'We krijgen er nota bene studiepunten i8l zeeland Df MIR-MHMK Zestig jaar samen in geuren en kleuren woensdag 3 augustus 2011 2011 is uitgeroepen tot het Europese jaar van de vrijwil liger. Vrijwilligerswerk is er in alle soorten en maten, ook op De Bevelanden. De ze zomer zoeken we de vrij willigers op. Vandaag: Kelly Menheere en Tina Kerkhof, huiswerkbegeleiders van al lochtone kinderen. door Mieke van der Jagt Ze staan er zelf van te kijken. Kelly Menhee re uit Lewedorp en Ti- na Kerkhof uit 's-Gra- venpolder hebben vanaf de meivakantie een groep kinderen begeleid bij het maken van huiswerk. Tien basisschoolleer lingen van allochtone afkomstmet een taalachterstand, kwamen trouw elke week op dinsdagmid dag twee uur lang hun best doen onder begeleiding van drie vrijwil ligers. Behalve Tina en Kelly, kwam ook Danielle Cove uit Goes naar het lokaal van openbare basis school De TWeemaster in de Goe- se Polder. Kelly: „De kinderen kwa men zo graag. Dat is toch wel bij zonder, want na een lange school dag is het heel verleidelijk om lek ker te gaan spelen. Ze, waren enorm gemotiveerd en ze boekten in die korte tijd echt veel resul taat." Tina illustreert dat met een voor beeld: „We hadden een Turkse jongen die er later bijgekomen is. Dij was nog maar net uit Turkije gekomen en kon aanvankelijk geen woord Nederlands. Bij de laatste huiswerkles kwam hij naar me toe: 'Juf ik kan deze week niet komen, ik moet ergens anders naartoe'. Ik reageerde aanvankelijk met 'O ja, da's goed hoor'. Pas la ter realiseerde ik me dat hij een on berispelijke zin had uitgesproken; een jongetje dat een paar weken eerder alleen nog maar Turks sprak." Dat geeft, volgens de vrijwilligers, ook aan hoezeer je je kunt vergis sen in de taalvaardigheden van al lochtone kinderen. „De meesten spreken prima Nederlands, met Sika egalisatie voor het moeiteloos uitvlakken van uw vloeren Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 1700 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUVUICLUS ONDER EEN DAK VanWamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NAVIissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl heinkenszand - „We houden van kleur", zegt Leu Rijk-Vermue (88). En dat is te zien. Alle kleuren van de wereld bloeien in de tuin en wat blijkt: behalve grasmaaien doet ze alles zelf samen met Jan (85). Gisteren waren ze precies zes tig jaar getrouwd. Jan Rijk was een van de eerste zwarte bessentelers op de Bevelan den. Hij begon in de akkerbouw, schakelde over op fruitteelt en sprong 25 jaar geleden in het zwar te bessengat op Zuid-Beveland. Zijn vrouw bracht drie jongens groot, van wie er één de boerderij overnam. In hun gelijkvloerse huis in Heinkenszand kunnen ze zich zelf nog goed helpen. Zaterdag vie ren ze feest met de kinderen, acht kleinkinderen en verdere familie. Het eclitpaar Rijk zou de tuin niet kunnen missen. foto Ronald den Dekker T .*-. Tina Kerkhof, Birgui Cakmak en Kelly Menheere (vlnr). Alledrie stellen ze vast dat zelfs een korte periode van huiswerkbegeleiding allochtone leerlingen met een taalachterstand enorm heeft geholpen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34