181 zeeland Zeester treft feestelijk gedekte M Btma-nuua Puzzelrit voor auto's, motoren en scooters Midzomernachtmarkt op de boulevard Workshops in teken van Salsa intensive MOSSELZAADINVANGINSTALLATIE Deel van mosselzaadoogst valt ten prooi aan rovende zeester Vlissingen zingt weer samen uit volle torst Zowel café als restaurant kan op Bellamypark Veiling voor restauratie kerk in Zoutelande woensdag 3 augustus 2011 MnHHMMNf ARNEMUIDEN Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt morgen een puzzel-gezellig- heidsrit voor het hele gezin. Ieder een kan meedoen met auto, motor of scooter. Het gaat om een eenvou dige rit met verschillende puzzelop drachten. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur bij camping de Witte Raaf, aan de Muidenweg 3 in Arne- muiden, bij de jachthaven. Iedere deelnemer ontvangt na af loop een leuke prijs. VLISSINGEN Op de boulevard van Vlissingen vindt vrijdag weer de Midzo mernachtmarkt plaats. De markt wordt voor de 28e keer gehouden, er staan 350 kramen en twintig standwerkers. Ook zijn er optre dens van de volksdansgroep Vlis singen. De Midzomernachtmarkt wordt om 20.00 uur geopend. Om 00.30 uur is de afsluiting met een groot vuurwerk. DREISCHOR In korte tijd de vurige Salsa leren dansen. Dat is het doel van de workshops Salsa intensive op woensdag 10 en donderdag 11 au gustus in Dreischor. De workshops worden verzorgd door de uit Cuba afkomstige Yovan- ny Serrano. De workshops vinden plaats in het pand Ring 33 en zijn inclusief koffie, thee, lunch en di ner. Opgave bij Marianne Kole: 06-40223992. www.pzc.nl WA MEEST GELEZEN 1Turks restaurant in Vlissingen 2. Asielzoekers weg voor wijk 3. 'Ik ga daar straks gewoon staan' (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Melita Lanting De lucht boven de Oos- terschelde is strak blauw. Dat is prettig voor de mosselkwekers die aan het werk zijn, maar verder valt er weinig te lachen voor Jan Schot van de ZZ 7. Deze week is de oogst van het mosselzaad be gonnen, maar de mosselzaadinvan- ginstallaties (MZI's) zitten vol met zeesterren. Slecht nieuws voor de mosselkwekers want zeesterren zijn dol op mosselen. Schot is aan het werk op een van de percelen van viskwekerij Neeltje Jans bij de Zeelandbrug. Hij takelt een grote drijvende buis uit het water. Daaraan hangt een net van een meter of drie hoog. „Normaal gesproken zouden deze netten helemaal dicht moeten zit ten met mosselzaad, maar je ziet al die gaten van het net nog zitten. Daar is het mosselzaad allemaal al weggevreten door de zeesterren." De overlast van de veelvraten is dit jaar extreem. „Zo erg heb ik het nog nooit gezien", zegt Schot. „En wij zitten al in de mzi's vanaf 1989." Normaal gesproken leven zeester ren op de bodem, maar in het sta dium van larfje zweeft ook de zee ster - net als het mossellarfje - door het water. Zo kan het dus ge beuren dan niet alleen de mossel larven zich hechten op de touwen en de netten, maar ook de zeester larven. Die treffen daar een feestelijk ge dekte dis aan. Het resultaat is erg goed zichtbaar. Gaten in de nétten en hele kale stukken touw. Maar er hangen ook opvallend veel leeg gegeten mini-mosseltjes aan de long lines zoals de touwen heten. Wat ook opvalt is, dat niet ieder perceel waar mzi's liggen zo getrof fen worden door de zeesterren. Dichter bij de Oosterscheldekering lijken de percelen vooralsnog min der last te hebben van de dieren. „We hebben geoogst in de Schaar van Renesse (Noordzee, red.) en daar was niet veel aan de hand." Volgens Schot is er dan op dit mo ment ook nog niet zoveel te zeg gen over de uiteindelijke schade. „Maar duidelijk is wel dat je dit geen jaren achter elkaar moet heb ben. We hadden vandaag een ruim vol mosselzaad moeten heb- Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaaL Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. mvw.z2.nl Sika egalisatie voor het moeiteloos uitvlakken van uw vloeren Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl vlissingen - Nachtegaaltjes kun nen hun hart ophalen, als zaterdag vanaf 19.45 uur weer het evene ment Vlissingen Zingt plaatsvindt. Voor alweer de derde keer is het Bellamypark in Vlissingen het po dium van het zangfestijn, waaraan iedereen mag deelnemen - of je nu zuiver zingt of niet. De nummers, van Hazes tot Shaf- fy, staan in een gratis liedjeskrant. Een swingende meezingband zal het publiek opzwepen mee te doen, Vlissingse 'voorzangers' zet ten de toon. Het evenement is tot dusver elk jaar een groot succes. Q www.nederlandzingtmee.nl vlissingen - Voor het leeg raken de pand op het Vlissingse Bellamy park, waar de winkel Keukende sign op dit moment uit verhuist, is bij de gemeente nog geen horeca- vergunning aangevraagd. Dat kan wel, zegt de gemeente, al waarschuwt ze dat het wel even tijd vergt voor ze het bestemmings plan kan wijzigen in dat voor een café. Dat heeft te maken met slui tingstijden en de drank- en horeca- wet. Dat vergt andere eisen en een wat langere procedure dan voor een restaurant. Als daarvoor een vergunning wordt aangevraagd, is die er wat sneller doorheen. Maar gegadigden zijn er dus nog niet. zoutelande - Tijdens de jaarlijkse folkloristische dag in Zoutelande morgen, wordt een veiling gehou den ten bate van de renovatie van de Catharinakerk. De veiling be gint om rö.oo uur. Geïnteresseer den kunnen tussen 13 en 15 uur de te veilen kavels bekijken in de kerk. De 27e folkloristische dag in Zoutelande staat tussen 14 en 24 uur weer bol van de activiteiten. Thema dit jaar is Rondom de boer derij. Het programma is geva rieerd; van oude ambachten en ringrijden in dracht tot helikopter- vluchten en een demonstratie van een ouderwetse wasdag door kle- derdrachtgroep Mooi Zeeland. ben maar het houdt wel op met een half ruim." Het oogsten gebeurt door een soort borstelmachine. Borstels schrobben de zaadjes (en de zees terren) los van de netten en die worden vervolgens opgezogen en ben." Vervolgens worden de mos- in het ruim van het schip gespo- selzaadjes uitgestrooid op de bo ten. „Daar laten we ze een nacht demcultuur percelen. „Die hebben In liggen. Dat overleven de mossel- we natuurlijk eerst wel helemaal zaadje wel, maar de zeesterren schoongemaakt en ontdaan van niet. Die moeten zout water heb- zeesterren. De dode zeesterren die Dit mosselzaad is nog niet rijp om te oogsten. De zeesterren worden met de hand verwijderd om verdere schade

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18