Vör in je kledingkast training sport 125 Drie goals niet genoeg voor Bru Hoogerland staakt criterium na valpartij woensdag 3 augustus 2011 Gratis op te halen bij (f) op vertoon van deze advertentie of een aankoopbon van een winkel in Rosada. Zolang de voorraad strekt! Schaaktrainer Watson Tay 'We schaken hier in een fijne plaats, in een fijne ambiance en het is voor mijn pupillen heel leerzaam' P- TENNIS Nieuwerkerk. De Proeverij Gruttepikker- stoernooi. Mannenenkelspel. ME7: R. Serraar- ens-F. Weststrate 6-2 6-1. Vrouwenenkelspel. VE7: R. Geluk-J. van de Zande 4-6 6-0 6-1, C. Rijpkema-J. de Vos 6-1 4-6 7-6. Mannendub- belspel. MD7: T. Vos/T. Vos-R. Loos/R. de Reus 6-1 6-4. Gemengddubbelspel. GD7: W. de Valk/S. de Valk-T. Roosen/C. Roosen 6-2 6-2. Vlissingen. Schuitema Makelaars Open Scheldetoernooi. Vrouwenenkelspel. VE6: K. Van Limbergen-I. Dierickx 6-3 6-4, M. van Wij nen-A. van der Weele 2-6 6-0 6-2. Gemengd- dubbelspel. GD5: V. van der Linden/S. ten Hac- ken-R. van Stee/V. Corré 7-6 4-6 6-4. GD6: I. van der Bal/S. Klap-W. ten Hacken/A. de Kra ker 6-2 6-2, T. Leenstra/N. Westerterp-N. van Heulen/H. de Roover 5-7 6-4 6-4. WIELRENNEN UCI World Tour, Ronde van Polen. Derde etappe, Bedzin-Katowice 1. Kittel (Dui) 135,7 km in 3.09.29, 2. Feillu (Fra), 3. Jörgensen (Den), 4. Nizzolo (Ita), 5. Blythe (GBr), 6. Kristoff (Noo), 28. Veelers, 30. Van Winden, 51. Van Emden, 57. Poels, 77. Cle ment, 97. De Maar, 98. Slagter, 101. Keizer. Al gemeen klassement: 1. Kittel 8.55.00, 2. Feil lu op 0.24, 3. Haussier (Aus), 4. Kristoff, 5. Jörgensen 0.26, 6. Blythe 0.30, 37. Veelers, 52. Kreder, 69. Keizer, 75. Van Winden, 90. Poels, 106. Clement. Assen. Jeugdtour. Cat 1: 3. Shirin van Anrooy (Kapelle). Ook der de in alg. klassement. Cat 5: 3. Timo de Jong. Zesde in alg. klasse ment. Deze handige en hippe zomertas hebben*? Kom dan nu naar Rosada Factory Outlet! Kids Joenit Outdoor Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Bv. bungee trampolines, diverse luchtkussens en een Mega Wipe Out baan! Check de website voor het programma. Final Sale Nu nóg meer korting bij al onze topmerkén. door Koen de Vries VLISSINGEN - Ze zijn er weer, de schakers uit Singapore. Dit jaar zijn ze zelfs met acht man verte genwoordigd op het HZ-toernooi in Vlissingen. Onder aanvoering van hun leraar Watson Tay scha ven ze er aan hun niveau. Niet om later grootmeester te worden. Da's te hoog gegrepen. Ze willen het spel goed onder de knie krij gen en later misschien een titel als internationaal meester verdie nen. Watson Tay, die al aardig richting de zeventig loopt, ontdekte het HZ-schaaktoernooi vijf jaar gele den. Hij hoorde van het sterke toernooi in Vlissingen en vloog met een paar pupillen naar Neder land. Zijn informatie bleek juist. „We schaken hier in een fijne plaats, in een fijne ambiance en het is voor mijn pupillen heel leer zaam. Na afloop wordt de partij al tijd nog even geanalyseerd met de tegenstander. Dat gebeurt lang niet overal. Ik zie dit toernooi als een goede training." De eerste keer nam hij drie jonge schakers mee naar Zeeland, onder wie de elfjarige Daniël Fernandez. Het ventje had toen nog niet eens een rating, maar vijf jaren en vijf HZ-toernooien later mag hij zich al internationaal meester noe men. Zondag hield hij grootmees ter Yasser Seirawan verrassend op remise. Watson Tay heeft voor zijn ande re pupillen een soortgelijke route uitgestippeld. De Singaporees die tot zijn pensioen als zakenman in Australië een dikke boterham ver diende, moet roeien met de rie men