Stille tocht neemt nabestaanden regie ritueel af De Kamperduinen klaar i8l zeeland Ook spookfacturen in gemeente Tholen Computers gestolen Asielzoekerscentrum maakt plaats voor wijk Amadore Wellness Hotel De Kamperduinen heeft een deel van de parkeerkelder een andere bestemming gegeven: een fitnessruimte, een ontspanningszaal en een congresruimte. dinsdag 2 augustus 2011 De inwoners van Nieuw- dorp hebben een stille tocht gehouden naar aanleiding van de moord op een Nieuwdorpse moe der van vier kinderen, afgelopen vrijdag. De tocht vertrok direct na een informatieavond over de moord in dorpshuis Amekore. Blij kens de reacties op onze site, www.pzc.nl, kan niet iedereen zich aan de indruk ontrekken dat het dorp met de stille tocht voor zijn beurt heeft gesproken. In de samenleving groeit de be hoefte aan rituelen, vooral als het erom gaat onbegrijpelijke gebeurte nissen te verwerken. De stille tocht is er één van. Die is in de ja ren zeventig begonnen als de zwij gende schreeuw van een groep Ar gentijnse vrouwen om hun ver dwenen zonen, dochters, vaders, moeder en mannen, ontvoerd en vermoord door de Junta. Die lood zware aanleiding maakt dat je voorzichtig moet omgaan met het ritueel. Dat gebeurt niet altijd. Er is in Goes zelfs al eens een stille tocht gehouden tegen de komst van een basketballveldje en dat is natuurlijk ronduit gênant. Een stil le tocht kan niet misbruikt wor den als drukmiddel en het kan evenmin dienen als politiek state ment, daar hebben we protestmar sen voor en die kunnen net zo goed met ketelmuziek worden ge lopen. Ongetwijfeld bestaat bij de inwo- door Mieke van der Jagt ners van Nieuwdorp de behoefte om de nabestaanden duidelijk te maken dat het dorp meeleeft, maar een stille tocht is daarvoor niet het geëigende middel, zelfs al wordt de sociale samenhang in het dorp ermee onderstreept. In feite gaat het dorp lopen met het ritueel dat de nabestaanden toekomt. De kinderen en verdere familie van het slachtoffer zullen zo snel mogelijk de uitvaart organi seren. Ze kunnen dat op veel ma nieren doen, maar het zal altijd hun persoonlijke afscheid zijn. Als er behoefte is aan de steun van het hele dorp, zal een algemene be kendmaking worden gedaan. Is die behoefte er echter niet, dan dient de rest van de samenleving zich op de achtergrond te houden. Natuurlijk is het uitermate schok kend als er in je eigen omgeving zoiets gruwelijks gebeurt. Uitlaat kleppen zijn dan nodig: erover pra ten, bloemen leggen en overwe gen wat je voor de nabestaanden kun doen. Maar de regie van het ri tueel komt de nabestaanden toe. HOTEL door Mieke van der Jagt Een haastklus, jazeker! Maar je zou het niet zeg gen. Waar vroeger auto's geparkeerd stonden, kun je nu rekken en strekken op de allernieuwste fit nesstoestellen. Je kunt er een keu- tje leggen, tafeltennissen en tafel voetballen en in de vergaderruim te kan zestig man zich bezighou den met belangrijke zaken. Alle di gitale middelen zijn voorhanden om elk onderwerp uit en te na te kunnen bespreken. Christina Acda, sales- en marke tingmanager van Amadore Well ness, is erg trots op de resultaten van een paar weken inspanning. Het Amadore Wellness Hotel De Kamperduinen in Kamperland, voegt met de nieuwe ruimten een belangrijk facet toe voor een doel groep die toch al graag gebruik maakt van de wellnessfaciliteiten in De Kamperduinen: voetbalelftal len. Want die hebben Zeeland ont dekt voor trainingskampen. „Van de nieuwe faciliteiten hebben in middels de Spaanse club Levante en het Bredase NAC gebruik ge maakt. „En ze waren dik tevre den", weet Christina Acda. De Kamperduinen paart niet al leen de luxe van een goed verzorg de hotelvoorziening aan die van al le wellnessfaciliteiten die je maar bedenken kunt: van massage tot een schoonheidsalon, van een zwemvijver tot een sauna; buiten het.hotel wordt ook wat geboden. Daar zijn het strand, de duinen, de zee en de rustige omgeving van Noord-Beveland en het Veerse Meer, waarvoor fietsen, bolderkar ren en sleutels van strandhuisjes in het hotel voor het pakken lig gen. Maar steeds belangrijker worden ook de voetbalvelden van De Be velanders in Kamperland. Met de gemeente Noord-Beveland heeft De Kamperduinen een overeen komst gesloten voor het gebruik van die velden. Zo komt het dat er al veel topvoetballers bij De Bevel anders zijn wezen trainen. „Zonder onze gewone klanten te vergeten, willen we toch inzetten op dit soort arrangementen: