Alle tarwe voor de regen naar binnen Jacqueline verhuist naar bergen Nepal Satinoxide verweeft metal I 201 zeeland OOGSTTIJD Akkerbouwers werken tot laat in de avond door om zo veel mogelijk granen van de percelen te halen. „Snel voordat de regen komt." ChristenUsnie waarschuwt drinkende jeugd woensdag 3 augustus 2011 S mmmmmmmmmmmmÊmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmasmmmamm Jacqueline Doens uit Breskens verhuist binnenkort met haar dochter Anan- da naar Nepal. foto Mark Neelemans door Wilma Valk Opslag oma' staat ge schreven op een aantal dozen in de woonka mer van Jacqueline Doens- Ghale en dochter Ananda uit Breskens. Op 6 augustus ver trekken ze naar de stad Pokhara in Nepal om zich daar bij echtgenoot en vader Ganga te voegen. Jacqueline maakte in het verleden verre reizen. „Naar Nicaragua, naar Afrika en naar Nepal. Daar trof ik warme, vriendelijke men sen met een mentaliteit die me aanstond. Tijdens een bergtocht leerde ik Ganga kennen, hij werkt als gids. We werden verliefd. Ik dacht nog: nou ja, een vakantielief de! Maar hij bleef in mijn geheu gen hangen en het volgende jaar ging ik terug. Daar bleek dat hij mij niet vergeten was. We maak ten een afspraak en vertrokken voor een tocht van 21 dagen door de bergen. We hadden heel wat conflicten tijdens die tocht, na af loop wisten we wat we aan elkaar hadden. Er was een prima basis ge legd. En eigenlijk nog meer dan dat, want negen maanden later werd Ananda geboren." Er volgden bezoeken over en weer. Ganga is al acht keer voor een aan tal maanden in Breskens geweest. „Maar hij kan hier niet aarden", vertelt Jacqueline. „Onze maat schappij is te druk en hectisch voor hem." Een latrelatie was voor het paar echter geen optie. „In 2008 zijn we in Nepal getrouwd", zegt Doens. „Mijn moeder was er bij, ze weet dus waar ik straks woon. Ik heb het volste vertrou wen in de toekomst. In de maan den dat mijn man hier op bezoek was, waren we 24 uur per dag sa men. Onze relatie is heel stevig." Ook over Ananda maakt Jacqueli ne zich geen zorgen. „Ze is negen en heel flexibel. Over twee jaar moet ze naar de middelbare school en dan willen we daar goed ingeburgerd zijn." Echtgenoot Gan ga en zijn familie in Nepal zijn boeddhisten. „Wij leven nu ook al een beetje volgens die regels. Wij maken bijvoorbeeld geen spin of vlieg dood." In de korte tijd die rest wordt er ge selecteerd en ingepakt. „We kun nen maar veertig kilo per persoon meenemen. De inboedel is voor een groot deel verkocht. Dingen die we niet willen missen gaan bij familie in opslag en die nemen wij, of familie die ons bezoekt, la ter mee. Verder zijn we bij de tand arts geweest en heb ik een nieuwe bril. Er was "heel veel te regelen en organiseren." In Nepal wil Jacqueline straks een bed breakfast openen. „Toeris me is de grootste inkomstenbron van het land. Ik heb er wel vertrou wen in. Ganga heeft als gids im mers een vaste baan met een gere geld inkomen." door Edith Ramakers Even tussen de bedrijven door is Mart den Hollan der uit Oostkapelle naar zijn land gefietst om te kijken of zijn wintertar we oogstrijp is. Hij pakt een halm, vermaalt die in zijn hand en bijt in een korrel. Die is keihard en niet door te bijten met je tanden. „Er lean prima geoogst worden." Toch moet hij nog even geduld hebben. En dat valt niet mee. Hij maakt met twee andere akkerbou wers gebruik van één combine. „En ik ben woensdag pas aan de beurt. Hopelijk blijft het droog. Als het maar een beetje regent, kunnen we niet dorsen. Ik heb ge lukkig nog een andere bron van in komsten. Ik heb een pluimveebe- drijfzegt Den Hollander. Verderop op het Walcherse platte land zitten Johan Sanderse en Erik Francke allebei in een combine. Ze oogsten volop wintertarwe. Sanderse wijst op enkele donkere plekken in het perceel. „Vooral Walcheren, West-Zeeuws-Vlaande- ren en het westen van Schou- wen-Duiveland hebben veel regen gekregen in het najaar en de win ter. De wintertarwe is daardoor hier en daar dun en onvolgroeid. Van een egaal zacht glooiend ko renveld is geen sprake. Maar ze zijn allang blij dat de natte winter niet helemaal roet in het eten heeft gegooid. „De opbrengst is wel wisselend per perceel; tussen de 6 en 10 ton tarwe per hectare." Oogsttijd is en blijft de mooiste tijd van het jaar. Erik Francke: 