Zeeland PZC Veere blundert met terrasvergunning 'Het gaat ogenschijnlijk goed met de rattenslang' Gegroeid Fietsen van dorp tot dorp WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 UITBREIDING Gemeente maakt eerst juridische fout en daarna ommezwaai bij toekenning vergunning almanak Woensdag 3 augustus 2011 Zeesterren vinden op mzi een feestelijk gedekte tafel Boeren tot laat in de avond op het land om tarwe droog te oogsten Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VEERE - Door een juridische fout van de gemeente Veere raakt de Auberge de Campveerse Toren in Veere een tijdelijke vergunning voor een groter terras kwijt. Het hotel-restaurant aan de Kaai wilde drie parkeerplaatsen naast de Campveerse Toren gebruiken voor zes extra terrastafels. Het col lege van burgemeester en wethou ders verleende daarvoor een tijde lijke vergunning, die loopt tot 31 augustus. De overbuurman van het hotel-res taurant, eigenaar van ijssalon Cap- pello Giallo, protesteerde tegen die vergunning en stapte naar de rech ter. Die kwam tot een opmerkelij ke slotsom: de tijdelijke vergun- nign had - volgens de wet - niet verleend moeten worden door het college van B en W, maar door de burgemeester. Die is daartoe be voegd, het college niet. En dus ver nietigde de rechter de vergunning. Het enige dat vervolgens hoefde te gebeuren, was dat de burgemees ter van Veere alsnog formeel zou besluiten de uitbreiding van het terras van de Campveerse Toren tij delijk mogelijk te maken. Maar dat gebeurde niet. De burgemeester boog zich wel weer over de kwestie, maar kwam tot een compleet tegengesteld oor deel dan zijn college eerder deed. De uitbreiding van het terras is he lemaal niet mogelijk, oordeelde de burgemeester. Dat is namelijk strij dig met het terrassenbeleid van de gemeente. Vanwege de vakantieperiode was gistermiddag bij de gemeente Veere niemand meer bereikbaar die kon uitleggen waarom het col lege de terrasvergunning eerst wel toekende en de burgemeester ver volgens niet. De gemeente schrijft in de stuk ken bij het nieuwe besluit dat zij geen rechtszaak verwacht van de Campveerse Toren, omdat het tij delijke terras toch maar tot het ein de van augustus mocht blijven staan. Ook de kans op een succes volle schadeclaim wordt .door de gemeente Veere klein geacht. HBIHBBHn Tip? redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - De gele rattenslang die gistermiddag werd gevangen in Middelburg, komt op adem in de Vlissingse reptielenzoo Iguana. Ad Bom van de zoo vertelt dat het 'ogenschijnlijk goed gaat'. „Maar dat kunnen we niet met zekerheid zeggen. Daarvoor moeten we eerst ontlasting van het dier hebben om te onderzoeken. Zoals ik het nu zie, reageert het normaal op z'n omgeving. We weten nog niet of het een mannetje of vrouwtje is." De gele rattenslang ofwel Panther- ophis obsoleta is geliefd bij terra riumhouders. „Sinds de jaren tach tig zie je het dier veel in terraria. Het is een beweeglijke slang, impo sant ook. Zeker als die zich hele maal uitstrekt. Bovendien bijt hij normaal niet. Je kunt hem rustig oppakken en verleggen. We weten nog steeds niet waar de slang van daan komt. Dit is geen goede zaak voor de hobbyisten, als iemand zo onzorgvuldig met z'n dier omgaat. Ik pleit al heel lang voor een mel dingsplicht bij gemeenten. Zodat bijvoorbeeld hulpdiensten weten wat ze in een huis kunnen aantref fen en niet op duizenden vo gelspinnen stuiten." De slang blijft voorlopig, in opdracht van de ge meente Middelburg, in Iguana. Ze willen niet, die twee pubermei den, maar ze moeten mee naar de ca ravan op Tholen. De tweeling van zes geniet er mateloos, zeker nu de meisjes uitkijken naar de vriendjes en vriendinnetjes van vorig jaar. Zo als Raf, het Vlaamse jongetje met wie ze vorig jaar duizend keer van de zwembadglijbaan zijn gegaan. Na aankomst op de camping ging de tweeling meteen de boel verkennen, de pubers bleven met lange gezich ten in hun spijkergoed in de caravan zitten. Daar kwam Raf al aangelopen, hij had goed onthouden in welke cara van zijn vriendinnetjes woonden. In het deurgat trok hij wit weg. „Zijn ze zo hard gegroeid." AAGTEKERKE - Een beetje drukkend warm was het wel, maar toch was het gis teren ideaal weer voor een fietstochtje. Het zat de vijf tiende Terre des Hommes Dorpentocht duidelijk mee met het weer. Het aantal deelnemers aan de 52-kilometer lange tocht was dan ook groot. Ze konden kiezen uit een hele reeks vertrekplaatsen en overal op Walcheren stempels halen om hun kaart vol te krijgen. Dat bracht ze langs elf stem pels in tien plaatsen. Terre des Hommes schenkt de opbrengst van de verkoop van de route boekjes, die vijf euro per stuk kostten, aan het pro ject Cambodian Women Crisis Centre. Dat project verleent hulp aan meisjes en vrouwen die het slacht offer zijn geworden van huiselijk geweld en discri minatie. De Zuivelhoeve in Aagtekerke was gisteren één van de elf start- en stempelposten van de Terre des Hommes Dorpentocht. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17