Ajax-aankoop Boerrigter één keer een spandoek met 'Sar Nog 221 sport AZ-doelman Romero te laat terug van Copa EREDIVISIE Vanaf vrijdag is er weer betaald voetbal. Deze krant blikt dagelijk vooruit op het eredivisieseizoen. Vandaag met Derk Boerrigter, die na omzwervingen terug is bij Ajax. Van der Sar traint mee met Ajax op dag voor afscheidsduel Ruiz kan starten bij FC Twente woensdag 3 augustus 2011 Derk Boerrigter vindt dat hij klaar is voor het spelen bij een topclub. rimpelloos. Tijdens zijn omzwer vingen bij Haarlem - er groeide nauwelijks gras op het trainings veld - en Zwolle speelde Boerrigter wel eens met de gedachte om een andere bestemming in zijn leven te kiezen dan het profvoetbal. Na koude vrijdagavondwedstrijden in een bijna leeg stadion tegen een an dere club uit de jupiler League door Arnold Aarts ALKMAAR - Sergio Romero was gis terochtend de grote afwezige tij dens de training van AZ. De Ar gentijnse doelman had met de clubleiding afgesproken zich op 2 augustus te melden in Alkmaar, na zijn deelname aan het toernooi om de Copa América en zijn daar opvolgende vakantie. Directeur voetbalzaken Earnest Stewart had gisteren contact met Romero's zaakwaarnemer Mino Raiola om opheldering te vragen. „Van hem hoorde ik dat hij schijn baar in het vliegtuig naar Neder land zit", aldus Stewart. „Dat is het enige wat ik weet. ik heb geen idee wanneer we hem kunnen ver wachten." Als Romero in Alkmaar verschijnt, heeft hij allereerst een gesprek met de directie, bestaande uit Stewart en Toon Gerbrands. Stewart wil niet op voorhand op eventuele maatregelen tegen de keeper in gaan. „Het is de verantwoordelijk heid van de speler om zich op een bepaalde dag te melden. Maar wij moeten eerst van hem horen over het hoe en waarom. Er kan van al les gebeurd zijn. Het hangt van de omstandigheden af wat we gaan doen." Aanvankelijk was het de bedoeling dat Romero direct met trainer PIATRA NEAMT - Bryan Ruiz kan vanavond in de Champions Lea guewedstrijd tegen het Roemeen se FC Vaslui de hele wedstrijd spe len. De aanvaller is voldoende her steld van een blessure aan zijn bo venbeen. In het duel om de Johan CruijfF AMSTERDAM - Edwin van der Sar neemt zijn afscheidswedstrijd dui delijk serieus. In de aanloop naar het duel van vanavond trainde de doelman gisterochtend mee met de selectie van Ajax. De veertigjarige Van der Sar, re cordinternational met 130 optre dens in Oranje, zwaait af in een uitverkochte Arena. De sluitpost sloot afgelopen seizoen zijn car rière als profvoetballer af bij Man chester Linked. De zoon van Van der Sar opent vanavond de serie wedstrijden. Hij neemt het met Manchester United Dl op tegen zijn leeftijdsgenoten van Ajax. Daarna staan het succes volle Ajax uit 1995 van coach Louis van Gaal en het Nederlands elftal uit 1998 van trainer Guus Hiddink tegenover elkaar. Het slotstuk van de avond is de strijd tussen het huidige Ajax en een door Van der Sar samenge steld team van wereldsterren. Gro te namen als Alessandro del Piero, Wayne Rooney en Ryan Giggs zul len in Amsterdam te bewonderen zijn. Gertjan Verbeek om de tafel zou gaan zitten, maar daar is dus van af gestapt. Volgens Stewart heeft dat te maken met het drukke pro gramma van AZ. De ploeg speelt morgenavond de uitwedstrijd in de Europa League tegen het Tsje chische FK Jablonec. Zondag wacht de eerste competitiewed strijd, thuis tegen PSV. Verbeek liet gisteren na de trai ning merken geïrriteerd te zijn over de absentie van Romero. „Het kan toch niet zo zijn dat spe lers bepalen wanneer ze gaan en wanneer ze komen." De coach liet zich vorige week bijzonder kri tisch uit over de doelman. Hij he kelde zijn eigengereide gedrag. Zo liet Romero eind vorig seizoen na het laatste competitieduel verstek gaan bij twee teamverplichtingen. Volgens Verbeek is het voor Rome ro, AZ en de spelersgroep het bes te als de keeper vertrekt. Die kans is volgens Earnest Ste wart aanwezig. „Er speelt links en rechts wat, onder andere uit Italië. Maar dat kan iedereen zich voor stellen bij de eerste keeper van het Argentijns elftal." AS Roma heeft bij AZ onlangs offi cieel een bod gedaan op Romero, maar dat vond de clubleiding te laag. De