Sanchez wint Draai van de Kaai 221 sport EREDIVISIE Vrijdag begint het betaald voetbal. Deze krant blikt dagelijk vooruit op het eredivisieseizoen. Vandaag met PSV, dat kampioen móet worden. Stoere taal van Button na zege in Hongarije EK onder negentien prooi voor Spanje Goud voor Kamminga op EK inlineskaten Quick-Step en Omega Pharma samen verder Marcel Kittel weer de sterkste in Polen 2008 PSV werd in het seizoen 2007-2008 voor de laatste keer kampioen van Nederland. 'Georginio Wijnaldum (midden) was één van de belangrijkste aankopen van PSV in de zomer. Hij is één van de spelers die de Eindhovense club weer kampioen moeten maken. foto Marcel van Hoorn/ANP aammammBKmmmsismmmmmmmsssmm dinsdag 2 augustus 2011 BOEDAPEST Stoere taal van Jenson Button op de website van de Formule De Engelsman uit de renstal van McLa ren, die zondag zegevierde in de Grand Prix van Hongarije, is van plan vanaf nu elke race Sebastian Vettel te verslaan. „Red Buil moet zich zorgen maken", zei hij. Vettel is leider in de WK-stand. De Duitser van Red Buil heeft door on der meer zes overwinningen een enorme puntenvoorsprong opge bouwd. Button staat vijfde met honderd punten minder. CHAIJNA Het EK voetbal voor spelers onder negentien jaar is gewonnen door Spanje. De Zuid-Europeanen ver sloegen in de finale Tsjechië met 3-2 na verlengingen. De ruststand in het Roemeense Chaijna was o-o. Ladislav Krejeci opende namens Tsjechië in de 52e minuut de score. Jon Aurtenetxe bracht Spanje in de 85e minuut langszij. In de eerste verlenging bracht Patrik Lacha de Tsjechen weer op voorsprong. In valler Paco Alcacer bezorgde Span je met twee treffers de titel. HEERDE Manon Kamminga heeft gisteren op het Europees kampioenschap in lineskaten op de piste van Heerde de gouden medaille veroverd op de 1000 meter sprint Ze bleef in de eindsprint nipt de Duitse Jana Geg- ner voor, die het zilver kreeg. Brons was er voor de Italiaanse Eri- ka Zanetti. Crispijn Ariëns, in de winter actief als marathonschaatser, won het brons op de 1000 meter bij de man nen. De Belg Bart Swings greep de titel. De Fransman Elton de Souza pakte het zilver. RIJSWIJK Quick-Step en Omega Pharma vor men in 2012 een nieuwe Belgische wielerploeg. Omega Pharma wordt de hoofdsponsor, Quick-Step de cosponSor. Dat maakten de Pro- Teams gisteren bekend. Omega Pharma, met vedette Philip pe Gilbert in de gelederen, moest op zoek naar een nieuwe partner nadat Lotto eind april liet weten een einde te maken aan de samen werking. In Quick-Step, waar Tom Boonen onder contract staat, is de gewenste partner gevonden. DABROWA GORNICZA De Duitse wielrenner Marcel Kittel heeft gisteren ook de tweede etap pe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De coureur van Skil-Shimano was na 162 kilometer tussen Czestochowa en Dabrowa Gornicza evenals zondag de sterk ste in de massasprint. Kittel, dit jaar onder meer winnaar van de Delta Tour Zeeland, verstevigde daardoor tevens de leiding in het al gemeen klassement. Enkele kilome ters voor de finish vond een valpar tij voorin het peloton plaats, waar veel renners bij betrokken waren. door Karei Pleunis ROOSENDAAL - Hij was de laatste prominent die arriveerde in de catacomben van de voormalige RBC-vesting. Als eerste was hij gis teravond klaar. Bergkoning Samuel Sanchez won de 32e Draai van de Kaai voor de overige twee hoofd rolspelers van het affiche, Ivan Bas so en johnny Hoogerland. Een veel mooier podium kon Roosen daal zich niet wensen. Sanchez en Basso, winnaar in 2005, reden voor pakweg zo'n 35.000 toeschouwer voortdurend aan de kop van het peloton en za ten, niet geheel onverwacht, ook in de ontsnapping die tot de finish droeg. Samen met, al evenmin on verwacht, Johnny Hoogerland. Vroeg in de wedstrijd had die ove rigens al een premie van duizend euro opgehaald van een Zeeuws mosselbedrijf. Van alle prominenten was Basso de eerste die aan de Borchwerf bin nendruppelde om te vertellen dat Roosendaal hem na aan het hart ligt. „Ik bewaar mooie herinnerin gen aan deze wedstrijd. Ik heb hier heel wat fans", aldus de Itali aan die gretig armen van niet ge heel piepjonge vrouwen voorzag van handtekeningen en zich ook gewillig liet fotograferen. Hoogerland was vanuit zijn woon plaats Yerseke op de fiets geko men. „Wat extra kilometers kun nen nooit kwaad", aldus de nu wel pijnvrije, maar met flink wat littekens getekende Zeeuw. Veertien criteriums rijdt hij. „Want Hoogerland is hot", liet wie- Iermakelaar Martin van Steen van Cycling Service optekenen. „Veel gevraagd. Zijn prijs is uiteraard flink gestegen ten opzichte van vo rig jaar." Voor Van Steen wordt het overi gens wel moeilijker grote buiten landse renners in Nederlandse cri teriums onder te brengen. „Startgelden zijn gerelateerd aan salarissen. Zeker de toppers verdie nen zodanig veel dat hun startgel den niet naar beneden, maar om hoog gaan. Terwijl de budgetten van de organisatoren minder wor den. Vandaar dat we een buiten landse renner met een attractief programma voor zijn gezinnetje proberen over te halen te komen. Zo liep Cavendish vorige week met vrouw en kinderen in de Efte- ling." Rob Ruygh was niet in het pret park. Hij reed zaterdag San Sebasti an. En gisteravond de Draai waar in Neerlands beste Tourenner zich prominent manifesteerde. Het le verde hem naast zijn startgeld ook nog een superpremie van 2500 eu ro op. Ruygh opende ook de finale waarin als vanzelfsprekend het pad werd geplaveid naar een po dium waarop louter de groten zou-x den verschijnen. Ruygh werd ingerekend en Hoo gerland, Basso en olympisch kam pioen Samuel Sanchez mochten vervolgens in een sprint met drie* uitmaken wie de 32e Draai van de Kaai op zijn naam zou schrijven, Hoogerland, al winnaar in Chaam, kwam een meter tekort, Basso kwam in de buurt, maar Sanchez beslechtte de sprint in zijn voor deel. Raoul Poortvliet van ZRTC Theo Middelkamp reed bij de elite/beloften naar de vijfde plaats. De inwoner van 's-Heerenhoek maakte deel uit van een kopgroep die er na twintig kilometer van door ging. Het gat met de achter volgers werd nooit groter dan een halve minuut. Het vijftal moest sprinten voor de zege. Winnaar werd Gerwin de Regt uit Nispen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48