Zorghotel bij Zeelandbrug laat langer op zich wachten Asielzoekers maken plaats voor woonwijk Gezamenlijke brochure Theaterverkoop/Uitburo Vlissingen scoort het slechtst in leefbaarheid Alles onder één dak Binnen- en buitenschilderwerk, glaszetten, behangen, kozijnen plaatsen Vraag vrijblijvend offerte bij APON Schildersbedrijf v.o.f. Tel. 01 11-417576 www.apon.nl mensen met een PCB zouden volgens het zorgkantoor in behandeling zijn bij In de Vrijheid. 'Als ik met die jongens zou gaan kleien, wordt de klei ook betaald met zorggeld' Remko jorritsma, directeur In de Vrijheid door Carta van de Merbel MIDDELBURG - De 'ontruiming' van het asielzoekerscentrum (azc) in Middelburg is begonnen. De ko mende maanden worden de ruim 400 asielzoekers die nu nog op het voormalig Arduinterrein wonen, verhuisd naar andere locaties in Nederland. Op de plaats van het centrum verrijst vanaf 2014 de nieuwe wijk Rittenburg. Op r oktober zijn alle asielzoekers weg van het azc-terrein in Middel burg. Ze zijn dan ondergebracht in woningen of bij andere azc's in Ne derland. Het Centraal orgaan Op vang Asielzoekers (COA) heeft ver volgens nog zo'n vijf maanden de tijd om de nog bruikbare opvang- gebouwen te ontmantelen en de overige gebouwen leeg te maken. In het eerste kwartaal van volgend jaar moet het COA het terrein en de gebouwen opleveren. Vervol gens begint de gemeente de be stemmingsplanprocedure die no dig is voor de nieuwe wijk. Vol gens projectleider Jan-Willem de Wolf kan dan - afhankelijk van de eventuele bezwaren - op z'n vroegst eind volgend jaar begon nen worden met het ontwerpen en de voorbereidingen voor de bouw door projectontwikkelaars. De oplevering van de eerste hui zen wordt in 2024 verwacht. De meeste gebouwen op het voor malig Arduinterrein worden ge sloopt. Alleen twee gebouwen van Arduin (Spiegeltheater en' kan toor) en het kantoor van Stichting Voor Regionale Zorgverlening blij ven staan. De tijdelijke vervangen de huisvesting voor bewoners van Het Gasthuis is al verdwenen. Hoe de nieuwe wijk er uit zal ko men te zien, is nog onbekend. door René Schrier VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen scoort in Zeeland het slechtst als het gaat om de leefbaarheid. Dat blijkt uit de zogenaamde leef- baarometer van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Alle Zeeuwse gemeenten heten 'zeer positief te zijn op het gebied van de leefbaarheid, maar alleen Vlissingen is 'positief. Dat heeft deze gemeente te dan ken aan de score van de Bonedij- kestraat en omgeving, de Bloemen- laan en omgeving, Baskensburg- zuid en de Hercules Segherslaan en omgeving. Die brengen met de score 'matig positief het gemiddel de van Vlissingen naar beneden. Vooral als het gaat om de veilig heid doen deze wijken het niet zo best. Dat is ook het geval als het gaat om de woningvoorraad. Op het terrein van de sociale samen hang springt vooral Baskens- burg-zuid er in negatieve zin uit. Er is een andere Zeeuwse gemeen te met een wijk die matig positief scoort. Dat is Terneuzen met de wijk Triniteit, maar dat is weer te weinig om als gemeente Terneu zen minder dan 'zeer positief te scoren. Uit het rapport van Binnenlandse Zaken blijkt dat de economische crisis, anders dan verwacht, de af gelopen paar jaar nauwelijks heeft geleid tot een verslechtering van de leefbaarheid in Nederland. Dé achteruitgang beperkt zich mede door de relatief geringe stijging van de werkloosheid tot cijfers 'achter de komma'. Daarmee stag neert gemiddeld genomen in Ne derland wel de verdere verbetering van de leefbaarheid die in 2006 werd ingezet. door Rob Paardekam RATS - Hoewel het al bijna twee jaar stil is rond het plan, gaat de ge meente Noord-Beveland er nog al tijd vanuit dat aan de voet van de Zeelandbrug een congrescentrum met zorghotel komt. Dat zegt wet houder Adri van der Maas. Het plan is afkomstig van de Goe- se ondernemer Gé, eigenaar van onder meer Chinees-Indisch res taurant Nian Hao aan de Wijn gaardstraat. Hij lanceerde het al in 2003, maar daarna bleef het lange tijd stil. Twee jaar geleden leek er eindelijk schot in te komen. Gé vroeg de gemeente Noord-Beve land toen om te beginnen met de bestemmingsplanprocedure. „Toch is het daarna weer stil gebleven", zegt wethouder Van der Maas. „Wij zijn er als gemeente helemaal klaar voor en kunnen bij wijze van spreken morgen beginnen met de procedure." Volgens de wethouder speelt het slechte economische klimaat een rol in de vertraging. „De onderne mer zegt op zoek te zijn naar nieu we mogelijkheden binnen het seg ment van congressen en zorg." Van der Maas zegt dat het plan ze ker niet van de baan is. „De laatste keer dat ik sprak met de initiatief nemer en zijn adviseur heb ik dit nadrukkelijk aan de orde gesteld. Als het niks wordt, hebben we daar begrip voor, maar dan wil ik het wel graag weten. Ze zeggen dat dit niet het geval is." De wethouder heeft, ondanks de ervaringen tot nu toe, nog hoop dat de procedure binnen afzienba re tijd kan worden opgestart. „Ik ben een positief ingesteld mens. Maar het wordt nu wel een keer tijd om te beginnen." De initiatiefnemers zelf konden gisteren geen reactie geven. Gé ver wijst zoals gewoonlijk naar een woordvoerder, maar die was niet bereikbaar. Het plan bestond aanvankelijk uit een congrescentrum met hotel. La ter is daar het onderdeel zorg aan toegevoegd. Het zorghotel kan zich onder meer richten op patiën ten die niet meer in het zieken huis hoeven te liggen, maar wel zorg behoeven. De gemeente Noord-Beveland had geen be zwaar tegen deze toevoeging, zo lang er aan de vorm van het com plex niets zou veranderen. MIDDELBURG - Theaterverkoop Zee land en het Zeeuws Uitburo bren gen gezamenlijk een brochure uit voor de podiumkunsten in Zee land. Deze co-productie geeft een over zicht van bijzondere voorstellin gen die van augustus tot novem ber in de provincie Zeeland te zien zijn. Meer dan twintig podia en or ganisaties tonen de 'pareltjes' uit de programmering. Met het gezamenlijk uitbrengen van deze brochure willen beide or- foto Ronald den Dekker ganisaties samenwerking in de cul turele sector stimuleren en een im puls geven aan de bekendheid van het Zeeuws Uitburo. Gedeputeerde van Cultuur Ben de Reu krijgt woensdagmiddag ro au gustus in de Stadsschouwburg Middelburg het eerste exemplaar van deze Uit-brochure overhan digd. Het overzicht wordt half augustus verstuurd naar r6.ooo adressen en is af te halen bij de Stadsschouw burg Middelburg, Theater de My the Goes en het Scheldetheater in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47