binnenland 15 zijn gang gaan Vervoerders komen in 2012 met één kaart Zorg voor illegalen kost minder Nieuwe aangifte tegen oorlogsmisdadiger Regen kost iets minder stemmen Alle leden Molukse motorclub weer vrij Pool langer vast na schietpartij Eindhoven Verdachten explosie naar politiecel Burgemeester Jacobs opnieuw bedreigd Man fotografeert onder rokje vrouw Tweet WD'er valt verkeerd Motorrijders scheuren over A7 ggj KRA5.NL dinsdag 2 augustus 2011 UTRECHT - Treinreizigers kunnen vanaf i januari 2012 van nieuwe abonnementen gebruikmaken waarmee ze met alle spoorvervoer- ders kunnen reizen. Daarover heb ben NS, Arriva, Veolia, Con- nexxion en Syntus een akkoord be reikt. Dat meldde een NS-woord- voerder gisteren. De nieuwe abonnementen zijn al leen verkrijgbaar op de ov-chip- kaart en zijn de eerste ov-chip- kaartabonnementen die geldig zijn bij alle treinvervoerders. Het was met het papieren kaartje al eerder mogelijk om door te reizen bij een andere vervoerder. Eind 2012 zullen alle vervoerders over stappen op de ov-chipkaart en zal het papieren kaartje verdwijnen. Het was een grote wens van reizi gersvereniging Rover de nieuwe abonnementen ook bij andere ver voerders geldig te laten zijn. Zo'n 5 procent van het spoor is in han den van andere bedrijven dan NS. Het gaat om vijf nieuwe abonne mentsvormen. Aanschaf geeft bij voorbeeld recht om vrij in het weekeind of in de daluren te rei zen. Er kan ook een 'kidsvrijkaart' bij worden gekocht. De NS heeft de afgelopen weken niet noemenswaardig meer voor- deelurenkaarten verkocht. Per 1 au gustus veranderden de voorwaar den van de kortingskaart en kan ermee niet meer in de drukke avondspits worden gereisd. Met de 'oude' kaart kan dat nog wel. IMBlIMM'IMi.lBSMJWMroHIM'MIHmJUWlllBliBBlMMiMliilI'TlP! NIJMEGEN Het aantal mensen dat niet gaat stemmen door regen, is een stuk la ger dan algemeen werd gedacht. Dat is geconcludeerd door onder zoekers van de Radboud Universi teit Nijmegen. Bij een gigantische regenbui gaat 1 procent minder naar de stembus. Is het warm weer, dan is de opkomst 1 procent hoger. Het gisteren naar buiten ge brachte onderzoek is de eerste stu die naar de relatie tussen weer en kiezersopkomst in Nederland. AMSTERDAM De politie heeft gisteren zes leden van de Molukse motorclub Satuda- rah die zaterdag met vijftig ande ren waren aangehouden, heenge zonden. Ze hebben een proces-ver- baal gekregen voor het verstoren van de openbare orde. Zondag wa ren de andere aangehouden leden van de club al heengezonden. De politie hield de mannen vast, om dat zij een confrontatie vreesde tus sen Satudarah en de Hells Angels. EINDHOVEN De 30-jarige Pool die vrijdag door de marechaussee werd neergescho ten op Eindhoven Airport, blijft nog zeker veertien dagen in bewa ring vast zitten. Dat bepaalde de rechter-commissaris in Den Bosch gisteren. Justitie verdenkt de man van poging tot doodslag, bedrei ging en poging tot zware mishan deling. De Pool werd neergescho ten omdat hij mensen bedreigde en met een mes rondliep. EMMEN De twee mannen die worden ver dacht van het veroorzaken van een verwoestende explosie in een ap partement in Emmen zijn ontsla gen uit het ziekenhuis en overge bracht naar een politiecel. De poli tie wil ook weten of beide mannen iets te maken hebben met het op blazen van een flitspaal aan de Nieuw-Amsterdamsestraat in Em men. De flitspaal vloog de lucht in en bij een huis in de buurt spatten zeven ruiten uiteen. HELMOND Burgemeester Fons Jacobs van Hel mond is twee weken geleden via twitter bedreigd. De burgemeester vond de bedreiging dermate ern stig, dat hij daarvan aangifte heeft gedaan. De politie heeft voor die bedreiging via twitter een 19-jarige man uit Helmond aangehouden, die inmiddels weer op vrije voeten is. Er is proces-verbaal opgemaakt. Jacobs kreeg eerder beveiliging we gens bedreigingen. TILBURG Een 54-jarige man is zondagmid dag in Tilburg aangehouden omdat hij een foto maakte onder het rok je van een 28-jarige vrouw uit Put ten. Tegenover de politie bekende de man uit Oosterhout dat hij op zijn computer enkele tientallen van dergelijke foto's had staan. De politie heeft de fotocamera en de computer in beslag genomen. De gefotografeerde vrouw heeft aangif te gedaan. HAARLEM - De Zandvoortse Marij ke Schoenmaker doet aangifte van de door oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber gepleegde moord op haar oom Henk Jochem Gorter. Gorter werd op 28 oktober 1944 door Faber doodgeschoten in Kamp Westerbork. Of Gorter in het verzet zat, is nooit duidelijk ge worden. Na een verhoor werd hij door Faber naar de bossen rond om Kamp Westerbork gebracht en doodgeschoten. Na de oorlog werd Faber door het Bijzonder Gerechts hof in Groningen veroordeeld tot levenslang voor het fusilleren van verzetsstrijders. Voor de moord op Gorter stond hij nooit terecht. DEN HAAG - Vicevoorzitter Verhei- jen van de WD vindt dat hij beter niet via Twitter over Wilders en de aanslagen in Noorwegen had kun nen schrijven. Een tweet gisteroch tend leverde hem boze reacties op. 'Ach arme Geertje. Wat nou 77 do den? Waren we toch bijna vergeten dat HIJ natuurlijk grootste slachtof fer is van Breivik.' GroenLinks-Ka- merlid Tofik Dibi wordt overstelpt met scheldpartijen op internet sinds hij Wilders opriep mee te hel pen om de woede in diens achter ban over de islam in goede banen te leiden. „Het loopt een beetje uit de hand", aldus Dibi die opnieuw aangifte heeft gedaan. SNEEK - Vijf motorrijders zijn inge rekend na een klopjacht. Ze reden met 190 kilometer per uur over de A7 tussen Joure en Sneek. Tofik Dibi van GroenLinks (I) is dezer dagen veelvuldig het mikpunt van be ledigingen en bedreigingen. foto ANP PRAAG omgeving SlijM j Vertrek: 3 september 1 T| j 7-daagse excursiereis Tsjechië 100% vertrekgarantie naar de'Gouden Stad'Praag met o.a. wijnstadje Melmk, Theresienstadt en de burcht van Karlsteijn inclusief verblijf in 4-sterren hotel (beoordeling 7.6), 6 x ontbijt, 5 x diner en excursies 1 - 1 Zie www.kras.nl/39010 Zie www.kras.nl/39044 Zie www.kras.nl/39043 Zie www.kras.nl/35524 Hoogtepunten van ITALIË Vertrek: 5-19 sep. en 3 okt. 12-daagse rondreis Italië •5-19 sep. gegarandeerd vertrek een reis met alleen maar hoogte punten: Venetië, Siena, Florence, Rome, Padua en Pisa! inclusief verblijf, excursies, des kundige Nederlandssprekende mis leiding, 11 x ontbijt en 9 x diner 'f jij r Zie www.kras.nl/35519 Zie www.kras.nl/39018 SPANJE PORTUGAL DEN HAAG - Onverzekerde illegalen drukken minder op het zorgbud get dan was verwacht. Dat heeft minister Schippers (Volksgezond heid) gisteren geschreven aan de Tweede Kamer. Sinds 2009 kun nen zorgaanbieders geld claimen als ze inkomsten derven wanneer ze zorg hebben verleend aan illega len en andere onverzekerbare vreemdelingen. Daarvoor is 44 miljoen euro in kas, maar er is in 2010 slechts voor 14,4 miljoen geclaimd. „Het Colle ge voor zorgverzekeringen geeft aan dat dat vooral wordt veroor zaakt door kosten van de zieken huizen, de GGZ- en AWBZ- instel lingen, die lager blijken te zijn dan ingeschat", legt de WD-bewinds- vrouw uit. waarom zou je meer betalen Vertrek: 16 sep. t/m 16 dec. 4-daagse stedenreis Engeland 16-30 sep. gegarandeerd vertrek profiteer van het lage Britse Pond inclusief overtocht Calais-Dover v.v. en verblijf o.b.v. logies en ontbijt boek uw excursies o.l.v. een officiële Nederlandssprekende gids naar o.a. Westminster Abbey Vertrek: 5 september 12-daagse rondreis Polen 100% vertrekgarantie een boeiende reis naar o.a. de hoofdstad Warschau, Krakau, de zoutmijnen van Wieliczka en het indrukwekkende Auschwitz inclusief verblijf in goede hotels, 11 x ontbijt en diner en excursies Vertrek: 17 september 16-daagse rondreis 100% vertrekgarantie door groene dalen naar karaktens- tieke dorpjes en steden als Lissabon en Madnd. Genieten van het goede Spaanse en Portugese leven! inclusief excursies, verblijf in goede hotels, 15 x ontbijt en 12 x diner Vertrek: 9 sep. t/m 28 okt. 4-daagse stedenreis Duitsland veel data met vertrekgarantie! verblijf in een 4-sterren hotel (beoordeling 8.2) inclusief ontbijt ontdek alle highlights van deze bruisende stad zelf of kies voor onze voordelige excursies met Nederlandssprekende gids BOEK ONLINE of bel 0900-9697 l5cPn, of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke o f Js-teizen Prijzen ziin oef persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskos ten en Calamiteiteniondr,.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5