Italiaanse club contracteer de inmiddels Ajacied Maarten Ste kelenburg. Schaal kwam Ruiz zaterdag nog als invaller binnen de lijnen en maakte hij tegen Ajax het winnen de doelpunt. „Ruiz heeft voldoende minuten ge maakt om vanaf het begin mee te kunnen doen", aldus trainer Co Adriaanse. immmmÈBgss^ssssmssmsmmgm&aiBes^ssmè door Dick Sintenie NOORDWIJK - De jongens waren die middag bloemen aan het snij den in de zaak van Piet Bamhoom zijn ouders, toen ze zich realiseer den dat ze iets moesten doen. Iets ludieks, om hun maatje Edwin die avond te steunen. Een laken was zo gevonden, de tekst was snel be dacht. Bij Jantje Hordijk thuis gin gen ze oranje verfhalen, maar dat fietstochtje hadden ze zich kunnen besparen. Er was alleen groen. Dus werd het: 'Sar in Oranje' maar dan in groene letters. Het was stil die avond in stadion De Meer. In hun herinnering wa ren Piet Bamhoorn, Jan Hordijk, Joop Soederhuysen en Arjan Duijn- dam zo'n beetje de enige toeschou wers bij de vriendschappelijke wed strijd van het tweede elftal van Ajax. Maar het was wél de proef- wedstrijd waarin hun keeper, Edwin van der Sar, tweedejaars A-junior van W Noordwijk, een contractje bij Ajax kon verdienen. „Aan het begin van dat seizoen was Edwin bij ons komen keepen", zegt Duijndam. „Op aandringen van een van onze spelers, Sander van Duin, die bij hem in de klas had gezeten. Edwin kwam uit Voor door Jop van Kempen AMSTERDAM - Hij kan het zich nog goed herinneren. Vanuit zijn appar tementje in Diemen had Derk Boerrigter met zijn vader een rou te uitgestippeld naar trainingscom plex de Toekomst. Boerrigter was achttien jaar, hij kwam vers van het vwo en vanuit zijn eerste eigen onderkomen ging hij op de fiets naar zijn nieuwe voetclub. De rou te liep door de Bijlmer. „Ik schrok me dood wat ik daar allemaal te genkwam.. Ik schrok van de gebou wen en van de mensen. Alles was nieuw en anders. Zo'n wijk had den we niet in Oldenzaal. Het maakte een beetje een gevaarlijke indruk op me." Ook de eerste schreden bij Ajax wa ren zes jaar geleden onwennig en onplezierig. Boerrigter kwam als ta lent van een provincieclub naar een topclub en hij had moeite met de kritische benadering. „Als je bij TWente iets niet goed deed, zeiden ze: volgende keer beter, jongen. Bij Ajax is het harder. Daar moest ik erg aan wennen." Boerrigter is inmiddels 24 jaar en hij kan eigenlijk wel lachen om zijn ervaringen van toen. Het bleue van zijn eerste periode in Amsterdam heeft hij achter zich ge laten. „Ik ben mentaal en fysiek veel sterker geworden. Eerst dacht ik als iets niet lukte: jammer dan. Gebeurt me dat nu, dan denk ik: ik zal ze wat laten zien. Ik was een jongen, nu ben ik een kerel." Die omvorming verliep echter niet hout en speelde bij Foreholte, een kleinere club. Op de eerste training gingen we lopen in de duinen. Vaak sjokken keepers dan zo'n beet je achteraan de groep, maar Edwin ging voorop. Hij was voorbereid, terwijl wij zo van het strand van Lloret de Mar waren gerold." 'Die lange' bleek ook nog eens heel behoorlijk te kunnen keepen. Daar om ging het met Van der Sar snel. Ruud Bröring, trainer van Noord- wijk Al en een kaartvriend van Louis van Gaal, beval zijn doelman aan bij de toenmalige trainer van Ajax 2. Soederhuysen: „Wij dach ten: gaat Edwin het redden in Am sterdam, tussen al die grote bek ken?" Hordijk: „Toen hij bij ons kwam voetballen, heeft hij tot de winterstop geen woord gezegd." Maar Van der Sar doorstond uitein delijk alle stormen in Amsterdam. Op 23 april 1991, twee jaar na zijn proefwedstrijd, maakte hij zijn de buut voor het eerste elftal van Ajax in de wedstrijd tegen Sparta, als vervanger van de geblesseerde Stan ley Menzo. Barnhoorn, een vaste bezoeker van Ajax in die tijd, haalde het span doek van zolder en nam het vol trots mee naar de eerstvolgende thuiswedstrijd in De Meer. Maar Van der Sar maakte in dat duel geen beste beurt. „Vijf minuten voor tijd heb ik het doek zo onop vallend mogelijk opgevouwen." Twee weken later speelde Ajax in het Olympisch Stadion tegen PSV. Doelman Edwin van der Sar speelt vanavond zijn afscheidswedstrijd in Am sterdam. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48