Zeeuws-Vlaamse hindernissen op de gc 4l 2011 Familiepret dinsdag 2 augustus 2011 DINSDAG 2 AUGUSTUS OBorssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluishoek. Hans War ren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstap jes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitieboekje, schrijf en tekengerei,lees boekje, thermoskan en een snoeptrommeltje. Leg de indrukken, tellingen, gedachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Paardenvissen en bezoek visserijmuseum. Op de klassieke wijze wordt langs de vloedlijn aan het strand met Zeeuwse of Vlaamse trekpaarden gevist op garnalen. Programma: 10.00 uur vertrek vanaf het Visserijmuseum met toeristentreintje naar het strand met aansluitend het paardenvissen. Na terug keer bij het museum is er een rondleiding met de monstraties mijnen en netten breien. Deelname kost €8,50 per persoon (vanaf 4 jaar). Rondrit en bezoek aan Sint Barbarakerk. Vertrek vanaf het Spuiplein. Aanvang: 13.00 uur tot 15.00 uur. Deelname: 3.00 p.p Reserveren nood zake lijk v ia 0117-381888 Demonstratie Glasblazen. Iedere dinsdag, woens dag en donderdag om 14 uur. Entee €5,00, kinde ren tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat 10 Brouwershaven 4e Orgelconcert, Grote of Sint Nicolaaskerk. Aan vang 20.00 uur. Cadzand Staatscircus van Moskou-Holiday Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost, Domburg. Meld je vooraf aan op tele foonnummer 06-50911013. Kinderfeest op het strand in Domburg. Spelletjes en schatgraven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meer. Voor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. In augustus van 2 to 4 uur. Bij goed weer dinsdagmiddag in Domburg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oostkapelle bij de Piraat - Duin weg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes Stenen Toko, van 14:00 tot 16:00 uur De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Middeleeuws festijn, Oostkapelle "Tennis by the sea". Dinsdagavonden 2, 9,16,23 en 30 augustus van 19.00 tot 22.00 uur. Tennispark "De Kikkerpit" van LTC Domburg aan de J.W. Schuurmanstraat 129a in Domburg. Deelname kost €5,- per persoon. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspriratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Tevens/ondleiding in museum, 11:30 tot 12:30 uur ©Middelburg 15e Terre des Hommes-Dorpen- tocht. U kunt genieten van het prachtige Zeeuwse landschap met al haar bezienswaardigheden. Het is ook fietsen voor het Cam bodian Women Crisis Centre, waar hulp geboden wordt aan meisjes en vrouwen die het slachtoffer zijn van huiselijk geweld en discriminatie. Meldt u daarom op dinsdag 2 augustus 2011 aan bij één van de 11 startposten! De stempelposten zijn: Oost- kerk, Oostkerkplein, Middelburg; Hof Molenzicht, Middelburgseweg 42, Grijpskerke; Minicamping Meidoorn, Kruisweg 5, Meliskerke; Zuivelhoeve Aagtekerke, Brouwerijweg 9, Aagtekerke; Minicam ping Westerhoeve, Westhovenseweg 4, Oostkapel le; Minicamping J.A.de Buck, Grijpskerkseweg 2a, Oostkapelle; Johanneskerk, Noordweg 3, Seroosker- ke; Schuur Stichting Christoforus - Zeeland, Dorps straat 9b, Gapinge; Kleine kerk Veere, Kapellestraat 27, Veere; Minicamping Oranjepolder, Veerseweg 2, Arnemuiden; Hof Nieuwlandsrust, Oude Dijk 14, Nieuw- én Sint Joosland Van 09:00 tot 18:00 uur Rondleiding Abdijcomplex. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Mon niken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uit zondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. U ziet onder meer de Staten zaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergan gen naar de idyllische kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneen gesloten kerken die onderdeel vormen van het ge hele complex. De rondleiding wordt elke dinsdag en donderdag gehouden van 11.15 tot 12.45 uur. Start in het Zeeuws Museum Nieuwvliet Schatgraven voor kids. Deelname is gratis. Zeedijk 1 c, van 11:30 tot 12:30 uur Oostkapelle Middeleeuws festijn: spelen en spijzen. In de land schapstuin herleven de middeleeuwen rondom-het Mottekasteel, een houten verdedigingstoren uit die tijd. Geniet van de demonstratie schapen drijven van 16.30-17.00 uur of van 18.00-18.30 uur en de door Jessie Scheele Met een vriendelijke glimlach begroe ten mama Koe en haar kroost de gas ten van De Afslag in Breskens. Maar erg veel aandacht voor de stenen beestjes is er niet. De jongste bezoekertjes hebben het name lijk veel te druk met het uitzoeken van de gaaf ste en grootste speeltoestellen. „Pap, moet je kijken hoe hoog ik ga!" Thomas (7) bevindt zich bovenin een imitatie-hooi schuur. Deze hangt vol met touwladders en an der klimspul. Via een complex parcours wor den de kinderen naar een tunnel of glijbaan ge leid. De dappere Thomas kiest voor het hoog ste pad. Niet veel later roetsjt hij van de glij baan. Jong en oud kunnen in een ongedwongen sfeer genieten van al het vermaak dat De Afslag biedt. Liefhebbers van locomotieven kunnen hun hart ophalen bij de treinentuin. Wie een balletje wil slaan, doet dat op de achttien holes tellende midgetgolfbaan. Vrijwel alles is toegan kelijk voor rolstoelers en mindervaliden. Het leuke van deze 'speelboerderij' is dat alles zo streekgebonden is. Zo kenmerkt de midget- golfbaan zich door bekende Zeeuws-Vlaamse 'obstakels', zoals de Bressiaanse vuurtoren en de'watertoren uit Oostburg. Van al dat spelen krijg je natuurlijk honger. Het 14 restaurant biedt daarvoor uitkomst. Naast de uitgebreide menukaart (met onder meer vegeta rische gerechten), kent de eetgelegenheid ook een senioren- en kinderkaart voor de kleinere eters. Maar de echte aanrader is toch wel de huisgemaakte appeltaart. De appels voor dit ge- De Afslag in Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62