in mediterrane sferen te zijn' Buikdansen heeft niets te maken met mannen verleiden Folkoristische dag dinsdag 2 augustus 2011 O De intense geur van wierook en de zach te Oosterse klanken komen mij tege moet als ik 'Dar kum Marrakech' (mijn huis Marrakech) binnenstap. Overal waar je kijkt, zijn Marokaanse facetten te zien. Van de paarse waterpijp in de hoek tot de gedetailleerde kussens op de bank, de hele ruim te ademt Marokko. Maar de opvallendste verschijning in dit huis is toch wel Angela Sleutel. In haar paarse, gedetail leerde buikdanskostuum trekt ze meteen de aan dacht. En ze heeft een leuke verrassing voor mij in petto: een workshop buikdansen. Hoewel haar kostuum prachtig is, vind ik het wel een beetje too much. Mijn oog valt op een rode heupsjaal, die bezet is met gouden munten. Deze bescheidenere versie past beter bij mij. Binnen een halfuur leer ik verschillende basisbe wegingen. Het valt me op dat buikdansen een heel geïsoleerde dans is. Het is de kunst om elk li chaamsdeel los van elkaar te bewegen. Terwijl bij voorbeeld de heup wiegt, moet het bovenli chaam 'stil' blijven staan. Wat ontzettend lastig is dat! Angela, die zelfbij Majida Bellydance danst, beoefent vooral de klassieke vorm met een westerse inslag. Of anders gezegd: een mengel moesje van dansen uit verschillende culturen. Over buikdansen bestaan vele verhalen. De oor sprong van de dans is moeilijk te achterhalen. Een ding is in elk geval zeker: dat buikdansen iets te maken heeft met het verleiden van mannen is een fabel. Wil je weten of buikdansen in jouw bloed zit? Dan kun je aanstaande zaterdag te recht in de Middellandse Zeetuin. Angela geeft vanaf 15.00 uur een demonstratie. Bij genoeg be langstelling volgt daarna een workshop. Middellandse Zeetuin De entree van de Middellandse Zeetuin bevindt zich aan de Stenen Kruisweg, een zijstraat van de Middelburgseweg in Buttinge. Voor je TomTom: Middelburgseweg 17, Buttinge (Grijpskerke). Deze maand is de tuin open van vrijdag tot en met maandag, van 10.00 uur tot 17.00 uur. Entree bedraagt 5 euro, inclusief thee/koffie. Kin deren tot 12 jaar gratis. Zaterdag 6 augustus is er een open dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Je kunt hier een rondleiding krij gen of genieten van een Marokkaanse high tea. Miss Moza geeft gedurende deze hele dag work shops. Hiervoor aanmelden via haar website. Meer informatie: www.middellandsezeetuin.nl, www.missmoza.nl en www.majidah.nl. Angela Sleutel naar Mainz. Door familieperikelen hield de relatie helaas geen stand. Daarna was ze 25 jaar getrouwd met een andere man, maar ook hun wegen scheidden. Na de scheiding nam Truus weer contact op haar jeugdliefde. „Hij vertelde me dat hij altijd aan mij is blij ven denken. Dat was wederzijds. Na een lang en gelukkig samenzijn is hij helaas dit jaar overleden. Maar ik heb altijd zijn ring bij me, dus nu kunnen we toch nog een beetje samen van Zeeland genieten." ZOUTELANDE - De 27e Folkloristische Dag in Zoutelande staat donderdag in het teken van de boerderij. Van 14.00 uur tot midder nacht luidt het thema 'Rondom de Boerde rij'. Er zijn Zeeuwse specialiteiten verkrijgbaar en ambachtslieden demonstreren oud handwerk. Ringrijders proberen in kleder dracht op hun trekpaarden zo klein moge lijke ringetjes te steken. Er is een rommel markt en in de Catharinakerk is er een koopdag bij opbod. Bezichtigen van spul len kan in de kerk van 13.00 tot 15.00 uur, de verkoop begint om 16.00 uur. Mensen die Walcheren eens van bovenaf willen be kijken, kunnen zich aanmelden voor een rondvlucht met een helikopter. Alle tipi tenten op mini- camping De Bokkesprong in Vrouwenpolder zijn vol. „Hartstikke leuk, zo'n De zomerredactie en Z2 bezoeken elke dag een camping. Vandaag zijn we bij Camping de Meidoorn in Sluis. Benieuwd? Kijk op www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61