Retourtje Amsterdam voor go< 241 sport Postny verrassende koploper Havenwedstrijd toe aan 72e editie Ronde van Peking nieuw in World Tour Baukje Doedée wint Putte-Kapellen Zaamslag onderuit tegen Sleidinge woensdag 3 augustus 2011 ajWMJiuiMMHiiMii riÉiJi'igaaa—w vlissingen - Evgeny Postny is een verrassende leider van het HZ-schaaktoernooi. De Israëliër worstelde zich in Vlissingen moei zaam door de eerste vier ronden, maar toen hij gisteren voor het eerst tegenover een collega-groot meester zat, sloeg hij hard toe. Chakkravarthy Deepan uit India zag eerst een toren en daarna de dame zijn verdediging binnendrin gen. Hij gaf op toen hij nog drie se conden voor zes zetten over had. Eigenlijk had niemand verwacht dat Postny zich aan kop zou neste len. De Israëliër kwam zaterdag vermoeid in Vlissingen aan, nadat hij in China weinig succesvol was geweest op het WK voor landen teams. Hij scoorde er slechts ander half punt uit negen partijen. Postny hoeft de leiding alleen te delen met de Rus Konstantin Lan- da, die Milos Pavlovic uit Servië versloeg. Beiden hebben vijf pun ten. Edwin van Haastert en Jan Smeets speelden remise en staan daarom op 4,5. Arkadij Naiditsch nam hardhandig revanche voor de mindere partij die hij maandag speelde. De als eerste geplaatste Duitser van Letse afkomst vermorzelde in 21 zetten Twan Burg uit Schijndel en bleef in het spoor van de koplopers. Nai ditsch werd maandag bijna verrast door zijn landgenoot Hagen Poetsch. Na vijf uur schaken kwam hij remise overeen. Voormalig Zeeuws-Vlaming Koen Leenhouts herstelde zich van de nederlaag van maandag tegen de Serviër Pavlovich. Bram van den Berg uit Tilburg moest zich al ge wonnen voor de partij goed en wel op gang was. Leenhouts heeft vier uit vijf. Vlissinger René Tiggel- man had ook op die score kunnen komen, maar hij koos net iets te enthousiast voor de aanval tegen de Australiër Andre Brown. Dat moest hij met een nederlaag beko pen. Middelburger Henrik Porte had gisteravond laat nog kans zich naast Leenhouts op de ranglijst te vestigen. HOGESCHOOL ZEELAND SCHAAKTOERNOOI Acht jonge schakers uit Singapore hebben een trainingsstage belegd in Vlissingen. Na afloop van het toernooi vliegen ze weer terug. Na vijf speelrondes heeft Daniël Fer nandez 4 punten. Hij is één van de pupillen van Watson Tay. Singapore is met acht schakers weer goed vertegenwoordigd op het HZ-toernooi. Trainer Watson Tay en Daniël Fernandez (beiden op de voorgrond) kwa men het vaakst naar Vlissingen. foto Lex de Meester .EA: TiinTTirwm breskens - In mensentermen is de Havenwedstrijd in Breskens al ge ruime tijd bejaard. De jaarlijkse openwaterzwemwedstrijd in de ha ven van de West-Zeeuws-Vlaamse vissersplaats is zaterdag toe aan zijn 72e editie. En net als in andere jaren zijn alleen Zeeuwen startge rechtigd. Daarbij geldt bovendien als regel dat ze ook daadwerkelijk in de provincie dienen te wonen. Een topper als Judith Stap gaat - mocht ze zich hebben ingeschre ven - daardoor niet te water in de Oosthaven. De uit Middelburgse zwemster komt tegenwoordig uit voor Eiffel Swimmers PSV uit Eindhoven, waar ze tegenwoordig ook woont. Dat er alleen Zeeuwen mogen meedoen aan de Havenwedstrijd heeft tot logisch gevolg dat alle ere plaatsen door zwemmers uit de provincie zullen worden bezet. En dat heeft zijn charme, vindt Adrie Vinke van de organiserende zwem vereniging Scheldestroom. Verder maakt de wedstrijd geen onderdeel uit van een landelijk cir cuit omdat die behoefte er nooit is geweest. Bovendien zijn de (veilig- heids-)eisen in een dergelijk geval zeer hoog. Die inspanningen we gen volgens Vinke niet op tegen wat je ervoor terug krijgt. Vanaf 14.00 uur gaan ruim hon derd zwemmers en zwemsters te water. Zij komen uit op zestien on derdelen. Het koningsnummer, de 3000 meter vrije slag, begint bij de mannen om 16.20 uur. Vijf minu ten later starten de vrouwen. De Havenwedstrijd is onderdeel van de strijd om de Zeelandbeker. Naast de reeds gezwommen wed strijd in Sluis tellen daarvoor ook de races in Middelburg, Wilhelmi- nadorp en Vlissingen mee. aigle - De Ronde van Peking krijgt definitief een plek op de wedstrijdkalender van de UCI World Tour. Dat meldde de inter nationale wielerbond UCI dins dag. De Chinese rittenkoers, die al op de voorlopige lijst prijkte, heeft een licentie voor vier jaar ge kregen. De Ronde van Peking is de enige Aziatische koers op de agenda van de World Tour. Door de licentie zijn de grote ploegen verplicht aan de start te verschijnen. Eerder meldden de ploegen dat ze niet naar China wilden komen, als de UCI vasthoudt aan het zoge heten oortjesverbod. De renners dreigden bewust met een boycot van de Ronde van Pe king omdat het de enige koers is die volledig wordt gedragen door de UCI. De wielerbond liet eerder dit jaar al weten niet te zullen zwichten voor een mogelijke boy cot. De Ronde van Peking wordt dit jaar voor het eerst verreden en duurt van 5 tot en met 9 oktober. De introductie van de wielerkoers past in de strategie van de UCI om de wielerkalender te mondiali- seren. Skil-Shimano heeft zich voor komend seizoen versterkt met de Duitse wielrenner Patrick Gretsch. Dat maakte de Neder landse ploeg gisteren bekend. De erkende tijdrijder komt over van HTC-Highroad en ondertekende bij Skil een contract voor twee jaar. De 24-jarige Gretsch won dit jaar de proloog van de Ster ZLM Toer. Eerder maakte hij in de Giro d'Ita- lia zijn debuut in een grote ronde. In de afsluitende tijdrit werd Gretsch achtste. MIDDELBURG Baukje Doedée uit Driewegen heeft gisteren het criterium van Putte-Ka- pellen op haar naam geschreven. De renster van de Rabo Lady Force ontsnapte na twintig van de zestig te rijden kilometers met twee Bel gen. De voorsprong liep op naar an derhalve minuut Vijf kilometer voor de finish plaatste Doedée een aanval, die alleen beantwoord werd door Katrien Looy. In de lange sprint was Doedée het snelst ZAAMSLAG Na de i-o-nederlaag tegen Lovende- gem ging Zaamslag gisteren ook te gen een andere Belgische ploeg on deruit in een oefenduel. De zater dag-eersteklasser verloor op eigen veld met 0-3 (0-1) van tweede-pro- vincialer Sint-Joris Sleidinge. Bij Zaamslag ontbrak zowat een half elftal basisspelers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40