Zorghotel laat nog langer op zich wachten PZC u Zeeland Scheldegalm krijgt geld voor Muziek in de Klas 'Nooit Gedacht' vraagt meer steun Chef 20 en 21 BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 PLAN GÉ Wethouder: het wordt wel eens tijd Vrachtwagencontainer in de brand op A58 Vastgelopen jacht komt pas 's nachts los almanak door Rob Paardekam kats - Hoewel het al bijna "twee jaar stil is rond het plan, gaat de ge meente Noord-Beveland er nog al tijd vanuit dat aan de voet van de Zeelandbrug een congrescentrum met zorghotel komt. Dat zegt wet houder Adri van der Maas. Het plan is afkomstig van de Goe- se ondernemer Gé, eigenaar van onder meer Chinees-Indisch res taurant Nian Hao aan de Wijn gaardstraat. Hij lanceerde het al in 2003, maar daarna bleef het lange tijd stil. Twee jaar geleden leek er eindelijk schot in te komen. Gé vroeg de gemeente toen om te be ginnen met de bestemmingsplan procedure. „Toch is het daarna weer stil gebleven", zegt Van der Maas. „Wij zijn er als gemeente he lemaal klaar voor en kunnen bij wijze van spreken morgen begin nen met de procedure." Volgens de wethouder speelt het slechte economische klimaat een rol in de vertraging. „De onderne mer zegt op zoek te zijn naar nieu we mogelijkheden binnen het seg ment van congressen en zorg." Van der Maas zegt dat het plan ze ker niet van de baan is. „De laatste keer dat ik sprak met de initiatief nemer en zijn adviseur heb ik dit nadrukkelijk aan de orde gesteld. Als het niks wordt, hebben we daar begrip voor, maar dan wil ik het wel graag weten. Ze zeggen dat dit niet het geval is." De wethouder heeft, ondanks de ervaringen tot nu toe, nog hoop dat de procedure binnen afzienba re tijd kan worden opgestart. „Ik ben een positief ingesteld mens. Maar het wordt nu wel een keer tijd om te beginnen." De initiatiefnemers zelf konden gisteren geen reactie geven. Gé ver wijst zoals gewoonlijk naar een woordvoerder, maar die was niet bereikbaar. Het plan bestond aanvankelijk uit een congrescentrum met hotel. La ter is daar het onderdeel zorg aan toegevoegd. Het zorghotel kan zich onder meer richten op patiën ten die niet meer in het zieken huis hoeven te liggen, maar wel zorg behoeven. De gemeente-had geen bezwaar tegen deze toevoe ging, zolang er aan de vorm van het complex niets zou veranderen. Directeur afkickkliniek verwijt zichzelf gebrek aan openheid Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Molen Nooit Gedacht in Eindewege. foto Ronald den Dekker HANSWEERT - Muziekvereniging De Scheldegalm uit Hansweert krijgt van het Fonds voor Cultuur participatie 5500 euro subsidie voor de uitvoering van het project Muziek in de Klas. De muziekvere niging gaat op beide basisscholen 3, in Hansweert muzieklessen verzor gen voor de groepen 5 tot en met 8. Een uur muziek per week komt door Frank van Cooten standaard in het lesrooster en de kinderen vormen op den duur een beginnersorkestje. Het is de bedoeling dat geen kind van school gaat zonder muzikale basis. De Scheldegalm heeft met Muziek in de Klas ook het eigen belang op het oog: jong geleerd is oud gedaan, liefst in het orkest van De Scheldegalm. EINDEWEGE - Molenaar Kees Dorst van 'Nooit Gedacht' in Eindewege hoopt op meer financiële steun van de gemeente Goes voor de broodnodige grote restauratie van deze stellingmolen. „Dit gemeentebestuur heeft vrij wel alleen oog voor de stad. Het buitengebied ligt er een beetje ver loren bij. Dat zie je ook aan de mo len. De molen in de stad staat er al tijd mooi en prachtig bij terwijl wij geld tekortkomen. Dat doet best een beetje zeer." De gemeente Goes geeft alle mo lens op haar grondgebied een vas te jaarlijkse subsidie van 1667 euro. „Daar moeten ze het mee doen", aldus een woordvoerder van de ge meente. Dit geld gaat echter op aan het jaarlijkse onderhoud, zei de molenaar gisteren. „De stich ting heeft dus nauwelijks mogelijk heden te sparen voor de grote res tauratie. Die is nodig om onze mo len weer maalvaardig te maken." Een aantal onderhoudswerken staat dit jaar nog op de planning. Onder de as en onder de achter- keuvels komt gaas om de kauwen en kraaien weg te houden, de om loop en ballustratie worden ge schilderd en rotte stukken in de ba lustrade worden vervangen. Kamperduinen hoopt meer profclubs te zien voor trainingskampen Dinsdag 2 augustus 2011 Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 26-07- 2011 blijkt, dat t.v.v. de naamloze vennootschap Amstelhuys N.V. aan HERMAN ALEXANDER KIEVIT, zonder bekende woon- of verblijf plaats, de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak/zaken op de daarin genoemde datum, tijdstip en plaats is aange zegd. Een afschrift van dit exploot kan H.A. Kievit krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633880 0113-250925 GOES Een container die achter een vrachtwagen van vervoersbedrijf Wielemaker uit Middelburg was ge schakeld is om circa 15.30 uur op de A58 ter hoogte van Goes, rich ting Bergen op Zoom, in brand ge vlogen. Volgens de politie veroor zaakte de brand geen files. „Wel reed het wat langzamer door, er was rookontwikkeling", meldde een woordvoerster. Volgens haar hebben de hulpdiensten de brand geblust en de container losgekop peld van de vrachtwagen. NEELTJE JANS Het kajuitzeiljacht Blue Note is zondagavond op weg van Colijns- plaat naar Neeltje Jans in de proble men geraakt. Door een navigatïe- fout liep het bij de betonhaven vast in een ondiep stuk water. De be manning van KNRM-reddingboot Harder kon, gezien het nog ruim schoots vallen van het water, niets anders doen dan een anker uitzet ten en afspreken om 's nachts te rug te komen. Tegen vier uur in de nacht kon het jacht naar een vei liger plaats worden gebracht. Eén van de leidinggevenden op het Vlissingse kantoor moet met enige re gelmaat de provincie uit voor - naar hij altijd graag benadrukt - belang rijke vergaderingen. Zijn taken op kantoor worden dan noodgedwon gen waargenomen door de achterblij vende collega's. Het is niet altijd dezelfde collega die zich dan opwerpt om de leiding in handen te nemen. De vaste chef vindt dat wel een prettig idee, zo liet hij zich onlangs ontvallen na terug- Tip? redactie@pzc.nl komst van weer zon Belangrijke Bij eenkomst. Vaak klinkt er namelijk opluchting als hij weer binnentreedt. En vaak gaat dat vergezeld van ge zucht over wat je toch allemaal voor vervelende dingen moet doen als je leidinggevende bent. Dat hoort de chef graag. Die is name lijk nog niet van plan zijn baantje op te geven. Dus, redeneert hij: „Hoe beter jullie beseffen hoe vervelend mijn werk is, hoe kleiner de concur rentie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51