1 Veel werk aan de winkel voor 241 sport Menno Leeuwenburg c^ndVlp^rd haalt uit in Terneuzen stai Hexagon Feyenoord weet vier dagen voor het begin van de competitie tegen stadgenoot Excelsior nauwelijks waar oefenwedstrijd heeft Feyenoord-trduèr I16t aan t06 IS. te stomen voor de competitiestart. Van der Meet wint eerste voorrondeduel Zeeuwen succesvol op tweede dag in Hoorn Sander Marijnisssen in dressuurploeg EK Gunst eindwinnaar Ierse driedaagse koers Roose net niet op podium in Tsjechië ONZEKERHEID Stef Goetheer op weg naar titel m Ronald Koeman gehad om zijn ploeg klaar dinsdag 2 augustus 2011 HECHINGEN Tennisster Angelique van der Meet heeft gisteren haar eerste kwalifica tiewedstrijd voor de challenger in Hechingen gewonnen. De twintig jarige speelster uit 's-Heer Abtsker- ke was in de Duitse plaats te sterk voor de Duitse Verena Schmid: 6-2 6-4. Ze heeft nu nog één zege no dig om door te gaan naar het hoofd schema. Voor Van der Meet was het haar eerste duel sinds het challenger- toernooi in Middelburg, eind juni. Toen werd ze in de tweede ronde uitgeschakeld. HOORN De tweede dag van de openwater- wedstrijden in Hoorn leverden we derom successen op voor Zeeuwse zwemmers. Er waren zeges voor Ricardo Kloos terman (250 vrij minioren 1,2 en 3), Arco Wagenvoort (1000 vrij mas ters 45+), Eline Nijskens (1000 school masters 20+) en Diego de Meyer (500 school junioren). Ma- non Kloosterman als tweede op de 500 school. De Meyer haalde ook zilver op de 1000 vrij bij de junio ren, terwijl Nijskens nog derde werd op 1000 vrij bij de masters. ROTTERDAM Sander Marijnissen completeert de Nederlandse dressuurequipe voor het Europees kampioenschap, dat 17 augustus in Rotterdam begint. Bondscoach Sjef Janssen gaf de rui ter uit Wijdewormer de laatste be schikbare plek na diens overtuigen de proef met zijn paard Moedwill in Hickstead. Het 'vertrouwde' drietal Adelinde Cornelissen, Hans Peter Minder- houd en Edward Gal stond al eer der vast als deelnemer. KILTIMAGH Wielrenner Davy Gunst heeft in Ierland de driedaagse Mayo Youth Tour gewonnen. De nieuweling uit Yerseke behield gisteren in het af sluitende criterium in Kiltimagh de leiderstrui. In de eindsprint be haalde Frank Vermue (Oudelande) de vierde plaats. Gunst eindigde als zesde, terwijl ploeggenoot Bart Jan de Vink (Aalsmeer) op de negende plaats finishte. De Vink, tweede in de eindstand, won de bolletjestrui. Vermue werd zevende. De nieuwe lingen van ZRTC Middelkamp won nen het ploegenklassement. KOZMICE Jorony Roose is op het EK motor cross voor de jeugd in het Tsjechi sche Kozmice op de vierde plaats geëindigd. De Middelburger reed in de MX-2 klasse op de eerste dag naar de ze vende en de vijfde plaats. Een dag later vielen hem de vierde en de vijfde plek ten deel. In de eind stand leverde dit Roose een vijfde plaats op. Aangezien ook resultaten van een wedstrijd in Boekei meetel den, eindigde hij net buiten het po dium op de vierde plek. Z volkegem - Stef Goetheer was op dreef tijdens de motorcross in het Oost-Vlaamse Volkegem. Tijdens de juniorenwedstrijd, die meetel de voor het kampioenschap van de Belgische federatie MCLB, won de coureur uit Sint Jansteen beide manches in de MXt. Hij verstevig de hierdoor zijn eerste plaats in het algemeen klassement. Bij de inters MX 2 kwamen Jordi van de Wiele (St.Jansteen) en Ke vin Spruijt (Meliskerke) aan de start. Van de Wiele werd in het dagklassement tweede. Spruijt ken de een mindere dag en werd vier de. In de strijd om de titel bezet Spruijt de tweede plaats. Gian Scheele (Zaamslag) legde bij de MX 2 nationalen beslag op de derde plaats. In de eerste manche werd hij derde terwijl de tweede manche door een valpartij werd af gesloten als vijfde. In de stand be zet hij de tweede plaats achter dag winnaar Filip Seymortier. terneuzen - In het Vliegende Hol lander toernooi van TC Animo in Terneuzen haalde Menno Leeu wenburg op het 5-schema hard uit. De uitbater van het Terneuzen- se racketcentrum stond aan de jeugdige [esse lanse van TV Axel slechts het redden van de eer toe: 6-0 6-1. Leeuwenburg serveert keihard en is ook met zijn overige slagenreper toire vaak meedogenloos. De on dernemer moet het vandaag in de tweede ronde van dit vijfhonderd euro schema opnemen tegen de als vierde geplaatste Frank Haver kamp van studententennisvereni ging TC Ludica uit Enschede. Michel Pateer van het Steense Smash is na een bye in de eerste ronde en een 6-2 6-2-zege op Jerrel de Paauw van LTV Irminloo uit Er- melo al door naar de derde ronde. Ook in de 6-categorie krijgt de eindwinnaar vijfhonderd euro van wege het principe van '32 deelne mers of meer'. Lokale favoriet Bas Dingenouts, afgelopen zondag nog verliezend finalist in Sas van Gent, kwalificeerde zich voor de derde ronde via 6-0 6-2 tegen Ivo de Vrijer van TC Ludica. Nigel de Mar co van 't Halve Maantje uit Goes boekte op hetzelfde schema een ze ge via een opmerkelijk scorever loop op Yarred Pel van TV Zaam slag: 4-6 6-16-0. [errel de Paauw en Jeroen Woltme- ijer zijn in deze reeks ook door naar de derde ronde via winst in straight sets op Vincent Bustraan respectievelijk Frank van Kout eren. Op het 4-schema is Jordy En gelaar van De Boskreek uit Bres- kens kwartfinalist via winst in drie sets op zijn West Zeeuws-Vlaamse streekgenoot Wesley Claerhoudt van het Aardenburgse Sjef middelburg - Dressuurstal Hexa gon uit Schore heeft zijn twaalfde Grand Prixpaard opgeleid. Tijdens een wedstrijd in De Mortel (bij Ge- mert) reed Thamar Zweistra Hexa gons Update naar een score van 63,30 procent en dat was goed voor promotie naar het hoogste dressuurniveau in de wereld. Kort geleden stond de teller op ne gen, maar de laatste maanden reed Zweistra (28) ook Truppa, Replay en nu dus Update voor Stal Hexa gon naar de Grand Prix. Volgens Zweistra zitten er nog meer aan te komen. „Ik ben nu bezig met Hexagons Truman. Ik hoop dat hij dit jaar nog promoveert." Het be kendste Grand Prixpaard uit de Hexagonstal is Ollright. Laurens van Lieren werd met deze ruin on der meer Europees landenkam- pioen. Veel van de succespaarden zijn nakomeling van Rubiquil, een hengst die zelf ook Grand Prix is. Ronald Koeman moet bij Feyenoord werken met een onervaren selectie waarin veel spelers van hetzelfde type zitten. Hij verwacht dat zijn ploeg klaar is voor de seizoensopening tegen stadgenoot Excelsior. foto Marco de Swart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40