0 Ifbaan Vooruitblik Fantasy Tuning Day Rondleidingen door natuurgebied Het Zwin dinsdag 2 augustus 2011 middeleeuwse spijzen in een herbergachtige sfeer met muziek en grote kookpotten met (h)eerlijke soep pruttelt. Waar kinderen hun eigen brood kun nen bakken en spelletjes uit die tijd kunnen spelen zoals bv hoepelen, steltlopen, pijl en boog schieten enz.. Aanmelden is niet nodig. Deelname entree museum excl. eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Duinvlietweg 6, van 16:30 tot 19:30 uur Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Entree: €4,- p.p./kinderen 2 t/m 4 jaar €2,- (incl. hapje en drankje). Aanvang: 11.00 uur. Braamdijk 21, vanaf 11:00 uur Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dage lijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Sint Annaland Dagtocht met Frisia, vanuit Sint An naland naar Zierikzee v.v. We ver trekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krab- benkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de beziens waardigheden op dit Nationaal Park. Bronsgeest- weg 16, van 09:00 tot 17:00 uur Sluis Stadswandeling Sluis. Een deskundige gids laat zien dat Sluis een rijk verleden heeft en een bruisend he den. Naast mooie plekjes en de bezienswaardighe den maakt men kennis met Napoleon, "De Dikke van Dale", de klokkenist Jantje van Sluis en natuur- ijk Prins Maurits. Het hoogtepunt van de rondlei ding is een bezoek aan het enige Belfort (1375) in Nederland. Kaarten a €4,00 per persoon zijn ver krijgbaar bij alle VW-kantoren. Sint Annastraat 15, van 10:30 tot 12:30 uur Avondmarkt, Centrum, van 17:00 tot 22:00 uur Terneuzen Vliegende Hollander Tennistoernooi. T/m zondag 7 augustus. Tennis Club Animo - Vliegende Vaart 8, van 09:00 tot 02:00 uur Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9. Rondwandeling Veere met Anna van Borssele. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan een museum over de Schotse wolhandel. Deelna me kost €8,00 voor volwassenen en €4,00 voor kin deren t/m 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's. VW Veere: Oudestraat 28, van 13:30 tot 15:00 uur Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. Internationaal Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi Edisonweg 4, gehele dag Sjezenrijden Vlissingen, Bellamypark, van 13:00 tot 19:30 uur Vrouwenpolder Circus Bongo, Noorddijk 6, vanaf 19:00u OWestenschouwen De Vikingenroute, Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschou- wen. Op het strand start de Vikin genwandeling bij paal 14 654. De Vikingen zijn hier met hun snelle schepen het strand opgevaren. Deze wandeling uit de geschiede nis heeft een lengte van 11 km. Westkapelle Badgasten tennisavond Westkapelle. Op 2, 9,16 en 23 augustus. Inschrijven: 18.30 - 18.55 uur. Aan vang: 19.00 uur. Kosten zijn €4,00 p.p. Dominees hofweg 1 Yerseke Natuurvaartocht Yerseke. U beleeft de Oosterschel de op een boeiende en bijzondere manier. Een gids vertelt u over wat er in het water leeft en wat er te zien is. Kinderen mogen voor de vaart met schep netjes eerst zelf vissen en dat wordt aan boord on derzocht. Bij hoogwater krijgt u te zien wat er op de bodem leeft (nieuw) en bij laagwater tevens de foerangeer/ rustplaatsen van vogels en zeehonden. Beatrixhaven, van 10:00 tot 12:30 uur Zierikzee Kermis, Havenplein, gehele dag Zierikzeese dagen, braderie toeristische markt. Van 10.00-17.00 uur. Stadswandeling Zierikzee met monument.bezoek. