Wegwijzers zeeland 119 42.000 banken verfrissen Den Osse Show met vuurwerk Bourgondiër met groot hart en lasers op strand In Memoriam 1947 - 2011 Postzegels van nieuw standbeeld De Ruyter Foto-expositie laat de Kop van Goeree zien Zeeuwse (14) doet mee aan WK Twirlen Ook spookfacturen in gemeente Tholen dinsdag 2 augustus 2011 De wegwijsbordjes in Den Osse hadden alle kleuren van de regenboog en waren slecht te lezen. Daarom zijn, gelijktijdig met de opknapbeurt van de haven, ook deze wegwijzers vernieuwd. De facelift heeft 42.000 euro gekost. Het leeuwendeel is gesubsidieerd door de provincie Zeeland. De ondernemers hebben 7500 euro bijgedragen en de VW heeft daar nog eens 2000 euro bijgelegd. OUDDORP Het 'nieuwe' Osselicht en de verrekijker. Han van der Made uit Zie- rikzee is afgelopen vrijdag overleden. Van der Made was policitus en mede-op- richter van Alert! door Melita Lanting Een gedreven, humorvolle man. Een betrokken be stuurder, maar ook een bourgondiër en vooral een man met een groot hart voor Zie- rikzee. Zo wordt Han van der Ma de omschreven door zijn politieke vrienden. Hij stond in 2001 mede aan de Han van der Made wieg van Alert! Na de verkiezin gen nam hij namens deze partij zit ting in de gemeenteraad. Hij ver vulde deze functie één periode. Een van zijn belangrijkste wapen feiten was ongetwijfeld de blijven de herinnering die hij Zierikzee heeft nagelaten. Dankzij zijn in spanningen staan de grote gemeen telijke monumenten in Zierikzee elke avond in het licht. Van der Made was in de gemeente raad niet de man die hard op de trom sloeg, maar achter de scher men was zijn invloed des te groter. Nadat hij uit de gemeenteraad was gegaan, zette hij zijn politieke car rière voort als voorzitter van de partij. Een functie die hij tot het laatst heeft vervuld. Han van der Made was niet alleen politicus. Menig inwoner van Schouwen-Duiveland zal hem ken nen als schaker. Dertig jaar lang was hij lid van de schaakvereni ging Zierikzee, Hij speelde zijn par tijen, maar vervulde ook verschil lende bestuursfuncties binnen de schaakclub. Han van der Made is 64 jaar gewor den. Hij wordt morgen begraven in Zierikzee. Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Ook deze zomer wordt er weer siervuurwerk afgestoken op het Ouddorpse strand tijdens de Sound Light Lasershow. Het eve nement vindt plaats op Strand Oos terduinpad ter hoogte van pavil joen De Zeester en begint om 22.30 uur. Jarenlang was er geen vuur werk bij de jaarlijksé show, maar sinds vorig jaar is daar verandering ingekomen. Volgens de organisatie is de show het best te bewonderen door op het strand zelf te zitten. VLISSINGEN OUODORP In het Blaeuwe Huus aan de Bos weg in Ouddorp is de hele maand augustus een foto-expositie te zien van Marian Visser. Zij wil bezoe kers mee laten genieten van beel den uit Ouddorp en omgeving. In het Blaeuwe Huus is ook de VW gevestigd. Openingstijden: maan dag tot vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Het werk is ook op haar website te zien: www.glimlach-en-geniet.nl. VLISSINGEN In navolging van de serie Vlissin- gen-postzegels heeft de VW Wal cheren Noord-Beveland een postze gel uitgebracht van het vernieuw de standbeeld van Michiel de Ruy ter. De foto van het standbeeld is gemaakt door PZC-fotograaf Ru ben Oreel. De zegel is in beperkte oplage verkrijgbaar in velletjes van tien stuks a 4,60 euro per vel bij de VW's, Primera en Bruna in Vlissin- gen. Twirlen is haar lust en haar leven. De 14-jarige Sandra van de Ven uit foto's Izaak Verkeste Vlissingen heeft daardoor al diver se prijzen binnengesleept. Hoogte- punt is de deelname aan het WK twirlen in het Amerikaanse Jacksonville deze week. Sandra plaatste zich voor deelname tijdens een selectieronde in Nijkerk dit jaar. Daar werd ze twee keer twee de. Tijdens de wereldkampioen schappen doet ze mee op de onder delen 'Artistic twirl' en 'Twirling'. ZEELAND IN 2 MINUTEN Ook in de zomer, het Zeeuwse nieuws in 2 minuten op z2.nl. Nieu we journaals om 12.00 en 20.00 uur. MEEST GELEZEN 1Apotheek Zierikzee verhuist 2. Susanne Streefkerk rondemiss 3. Satellietkern vergt voorzieningen TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl POORTVLIET Een bedrijf dat zich Centrale Be- drijfs Registratie noemt, blijkt ook spookfacturen te versturen naar on dernemers in de gemeente Tholen. Eerder meldde deze krant al dat be drijven in Zeeuws-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland waren be naderd. De oplichters vragen enke le honderden euro's over te maken voor administratieve handelingen. Ergens heel klein staat vermeld dat het om een 'aanbieding' gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45