1 „Hier werk je het hele jaar naar toe." Maar tegelijk is het ook een onrustige periode. De weersvoor uitzichten zijn niet gunstig. „Het is nu al wat klammig weer, alsof de buien echt zullen komen. We willen het liefst een zonnetje. Dan krijg je de mooie, droge korrels, die we goed kunnen oogsten en lang kunnen bewaren." Uit het exploot dd. 29-07-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Sandrine Monique Martine Pierard, wonend te Aardenburg, gemeente Sluis, aan Rudi Devillers, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een afschrift van de beschikking dd. 20-07-2011 gegeven door de Rechtbank Middelburg, sector civiel, tussen requirante als verzoekster en gerequi- reerde als gerequestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtschei ding van het tussen partijen gesloten huwelijk en waarbij is bepaald dat de man aan de vrouw met ingang van 20- 07-2011 een bedrage in de kosten van verzorging en opvoeding van het min derjarig kind dient te betalen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 RENESSE - Perspectief, de jeugdorga nisatie van de Christenunie (CU), zal vandaag in Renesse jongeren wijzen op de gevaren en gevolgen van overmatig gebruik van alco hol. De jongeren trekken per bierfiets door het dorp en bezoeken cam pings. Ze vinden dat een waarschuwing zoals op sigarettenpakjes niet zou misstaan op drankflessen. Daarom plakken ze vandaag zulke bewust wordingslabels op flessen. Aanlei ding is een onderzoek van de Ho geschool Zeeland waaruit blijkt dat jongeren de gevaren van drank misbruik niet kennen. i door Ali Pankow MIDDELBURG - Leven, lust, liefde en dood. Wie krijgt er niet mee te ma ken? Deze onderwerpen spelen een hoofdrol in de teksten op Still the Sun, een opmerkelijke cd van Satinoxide. Achter die naam gaan drie initiatiefnemers uit Middel burg schuil: Martijn van der Bliek (elektrische en akoestische gitaar), Oscar Postema (zang, piano) en Marloes Matthijssen (piano en syn thesizer). De cd is net wereldwijd uitgebracht op eigen label. De nummers variëren van progressie ve death metal tot folk en pop. „Wij maken al jaren samen mu ziek. Eerst in Tremor en daarna in Cassiopeia. Op een bepaald mo ment was het heilige vuur er uit en zijn we gestopt. Toch bleven Os car en ik tegen elkaar zeggen 'we zouden toch nog eens'. In april vo rig jaar besloten we om er inder daad weer eens voor te gaan", ver telt gitarist Martijn van der Bliek. Het idee werd geboren om als 'Hol landse progressieve metalband' een cd op te nemen. Op projectba sis en met inzet van enkele gere nommeerde gastmuzikanten. Het drietal vond enkele bevlogen lie den bereid hun medewerking te verlenen: drummer Stef Broks (Texture, Exivious), basgitarist Christian Robbemond (Red Car pet), lead-gitarist Luc-O (X-proof), zangeres Marjon van Iwaarden en Thorwald Jotgensen, bespeler van een zogeheten theremin. Oscar werkte eerder met hem samen in een project van het Zeeuws Or kest. Verder bleek de actieve in breng van Willy Berrevoets (Nuff Said), in wiens Avalanche studio de cd werd opgenomen, van grote waarde voor het eindresultaat. „Voor het echter zover was, moest er nog veel gebeuren", zegt Mar tijn. Weliswaar lag er nog veel ruw muzikaal materiaal uit de tijd van Cassiopeia, maar vrijwel alle tek sten moesten nog geschreven wor den, evenals het componeren van de zanglijnen. „Wekenlang zaten Oscar en ik met een akoestische gi taar en een computer samen in de tuin. Ik creëerde op mijn compu ter gitaarpartijen die ver boven mijn eigen kunnen lagen", memo- reert Martijn. En Oscar schreef tek- j sten, geïnspireerd door eigen ob- j servaties en ervaringen en ge- kleurd door zijn bevlogenheid voor poëzie, boeddhisme en het J zogeheten Tibetaanse Dodenboek, j Behoorlijk spiritueel dus en met j veel metaforen. „Die noodzaak dat 1 er materiaal moet komen, heb ik 1 wel nodig. Zomaar spontaan een j tekst schrijven, zit er bij mij niet 1 zo in", zegt Oscar. I Hij schrijft in het Nederlands. Mar- 1 tijn en Marloes (inmiddels een Zo lagen de akkers er op veel plaatsen op Walcheren begin van dit jaar bij. Door de overvloedige regenval zitten er veel verschillen in de opbrengst. „Er wordt tussen de 6 en 10 ton tarwe per hectare afgehaald", zegt Jo San derse. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46