Zeeland PZCIt Toerist koopt graag streekproducten Stille testtrein suist ook even door Zeeland Gegroeid BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 almanak In het spoor van de Bevelandse vrijwilligers: huiswerkbegeleiding Woensdag 3 augustus 2011 ZEEUWSE ZAKEN Zeeland Attracties opent na Vlissingen ook streekproductenwinkel in Goes Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Boeren tot laat in de avond op het land om tarwe droog te oogsten door Frank Balkenende goes - Echte Zeeuwse streekpro ducten zijn in trek bij toeristen. De recent geopende winkel Zeeuw se Zaken in Vlissingen loopt zo goed dat Zeeland Attracties ook in Goes eenzelfde winkel is begon nen. Gisteren gingen aan de Kreu- kelmarkt de deuren open. „Het is een gat in de markt", zegt directeur Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties, de exploitant van Voetbalexperience en Mini Mundi in Middelburg en het Arse naal en speelcircus Bambini in Vlissingen. Chutney's en jams van 't Siepje in Nisse, appelsap van De Appelaere uit Waterlandkerkje, schenkstroop van Weijnsberg uit Biervliet, Zeekraalmosterd, bolusli keur of zeep in de vorm van Zeeuwse knoppen. Dat soort pro ducten neemt de toerist graag mee naar huis, denkt Van Rijswijk. „Het is commercieel interessant en een stukje promotie van Zeeland." Zeeland Attracties had al de sprong naar de Bevelanden ge maakt. Vorig jaar opende in het zelfde pand Voetbal Experience, als vooruitgeschoven post van het voetbalmuseum in Middelburg. Na het WK kwam de klad erin en werd de winkel noodgedwongen gesloten. Overigens bevat het assor timent van Zeeuwse Zaken nog wel enkele voetbalproducten zoals shirts van de grote profclubs. Groothandel Zeeuwse Zaken - er is bewust gekozen voor dezelfde naam - zet naast streekproducten ook souvenirs neer. Miniatuurtjes van De Lange Jan en stadhuis in Middelburg. Goes is nog wat on dervertegenwoordigd in het schap, behoudens magneetjes met foto's uit de stad erop. Van Rijswijk weet nog niet of een derde winkel in bijvoorbeeld Zie- rikzee lucratief zou zijn. „Daar kij ken we nog niet naar. Feit is wel dat daar ook veel toeristen komen. Eerst maar eens kijken hoe Goes het doet, want van alleen toeristen kun je niet leven. De winkel moet ook aanslaan bij de Bevelanders." Wat Van Rijswijk ook terugbrengt in Goes is de verkoop van entree- kaarten voor Zeeland Attracties. Na Vlissingen is ook in Goes een streekproductenwinkel geopend. Medewerker Ramon Beije van Zeeuwse Zaken toont enkele bijzondere producten uit het assortiment, foto Ronald den Dekker Ga op de foto met de zeeleeuwen! Deitapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjejans.nl •••••••••••••••••a Tip? redactie@pzc.nl Ze willen niet, die twee pubermei den, maar ze moeten mee naar de ca ravan op Tholen. De tweeling van zes geniet er mateloos, zeker nu de meisjes uitkijken naar de vriendjes en vriendinnetjes van vorig jaar. Zo als Raf, het Vlaamse jongetje met wie ze vorig jaar duizend keer van de zwembadglijbaan zijn gegaan. Na aankomst op de camping ging de tweeling meteen de boel verkennen, de pubers bleven met lange gezich ten in hun spijkergoed in de caravan zitten. Daar kwam Raf al aangelopen, hij had goed onthouden in welke cara van zijn vriendinnetjes woonden. In het deurgat trok hij wit weg. „Zijn ze zo hard gegroeid." door Frank Balkenende goes - Een bijzondere goederen trein doorkruist het komende jaar Europa om nieuwe, geluidsarme remsystemen te testen. De Europe Train zal vrijwel zeker ook de Zeeuwse lijn aandoen. De Europe Train is een project van sectororganisatie Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) en DB Schenker, het grootste railtrans portbedrijf van Nederland. Tij dens de testritten moet duidelijk worden of de innovatieve remsys temen veilig en duurzaam zijn. Om ze aan allerlei klimatologische en geografische verschillen (zoals helling trekken en afdalen) bloot te stellen, legt de trein in één jaar ruim 200.000 kilometer af. Goederentreinen vormen een bron van overlast voor aanwonen- den van het spoor. Stillere treinen vormen mogelijk een oplossing. De introductie komt voor Zeeland eigenlijk te laat, want Prorail heeft al maatregelen (schermen, beton nen dwarsliggers en raildempers) getroffen om aan vergunningsvoor waarden te voldoen. Voor Goes ging dat niet ver genoeg. Daar wordt nog steeds gestudeerd op een spoorbak (tegen geluid én tril lingen). Ook een snelheidslimiet (60 kilometer) wordt bekeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33