die hij heeft. „In Singapore gaan de kinderen van zeven tot ze ven naar school. Als ze thuisko men hebben ze weinig energie over om hard op schaken te stu deren. Ze krijgen van mij 's avonds twee keer per week een uurtje les en op zondag van twee tot zes. Daar moeten ze het mee doen." Naar Vlissingen heeft hij vier spe lers van tien, één van elf, één van twaalf, één van veertien en de in middels zestienjarige Fernandez meegenomen. Ze schaken wel va ker in Europa, onder rrieer in Duitsland en Hongarije, maar dat is later in het jaar. Speciaal voor het HZ-toernooi hebben ze een re tourtje Amsterdam genomen. Twee moeders zorgen voor extra begeleiding. Het gezelschap ver blijft in Hotel Truida op de Vlis- singse boulevard. Watson Tay heeft vroeger zelf ook geschaakt, maar over zijn sterkte kan hij niet veel zeggen. „In mijn tijd werd er in Azië nauwelijks ge schaakt. Er waren geen bonden of clubs. We keken naar de partijen van de Russen, de Europeanen en de Amerikanen en speelden on derlinge wedstrijden. Een rating hadden we niet. Maar ik geloof dat we een aardig hoog niveau hadden." De schaakleraar heeft geen ban den met de bond van Singapore. Hij blijft liever onafhankelijk. „De bond heeft me wel eens gevraagd, maar dat geeft alleen extra romp slomp. We hebben in Singapore geloof ik vier grootmeesters en nog veel meer internationaal meesters. Toch komen veel ouders naar mij met de vraag hun kinderen op te leiden. Ze zijn te vreden en dat ben ik ook. Ik heb nu zelfs drie spelers uit Hong Kong onder mijn hoede en één uit India. Hun ouders werkten in Singapore en nu ze terug zijn, blijven ze toch naar me toe ko men. Ik geloof dat het wel goed gaat." SURHUISTERVEEN - Johnny Hoogerland verlaat het par koers van de Ronde van Surhuisterveen met een mede werker van de EHBO. De Yersekse wielrenner is tijdens het profcriterium ten val gekomen na een klapband en heeft daaraan onder meer een kapotte elleboog overge houden. Ook Raborenner Maarten Tjallingii smakte te gen het asfalt. De zege in het Friese dorp ging naar Cadel Evans, de winnaar van de Ronde van Frankrijk. De Australiër, die rondreed in zijn gele trui, versloeg Raborenner Pieter Weening in de sprint. Lieuwe Westra (Vacansoleil) fi nishte als derde. Surhuisterveen was Evans' enige optre den in een Nederlandse 'kermiskoers'. In Surhuisterveen werd voorafgaand aan de koers ook nog een skeelerwedstrijd gehouden. Middelburger Erwin Mesu eindigde daarin als derde. Hij bereidde zich in Friesland voor op de marathon die hij zaterdag rijdt tijdens het Europees kampioenschap. Die marathon is in Zwolle. foto Robin van Lonkhuijzen/ANP halsteren - In de tweede wed strijd van de voorbereiding scoor de Bruse Boys drie keer. Het was niet voldoende voor een goed re sultaat, want tegenstander Halste ren (zondag) was goed voor vier treffers. De wedstrijd zou in Bruinisse ge speeld worden, maar door veldon- derhoud van de gemeente bleek dat op het laatste moment niet mo gelijk. Trainer Ronald van Oeveren miste nog een aantal vaste krach ten, maar bestempelde het oefen duel als nuttig. „Het was een leuke wedstrijd", voegde hij er aan toe. Bruse Boys kwam tot drie keer te rug van een achterstand. Bij rust leidde Halsteren met 2-1. Voor de Bruse tweedeklasser scoorden Tho=* mas Groeneveld, Marco Ketting en opnieuw Groeneveld. De laatste goal werd gemaakt uit een straf schop. 7 dagen per week open van 10:00 tot 18:00 uur www.rosada.nl rosada 30 MINUTEN VAN ROTTERDAM factory outlet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51