top clubs die bij ons niet alleen voor de luxe komen, maar ook om hard te werken. Daarvoor was die fit nessruimte hard nodig, maar ook de ontspanningsruimte in de kel der. Met de twee kleine vergaderza len die we hadden, konden we ook de topsporters niet bedienen. Daarom is die grote vergaderruim te er gekomen." Dat laatste is toch wel erg handig, want De Kamperduinen krijgt steeds meer vragen van bedrijven en organisaties voor congresarran gementen. Christine Acda: „Om het nuttige met het aangename te verenigingen, willen ved bedrij ven graag bij ons komen voor een paar dagen. Wat betreft het aange name zijn we meer dan voldoende geoutilleerd, maar voor het nutti ge moesten we hoognodig plaats maken. Dat is nu gebeurd. Met man en macht is er gewerkt om de nieuwe ruimten klaar te krijgen voor de twee voetbalclubs. De Kamperdui nen gaat ervan uit dat zich meer clubs zullen melden. door Rob Paardekam POORTVLIET - Een bedrijf dat zich Centrale Bedrijfs Registratie noemt, blijkt ook spookfacturen te versturen naar ondernemers in de gemeente Tholen. Eerder meldde deze krant al dat bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen en op Schou- wen-Duiveland waren benaderd. De oplichters vragen ondernemers om enkele honderden euro's over te maken voor administratieve handelingen. Ergens heel klein staat vermeld dat het om een 'aan bieding' gaat. Piet Heijboer van tuincentrum Heijboer in Poort vliet werd ook benaderd. „Ik zou nog 267 euro moeten betalen", zegt hij. „Maar ik kon me niet voorstellen dat ik een rekening niet betaald had. Dat was dus ook niet zo. Het gaat gewoon om op lichting, maar gelukkig ben ik er niet ingetrapt. Ik wil andere onder nemers waarschuwen." Heijboer had al eerder te maken met een spookfactuur. De vorige keer ging het om een vermelding in de bedrijvengids. „Ze stuurden een fax en vroegen me om die snel te ondertekenen en terug te sturen. Gelukkig heb ik de kleine lettertjes eerst gelezen. Zo kwam ik erachter dat het om een abonne ment van drie jaar ging. Als ik had getekend, was ik voor 3500 euro het schip in gegaan." GOES - Uit woningen in 's Graven polder, Kloetinge en Oost-Souburg is computerapparatuur gestolen. De diefstallen werden alle bij dag licht gepleegd. De diefstal in 's Gravenpolder, uit een woning aan de Langeweg, is gepleegd tussen zondagmiddag 15.15 uur en zondagavond 18.30 uur. Behalve foto- en computer spullen werden ook sieraden gesto len. De waarde van de spullen is onbekend. De diefstal in Kloetin ge, uit een woning aan de Oostmo lenweg, is gepleegd tussen zondag middag 16.40 uur en zondagavond 18.20 uur. De waarde van de daar ontvreemde foto- en computerap paratuur is ook niet bekend. De diefstal in Oost-Souburg (compu terspullen en -spellen) vond plaats tussen 14.00 en 20.15 uur. MEEST GELEZEN Bevelanden: Gros verkeersborden kan weg. Tholen: Pfaff krijgt familiewapen. STELLING 'De Floriade is een unieke kans voor Tholen'. Geef uw mening over deze stelling op www.pzc.nl/tholen Foto's naar www.pzc.nl/foto Stuur tips naar tholen@pzc.nl of bevelanden@pzc.nl ■vsmmissmmi^mÊSÊSxmmmKmsmÊmmBaasmm^^mssssmmmassmsmsmmmsssges&mm MIDDELBURG - De 'ontruiming' van het asielzoekerscentrum (azc) in Middelburg is begonnen. De ko mende maanden worden de ruim 400 asielzoekers die nu nog op het terrein wonen, verhuisd naar ande re locaties in Nederland. Op de plaats van het centrum verrijst de nieuwe wijk Rittenburg. Op 1 oktober zijn alle asielzoekers weg Zij zijn dan ondergebracht in woningen of bij andere azc's in Ne derland. Het Centraal Orgaan Op vang Asielzoekers (COA) heeft ver volgens nog zo'n vijf maanden de tijd om de nog bruikbare opvang- gebouwen te ontmantelen en de overige gebouwen leeg te maken. In het eerste kwartaal van 2012 moet het COA terrein en gebou wen opleveren. Vervolgens begint de gemeente de bestemmingsplanprocedure die no dig is voor de nieuwe wijk. Op z'n vroegst eind volgend jaar kan be gonnen worden met bouwen. De meeste gebouwen op het voor malig Arduinterrein worden ge sloopt. Alleen twee gebouwen van Arduin (Spiegeltheater en kan toor) en het kantoor van Stichting Voor Regionale Zorgverlening blij ven staan. De nieuwe wijk zal de hele strook langs de Stromenweg (tussen Koudekerkseweg en de Stromenwijk) in beslag nemen. Christina Acda kan bedrijven en voetbalclubs nu een behoorlijke vergaderzaal bieden. mms^ssmmsmmsk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52