Zeeland PZCL Tj w Lege geldautomaten op drukste dag Verdronken dorp weer onder zand SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 GELD Ondernemersvereniging stuurt boze brief naar banken Vrachtwagencontainer Vastgelopen zeiljacht in de brand op A58 komt pas 's nachts los almanak Aanmeerplaats Den Osse heeft weer fris uiterlijk I Sb Directeur afkickkliniek verwijt zichzelf gebrek aan openheid Dinsdag 2 augustus 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse RENESSE - Daar sta je dan op een zonnige zondag in het centrum van Renesse. Klaar voor een dagje winkelen, een middagje op het ter tas of een avond stappen. Alleen nog even pinnen en het vertier kan beginnen. Toeristen en dagjesmensen die zondagmiddag met een lege porte monnee aankwamen in de bad plaats, kwamen echtet bedrogen uit. „Om drie uur 's middags lagen alle twee de automaten van de Ra bobank eruit, twee uur later wa ren ook de pinautomaten van de ING in het centrum en bij het tankstation leeg", zegt Bruno van der Hoek van de Ondernemersver eniging Renesse. Wie zondag avond toch met z'n bankpas con tant geld wilde opnemen, kon bij enkele welwillende ondernemers terecht. „Sommige bedrijven lie ten mensen bij wijze van service geld bijpinnen. Maar daar zit na tuurlijk ook een grens aan", legt Van der Hoek uit. Veel toeristen en dagjesmensen zijn naar Burgh-Haamstede gereden om geld op te nemen. Rond midder nacht was ook daar de flappentap van de ING leeg en was de auto maat van de ABN-Amro de enig overgebleven geldautomaat in Haamstede. Van der Hoek is behoorlijk ont stemd over de situatie. „Dit ge beurt uitgerekend in één van de drukste weekends van het jaar. He laas deed zich vorig jaar precies hetzelfde probleem voor." Behalve dat ondernemers omzet mislopen, vindt hij het vooral vervelend voor de bezoekers van Renesse. „Dit levert ongemakkelijke situa ties op." Tegenwoordig kan er wel iswaar bij veel bedrijven met een pasje afgerekend worden, maar kraampjes op straat en taxibedrij ven zijn afhankelijk van contant geld. Namens de ondememersvere- nig gaat er een brief naar de ban ken in het dorp om aandacht te vragen voor de lege automaten. Ro ger Feij van Rabobank Oosterschel- de spreekt van een incident. „Eén van de twee automaten had een technische storing en was dus niet leeg." Volgens hem zat er voldoen de geld in de automaten om tot maandag te leveren en was de bank dus vooraf berekend op de verwachte hoge vraag. Incidenten in het weekend worden wel cen traal geregistreerd, maar het is niet zo makkelijk om daar ook actie op te ondernemen, aldus Feij. GOES NEELTJE JANS Een container die achter een vrachtwagen van vervoersbedrijf Wielemaker uit Middelburg was ge schakeld is om circa 15.30 uur op de A58 ter hoogte van Goes, rich ting Bergen op Zoom, in de brand gevlogen. Volgens de politie veroor zaakte de brand geen files. „Wel reed het wat langzamer door, er was rookontwikkeling", meldde een woordvoerster. Volgens haar hebben de hulpdiensten de brand geblust en de container losgekop peld van de vrachtwagen. De kajuitzeiljacht Blue Note is zon dagavond op weg van Colijnsplaat naar Neeltje Jans in de problemen geraakt. Door een navigatiefout liep het bij de betonhaven vast op een ondiep stuk water. De beman ning Van KNRM-reddingboot Har der kon, gezien het nog ruim schoots vallen van het water, niets anders doen dan een anker uitzet ten en af te spreken om 's nachts te rug te komen. Tegen vier uur 's nachts kon het jacht naar een veili ger plaats worden gebracht. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 26-07- 2011 blijkt, dat t.v.v. de naamloze vennootschap Amstelhuys N.V. aan HERMAN ALEXANDER KIEVIT, zonder bekende woon- of verblijf plaats, de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak/zaken op de daarin genoemde datum, tijdstip en plaats is aange zegd. Een afschrift van dit exploot kan H.A. Kievit krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633880 0113-250925 Tip? redactie@pzc.nl Eén van de leidinggevenden op het Vlissingse kantoor moet met enige re gelmaat de provincie uit voor - naar hij altijd graag benadrukt - belang rijke vergaderingen. Zijn taken op kantoor worden dan noodgedwon gen waargenomen door de achterblij vende collega's. Het is niet altijd dezelfde collega die zich dan opwerpt om de leiding in handen te nemen. De vaste chef vindt dat wel een prettig idee, zo liet hij zich onlangs ontvallen na terug komst van weer zo'n Belangrijke Bij eenkomst. Vaak klinkt er namelijk opluchting als hij weer binnentreedt. En vaak gaat dat vergezeld van ge zucht over wat je toch allemaal voor vervelende dingen moet doen als je leidinggevende bent. Dat hoort de chef graag. Die is name lijk nog niet van plan zijn baantje op te geven. Dus, redeneert hij: „Hoe beter jullie beseffen hoe vervelend mijn werk is, hoe kleiner de concur rentie." WESTENSCHOUWEN - Grote tracto ren rijden af en aan terwijl een shovel voorzichting het zand in de richting van de zee duwt. Gister avond was het ineens druk op het strand bij de rotonde Westen- schouwen. Een actie van strandpa viljoenhouder Paul van der Wek ken. Voor zijn paviljoen ligt het verdronken dorp Westenschou- wen. Normaal gesproken ligt dit ar cheologische monument verbor gen onder een dikke laag zand, maar onder invloed van eb en vloed spoelt het zand langzaam weg. Eens in de vier jaar wordt er nieuw zand opgespoten. „Het had dit jaar moeten gebeuren maar ze zijn niet gekomen." Daardoor ko men de oude muurtjes en stenen steeds verder bloot te liggen met al le gevolgen van dien. „Ik blijf pleis ters plakken en net had ik weer een mevrouw met een heel dikke enkel", zegt Van der Wekken. „Vooral met vloed is het raak, dan zien mensen de stenen niet lig gen." Hij heeft aan de bel getrok ken bij de gemeente en het water schap, maar volgens Van der Wek ken zeggen die niets te kuftnen doen. „En toen ik vanochtend ver schillende mensen op de trap zag kijken en weer omdraaien was de maat vol en heb ik deze tractors be steld." Voorzichtig wordt het zand over de stenen geschoven. Op de voorgrond zijn de restanten van het verdronken dorp te zien. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43