is een kerel geworden in Oranje' spor* 23 'Epo-bekentenis' Van Heeswijk mondt uit in juridische strijd Cunego en Ballan op het matje in Italië Hattrick Kittel in Ronde van Polen Enkele passages uit het artikel van NUsport Broers Velits naar Quick-Step woensdag 3 augustus 2011 9 Liefst negen van de achttien clubs in de eredivisie hebben bij het begin van het seizoen een nieuwe trainer. Dat zijn Feyenoord, FC Utrecht, ADO Den Haag, NEC, Excelsior, FC Twente, De Graafschap, Vitesse en VW. dacht hij wel eens aan een nieuwe koers. „Piloot worden, dat leek me wel wat. Ik heb ook al eens naar open dagen gekeken voor die oplei ding." De uitslag weet Barnhoom niet meer, maar hij weet nog wel dat hij het spandoek niet durfde weg te ha len. „Ik heb het maar laten han gen." De camera's van Studio Sport bleken een shot van het spandoek te hebben genomen. En de com mentator had 's avonds tijdens de samenvatting op tv iets gezegd in de trant van: „Sar in Oranje, dan moet deze jonge keeper nog flink zijn best doen." Maar de opmars van Van der Sar was niet te stoppen. Hij won de concurrentiestrijd met Menzo en op 7 juni 1995 - na een geweldig sei zoen met Ajax - zou hij zijn debuut maken in het Nederlands elftal te gen Wit-Rusland. De jongens van Noordwijk hadden hun zin. Duijn- dam: „Stonden we bij Ajax aan de poort met een nieuw spandoek. Zelfde tekst, zelfde kleur. Werd ik gecontroleerd. Tas open, laken er uit, bleek de verf nog nat. Die ste ward was helemaal groen en het doek ging zo de vuilcontainer in." De laatste keer dat 'Sar in Oranje' aan een tribunerand wapperde, was een jaar of drie, vier geleden bij een wedstrijd van Manchester United. Toen het voormalige A-ju- niorenelftal, dat is overgegaan in Noordwijk 4 en opereert onder de foto Henk-Jan Hijns/ANP Het ontslag van Zwolle-trainer Jan Everse blies echter nieuw leven in de carrière van Boerrigter. De rappe linksbuiten kon het niet goed vinden met Everse, maar met naam 'de pensionado's', een be zoek bracht aan Van der Sar. Soe- derhuysen: „Heel Manchester afge zocht naar groene verf maar we konden alleen grijs vinden." Na de wedstrijd overhandigde het gezelschap een shirt van 'de pensio nado's' aan Van der Sar, maar dan moest de doelman wel een con tract tekenen om voor Noordwijk 4 te komen spelen. Duijndam: „Edwin heeft met zijn volle ver stand zijn handtekening gezet, maar hij heeft daarna drie keer con tractbreuk gepleegd, alleen omdat Alex Ferguson telkens met een be ter bod kwam." Na vanavond ligt de weg voor Van der Sar naar Noordwijk 4 echter open. Veel van zijn oude ploegma ten wonen de afscheidswedstrijd van de doelman in de Arena bij. Nog één keer hangen zij hun span doek op: 'Sar in Oranje'. In groene leners. En misschien vervangen ze de tekst tijdens de wedstrijd in 'Sar in pensionado's'. Duijndam: „Zijn hoofd staat er mis schien niet naar. Of nog niet. Maar Edwin is van harte welkom in Noordwijk 4. Hij zal zich thuis voe len, dat weet ik zeker. Bij ons is in twintig jaar namelijk niet zoveel veranderd." Marco Roelofsen kon hij lezen en schrijven. In de laatste zes wedstrijden van het seizoen onder Roelofsen kroonde Boerrigter zich nog tot topscorer van Zwolle, waarna RKC op de stoep stond. In zijn tweede seizoen in Waalwijk groeide Boerrigter uit tot een bepalende speler die met achttien doelpunten en negen assists in de Jupiler Lea gue een tweede kans kreeg bij Ajax. Boerrigter is een klassieke linksbui ten met een mooie, scherp aange sneden voorzet. Voor die rol heb ben Frank de Boer en Danny Blind hem ook aangetrokken. Blind haal de hem in 2004 al weg uit de jeugd van TNvente. „Ik speelde goed in de onderlinge duels met de Ai van Ajax, misschien viel ik daarom in de smaak", grinnikt Boerrigter. Op de Toekomst kwam Boerrigter zes jaar na zijn eerste schreden in Amsterdam nog veel spelers tegen die hij van vroeger kende. Met Jan Vertonghen, Vurnon Anita, Grego ry van der Wiel en Toby Alderwei- reld speelde hij in 2006 ook al sa men. En bij de tegenstander van vanavond was Wout Brama ooit zijn ploeggenoot. Boerrigter denkt dat hij op zijn 24e klaar is voor het spelen bij een top club. Hij weet dat hij de strijd moet aangaan met Lorenzo Ebeci- lio, maar hij is vastbesloten zich in het elftal te spelen. Nadelig is wel dat Boerrigter in de voorbereiding vanwege een scheenbeenblessure nauwelijks aan voetballen toe kwam. ROME De wielrenners Damiano Cunego en Alessandro Ballan moeten op 7 september voor de aanklager van het Italiaans olympisch comité Co- ni verschijnen. Beiden worden ver dacht van het gebruik van verbo den stimulerende middelen. De beschuldigingen komen voort uit een onderzoek dat in 2008 werd gestart Beide Italianen behoren tot de 32 verdachten, net als onder an deren hun landgenoot Marzio Bru- seghin en de Deen Michael Rasmus sen. Teammanager Guiseppe Saron- ni van Lampre wordt beschuldigd van de aanschaf van