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijk dom, welvaart en schoonheid. Hierdoor had Zierik zee reeds in het begin van de 15e eeuw een belang wekkend silhouet met muren, poorten, kerken, to ren en molens. Met een gids bekijk je Zierikzee waarbij je vele monumenten ziet. Kaarten a €5,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's. VW Zierikzee, Nieu we Haven 7, vanaf 10:30 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. woensdag 3 augustus Borssele Fossielen zoeken op de Kaloot. Familie- en vakantieactiviteit. Onder begeleiding van Freddy van Nieulande, amateur pa leontoloog en conservator van het Zeeuws Genootschap, gaan jong en oud op zoek naar fossielen op de rijkste fossie lenvindplaats van Nederland. Kalootstrand, 10.00 tot 12.00 uur Cadzand Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Op 'Zomer weelde' is van alles te zien voor jong én oud. Nostalgisch boerenerf, tevens welkomboerderij. Groot assortiment fuch sia's in alle kleuren en vormen. Verder vele kleine boerderij dieren die je ook op schoot mag nemen! Woensdag: 10.00-12.00 uur Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Zondag: 14.00-17.00 uur Gratis toegankelijk. Fuchsiatuin 'Zomerweelde', Herenweg 2 Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yo ga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij 'De Watertoren', derde Oost, Domburg. Iedereen kan meedoen, de lessen zijn in Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op telefoonnummer 06-50911013. Veere Excursie naar de Haringvreter. Om 14.00 uur begint aan de steiger bij de Campveerse toren te Veere een excursie naar De Haringvreter, een van de eilanden die na de afsluiting van het Veerse Gat ontstonden. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen brengt u naar de Haringvreter, waar een gids u ontvangt en met het eiland verkent. Flora, fauna, maar ook de geschiedenis van het gebied krijgen aandacht. Rond 17.00 uur bent u weer terug in Veere. Kosten: volwassenen €9.70 (incl.vaart), kinderen €7.30. Wissenkerke Amusefietstocht op Noord-Beveland. Met deze tocht kun nen zowel de vaste bewoners als de toeristen op een leuke en sportieve manier kennismaken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrij ven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppun- tenkaart, die op de deelnamekaart staat. De bedoeling is meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amuse bon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe, sala de,... De kaart kost 17,50 euro per persoon, en u heeft een besteding van ong. 35,00 euro. Diverse startlocaties, van 11.00 tot 19.00 uur. bakje komen uit de eigen boomgaard. Een lek kere culinaire afsluiter van een drukke speel dag! 'Speelboerderij' De Afslag in Breskens Kieweg 2,4531 RP Breskens Tel: (0117)380230 Openingstijden: dagelijks vanaf 11.00 uur, in juli/augustus 's maandags gesloten. Vanaf sept. ook dinsdag gesloten. Prijs: zie website. J) www.deafslag.nl X kapelle - Van een compleet verbouwde Audi tot een originele Ford Ranchero, een voorruit die barst op de beats van muziek en een auto die kan 'dansen': de Fantasy Tuning Day in Kapelle heeft het donder dag allemaal. Liefhebbers van gepimpte auto's kunnen hun hart ophalen. Tal van auto's staan op gesteld aan de Handelsweg. Deze editie is er in het programma ook een plaatsje gere serveerd voor oldtimers, US cars en super- cars. Kortom, voor iedere autoliefhebber is er iets te beleven. Ook aan de allerkleinste bezoekers wordt gedacht: kinderen kunnen worden ge schminkt of zich uitleven op het springkus- retranchement - Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt elke donderdag een rond leiding door het grensoverschrijdende na tuurgebied Het Zwin. Een ervaren natuur- gids vertelt over de fossielen, zoutplanten, kustvogels en wat deelnemers nog meer onderweg tegenkomen. De rondleidingen starten steeds om 10.00 uur vanuit strandpaviljoen De Zeemeeuw. Het paviljoen is te bereiken vanaf de par king aan de GvdHoekestraat 2 in Ret ranchement. De kosten bedragen drie euro per persoon. Kinderen betalen 1,50 euro, donateurs van Het Zeeuwse Landschap mogen gratis mee op stap. Laarzen of oude gymschoenen zijn aanbe volen. Het Zwin in West-Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63