en W Sluis weer op vingers getikt Europaschool in zes weken van oud naar compleet nieuw Hoofdrol voor reus Max op Vestingdagen Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 OUDE KERKSTRAAT Meerderheid gemeenteraad verwijt college 'wederom niet naar de samenleving te luisteren' Gemeente geeft boeken 'Van herindeling' weg Architecte wil 'krot' in Oostburg een tweede kans geven Woensdag 3 augustus 2011 Boeren tot laat in de avond op het land om tarwe droog te oogsten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl rffr"YHMnnïïMmïïr"riii*iHTra^aggBgaa»«8^i ifffifHvm—rrr door Martijn de Koning sluis - Een meerderheid van de ge meenteraad van Sluis verwijt bur gemeester en wethouders dat ze niet goed naar de eigen inwoners luisteren. Een brief van Francois Babijn met die inhoud is onderte kend door heel de oppositie, maar ook door coalitiepartijen WD en CDA. Babijn (Lijst Babijn) klom in de pen naar aanleiding van de voorge nomen maatregel om in de Oude Kerkstraat in Oostburg, mede op verzoek van de bewoners, éénrich tingsverkeer in te voeren. De straat zou daarnaast een nieuwe inrich ting krijgen. Dat leidde tot protest van andere omwonenden, onder nemers en een aantal raadsleden. Zij zijn bang dat omringende we gen te druk worden en denken dat ondernemers problemen krijgen bij de bevoorrading van hun zaak. Een kleine ingreep aan de Oude Kerkstraat zou voldoende moeten zijn, menen betrokkenen. Babijn oppert bijvoorbeeld om de bocht op de hoek met de Zuidzandse- straat ruimer te maken. Het college onderzocht de zaak nogmaals, maar bleef bij zijn standpunt. Wel werd toegezegd dat, na de herinrichting, de situa tie opnieuw zou worden bekeken. Dan zouden altijd nog extra maat regelen kunnen worden getroffen. Het college 'luistert wederom niet naar de signalen uit de samenle ving en de gemeenteraad', schrijft Babijn. Met 'wederom' doelen de ondertekenaars op de kwestie De Burght, waarin het college onlangs besloot om een brede school te bouwen op de beoogde plaats van het nieuwe zorgcentrum aan het Ledelplein. De verbijsterde raad, die zich gepasseerd voelde, draaide het besluit prompt (unaniem) te rug. De brief is ondertekend door de fracties van Nieuw Gemeente belang, Lijst Babijn, Helder Zeeuws, CDA en WD, én PvdA- raadslid Rinus de Lijser. Alleen D66 is vóór de maatregel; de ande re vier raadsleden waren wegens vakantie onbereikbaar. De brief schrijvers willen vóór het einde van de bouwvak antwoord. Omdat de komende weken ziens wijzen kunnen worden ingediend, kan het college om procedurele re denen nog niet reageren op de brief. door Martijn de Koning zuidzande - Hij kreeg nogal wat sceptische reacties als hij vertelde dat 'zijn' Europaschool in zes we ken tijd gesloopt en compleet weer opgebouwd zou worden. Di recteur Kees Moelker van de basis school in Zuidzande kan het zich ook wel voorstellen. „Het is na tuurlijk'nogal revolutionair." De gemeente Sluis en scholenkoe pel Escalda besteedden de bouw van de nieuwe school aan met de opdracht aan de uitvoerders om ook voor alternatieve huisvesting tijdens de bouw te zorgen. Niet no dig, vonden architectenbureau Fierloos en aannemer Schoote/ Boogaard: de hele bouw van de school kan in één vakantie plaats vinden. Althans: ter plaatse, want eigenlijk begon de bouw al in januari, in een werkplaats. De sindsdien ge maakte prefab-stukken van de school worden nu ter plekke aan elkaar gezet. Het resultaat moet zijn dat over een kleine drie we ken kinderen en schoolteam over een gloednieuw gebouw beschik ken. „Dat gaat lukken; alles ver loopt volgens schema", zegt Moel ker. De nieuwe Europaschool wordt op 15 oktober officieel geopend. De nieuwe school wordt voorzien van nieuwe snufjes als vloerverwarming en een warmteterugwininstailatie. Nadeel voor de bouwers: ze moeten in de bouwvak werken. foto Peter Nicolai hulst - Dit jaar zal geen traditio neel wapengekletter van De Borge- rij te horen zijn tijdens de Hulster Vestingdagen. Het grote stadsfeest van Hulst staat 27 en 28 augustus helemaal in het teken van reus Maximiliaan van Hulst. De stadsreus is pas 'geboren' en tij dens de Vestingdagen wordt hij met veel ceremonie gedoopt en in geschreven in het bevolkingsregis ter. Evenals voorgaande jaren wordt de Hulster binnenstad on dergedompeld in middeleeuwse sferen en staan muziek en theater centraal. Maximiliaan wordt zaterdag 27 au gustus in een stoet met ruiters, koetsen, burgers en andere stads- reuzen door de binnenstad gere den. Op de Grote Markt vindt dan de inburgering plaats met muziek en dans. Uiteraard ontbreekt een reuzenmaaltijd niet en wie zich hiervoor inschrijft, kan aanschui ven. Kooplieden verkopen hun waren tijdens de braderie en ambachtslie den demonstreren de kunst van de oude ambachten. Hulsterse mannen en vrouwen tonen .hun creatieve gaven. Dat alles wordt op geluisterd door muziek van band jes en koren. De organisatie roept alle Hulstenaren (en bezoekers) op zich middeleeuws te kleden. terneuzen - Bijna tien jaar gele den - ten tijde van de herindeling in Zeeuws-Vlaanderen - trakteerde de gemeente Terneuzen de inwo ners op het boekwerk 'Terneuzen. Van herindeling tot herindeling.' Vier auteurs behandelden daarin de belangrijkste gebeurtenissen in de ruim dertig jaar tussen de her indeling van 1970 en die van 2003. Fotografen leverden er honderden foto's bij. De gemeente doet het boek nu in de opruiming. Wie een exemplaar wil, kan het afhalen bij de publieksbalies in Terneuzen, Axel en Sas van Gent. Er zijn nog enkele honderden exemplaren be schikbaar. ib jij wel eens een echte eleeuwenzoen gehad? zeeleeuwen! 1 Deftapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjejans.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53