Waar is dat dan? zeeland 13 'Alleen een bord is niet voldoende' Hechtenis Fred B. met 90 dagen verlengd Oosterschelde commentaar Natuurshow Redders uur lang vergeefs in touw na loos alarm mm m Nationaal Park Oosterschelde Crimineel mag van Robesin aan schandpaal Beleef een Sprankelende woensdag 3 augustus 2011 Vanuit Yerseke kon gisteren meegevaren worden met een natuurvaartocht. Van daag zijn er excursies langs de inla gen van Noord-Beveland en Plan Tureluur op Schouwen en is er een cultuurhistorische rondleiding met als thema 'Kracht van het wa ter' in Colijnsplaat. En wie zin heeft om er morgen op uit te gaan, kan meedoen aan de Natte Laarzentocht op Tholen. Vooral in de zomermaanden barst het van de georganiseerde activitei ten rondom de Oosterschelde. „Be zoekers kunnen natuurlijk ook zelf de Oosterschelde beleven", ver telt Wilco Jacobusse, coördinator communicatie en educatie van het Nationaal Park Oosterschelde. Ruim twintig ondernemers die op geleid zijn als Gastheer van de Oos terschelde, maken de bezoekers wegwijs. Daarnaast zijn op dertig verschillende plekken langs de zeearm 'parels' te vinden. Daar staan borden met informatie over de natuur, visserij en recreatie rond de Oosterschelde. „Binnen kort voorzien we ze van QR-codes. Mensen met een smartphone kun nen die scannen en krijgen met een te zien welke activiteiten er die dag zijn. Jacobusse denkt dat betere en uni forme bebording een positief ef fect zal hebben. „Vorige week ben ik nog met de auto door België ge reden. Al twintig kilometer van te voren werd het Nationaal Park Ho ge Kempen aangekondigd. Ook was het duidelijk wanneer ik het park zelf inreed. Zo'n bord geeft bezoekers meteen het gevoel dat er iets te doen is, dat ze door een bijzonder gebied rijden." Maar met alleen een bord red je het niet, benadrukt Jacobusse. „Het grote knelpunt is nu dat men sen nog niet optimaal worden ver wezen naar de Oosterschelde zelf. Want als je er eenmaal bent, leert de ervaring dat het zich dan alle maal vanzelf wijst." Of het nu om zilt voedsel gaat of om bijzondere natuur, oud-burgemeester Cees van Liere is nooit te be roerd om Zeeland te promoten. Nu heeft hij het plan om meer aan de weg te timmeren met het Nationaal Park Oosterschel de. Dat is een goede zaak. Wie even aan de Oosterschelde verblijft, of wie zich óp of in het water begeeft, merkt snel dat hij in een geweldige natuur show zit. Bij elk tij en bij elk weer een bijzondere cast en een nieuw decor. Aan de rand van het water wordt dit wel op bordjes aangeduid en uitgelegd, maar toch kun je als toerist dit unieke gebied volledig missen. Want Zeeland is veel te beschei den met wegwijzers. Het zou mooi zijn als bij extra bewegwijzering meteen en thousiasme voor de natuur wordt gekweekt. Want er kun nen wel meer mensen van de Oosterschelde genieten, maar dat is alleen vol te houden als ze dit gebied weten te koeste ren. Met stilte en ook verder met een minimale verstoring. Alleen dan gaat de show door. WESTKAPELLE - De KNRM in West- kapelle is gistermiddag tegen twee uur voor niets uitgerukt na de mel ding dat een man en een jongetje op een surfplank zouden zijn afge dreven. Dat zou zijn gebeurd in het water ter hoogte van het Kustlicht tus sen Zoutelande en Westkapelle. Na een uur zoeken en overleg met passerende plezierbootjes, bleek het toch te gaan om een loos alarm. Er was niemand afgedreven en er werd ook niemand vermist. zien, maar daar doe ik niks mee. Wij Stolte, die gisteren met haar doch- vei op het strandje bij Kats vertoef- komen voor het strand", zegt Els ter Marije en hondjes Dixie en Du- de. foto Ronald den Dekker gezien als beschermd gebied." Ze kijkt vragend. „Hoe ver strekt het nationaal park zich eigenlijk uit?" Korsuize zou graag meer op de hoogte gesteld willen worden. „Borden lijken me een goed idee. Bij het Na tionaal Park De Hoge Veluwe staan er ook overal bor den. Daar ga je bewust naartoe, omdat je weet dat er wat moois te zien is. Maar eigenlijk kun je zo'n Natio naal Park dus ook dichtbij huis vinden." Leendert en Anneke van Dijk uit Ovezande weten al lang hoe mooi de Oosterschelde is. Ze wandelen er re gelmatig. Meer promotie is niet nodig, vindt Leen dert. „Er zijn al zoveel toeristen. Ik heb net nog een half uur in de file gestaan." Anneke ziet er wél de voordelen van in. „Als mensen daardoor meer waar dering over en kennis van het gebied krijgen, vind ik het prima." Even verderop, voor de deur van het cafetaria op de parkeerplaats, blijkt nog een zuil te staan met infor matie over de Oosterschelde. „Ik zie hier heel vaak zeehonden in het water, vlakbij de kant", zegt René Struijk, die al dertien jaar in het cafetaria werkt. „De mensen op het strand hebben het niet eens door, ter wijl zoiets toch echt een eyecatcher is?" Struijk vindt extra borden langs de weg overbodig. „Er staat hier een informatiebord, vlak voor de deur. Opvallender kan het toch niet?" MIDDELBURG - Het Partij voor Zee land-Statenlid Johan Robesin zoekt medestanders voor zijn standpunt dat het een slechte zaak is boetes uit te delen aan mensen die criminelen herkenbaar op het internet zetten. In schriftelijke vra gen aan het college van Gedepu teerde Staten informeert hij of GS zijn mening delen en dat ook pu bliekelijk willen uitdragen. En of ze bereid zijn dat ook aan Provin ciale Staten te vragen. „Onze fractie verklaart zich voor stander van het publiekelijk aan de schandpaal nagelen van crimi nelen", geeft Robesin in een toe lichting bij zijn vragen aan. MIDDELBURG - De hechtenis van de 29-jarige Belg Fred B., die verdacht wordt van de moord op het Mid delburgse echtpaar Sdiroevers, is met negentig dagen verlengd. Dat heeft de Middelburgse rechter commissaris gisteren besloten. B. wordt er van verdacht dat hij in de nacht van dinsdag 19 op woens dag 20 juli het echtpaar Schroevers in hun woning aan de Hooge Meestraat heeft neergestoken. Me vrouw Schroevers overleed ter plaatse, haar man later in het zie kenhuis. De Belg is een ex-vriend van de dochter van het echtpaar. De relatie is uit, maar de man bleef problemen veroorzaken in Middelburg. Hij wordt ook ver dacht van brandstichting op 28 juli in een woning in Haarlem. Dat was de woning van de dochter van de familie Schroevers. Direct na zijn daad vluchtte Fred B. de wijk in. De politie heeft vervol gens tot in de loop van de ochtend met inzet van veel mensen en ma terieel naar hem gezocht. Daarbij richtte de aandacht zich vooral op het nabijgelegen kerkhof. Daar is hij uiteindelijk ook gevonden. Een onderzoekscommissie bekijkt nu hoe de informatieuitwisseling tus sen de Openbaar Ministeries in Middelburg en Haarlem over de man is geweest. Apollo Hotels 8c Resorts Zomernacht bijApollo Hotels Resorts'. www.ApolloZomeractie.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3