doping. KATOWICE De Duitse wielrenner Marcel Kittel heeft een heuse hattrick op zak. De renner van Skil-Shimano spurtte gisteren naar zijn derde etappe winst op rij in de Ronde van Po len. Kittel was veruit de rapste van het peloton na een betrekkelijke korte rit over 135,7 kilometer van Bedzin naar Katowice. De Fransman Ro- main Feillu kwam als tweede over de meet voor de Deen Jonas Jörgensen. SITTARD - Een opmerkelijk en bi zar interview in sportmagazine NUsport, waarin oud-renner Max van Heeswijk het gebruik van do- pingproduct epo zou hebben toe gegeven, dreigt te ontsporen in een slepende zaak tussen beide partijen. Van Heeswijk ontkent de bekentenis en overweegt een scha declaim tegen het blad. NUsport heeft aangifte gedaan tegen de 38-jarige Limburger omdat hij de diskette met de opnames van het gesprek met verslaggever Nando Boers heeft ontvreemd. Van Hees wijk heeft de politie al over de vloer gehad. NUsport publiceerde gisteren het interview met Van Heeswijk, waar in hij volgens Boers toegeeft drie keer in zijn carrière epo te hebben gebruikt. Volgens de ex-coureur was er echter sprake van een mis verstand en heeft de verslaggever hem verkeerd begrepen. Van Hees wijk greep tijdens het interview het opnameapparaat van Boers, pakte de diskette eruit en gooide die in de prullenbak. NUsport vroeg hem meerdere ke ren om de diskette terug te geven, maar Van Heeswijk zegt dat hij die inmiddels vernietigd heeft. Boers zelf wilde gisteren niet reage ren en verwees naar hoofdredac teur Richard Plugge van NUsport. Die schrijft in een toelichting op de website van het blad dat het 'de journalistieke plicht is om dit te publiceren'. „Wij vinden: gezegd is gezegd, wat gebeurd is, is gebeurd. We gaan niet doen alsof dit niet gezegd is. De bruine diskette met het interview is in zijn vuilnisem mer beland. We hopen niet dat die inmiddels is verzwolgen in de verbrandingsoven, maar vrezen dat het lot van de diskette is beze geld. Dat neemt niet weg dat het verhaal van Max van Heeswijk en zijn bekentenis recht overeind staan." Van Heeswijk, die inmiddels zijn brood verdient in een fietsenwin kel in Brabant, sprak gisteravond in alle toonaarden tegen dat hij „Ik had je nog zo gewaarschuwd," zegt zijn vrouw, „en ik had het je nog zó gezegd, je zou het niet over Lance hebben." Wanneer ze terugkeert in de keu ken, zegt ze met een harde, over slaande stem: „En ik laat het niet gebeuren, dat alles wat we hebben opgebouwd kapot gaat." Hij zegt dat hij mij niet vertrouwt, dat hij mij niet kent en dat hij ande re journalisten die hij gedurende zijn carrière sprak nooit een ge- RIJSWIJK - De Belgische wieler ploeg Quick-Step heeft zich ver sterkt met de tweeling Martin en Peter Velits. De Slowaakse broers hebben voor twee seizoenen gete kend. Ook de Belg Stijn Vanden- bergh komt naar het ProTeam, dat volgend jaar "Samengaat met Ome ga Pharma. Van de tweeling is Peter de be- Max van Heeswijk het gebruik van epo tegen NUs port heeft toegegeven. Volgens de oud-renner heeft de verslaggever 'gewoon zijn eigen verhaal geschre ven'. „Ik heb het woord speciaal opgezocht: het is riooljournalis- tiek. Hij bleef maar doorvragen over dopinggeruchten rond de ploeg van Lance Armstrong. Toen het woord epo viel, draaide ik door." Van Heeswijk geeft toe dat hij de diskette uit het opnameapparaat heeft ontvreemd. Hij beweert dat hij die later 'doormidden heeft ge broken'. NUsport deed daarop aan gifte bij de politie in België, waar de Limburger al jaren woont. Niet lang daarna kreeg Van Heeswijk bezoek van agenten. „Ik heb ge woon mijn verhaal verteld. Ik wil de geen publicatie van de versie die die journalist ervan gemaakt heeft. NUsport kan een andere dis kette terugkrijgen." NUsport interviewde Van Hees wijk onder meer om zijn mening te horen over vermeend dopingge- bruik in de ploeg van Lance Armst rong. De Limburger fietste jaren lang (1995-1996 en 2002-2005) in dezelfde equipe als de zevenvou dig Tourwinnaar. Meerdere ex-ploegmakkers (Floyd Landis, Ty ler Hamilton) beweren dat de Amerikaan tijdens zijn carrière epo heeft gebruikt. Armstrong heeft dit altijd met klem ontkend. sprek opnamen, maar dat zij hun aantekeningen op papier schreven. Dat zij ervan wisten, maar dat ze er nooit over begonnen in hun pu: blicaties. Wat ik in de keuken zag en voelde, was de paniek van de renner en zijn vrouw, in het nauw gedreven door zijn eigen onthulling. Het ge heim dat ze jaren met zich mee droegen en dat even bloot is ko men te liggen en de angst voor de gevolgen ervan. kendste renner. Hij was in 2007 wereldkampioen bij de beloften, eindigde vorig jaar als derde in de Ronde van Spanje en reed vorige maand naar de negentiende plaats in de Ronde van Frankrijk. De broers Velits komen over van HTC High Road. Vandenbergh verlaat het Russische team Katoes- ja. lawwifi' WMW'WHMBBSBaMMBWMB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39