20 zeeland 'Ik had PGB's uit handen moeten geven' brieven De directeur van de afkickkliniek van Stichting In de Vrijheid uit Wemeldinge ontkent dat hij sjoemelt met zorggeld. Koeien laten Sint Jacobskruiskruid netjes staan dinsdag 2 augustus 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Grensmakelaar Oud-commissaris van de koningin Wim van Gelder beweert dat hij in zijn hoedanigheid van grensmake laar geslaagd is in zijn missie om wet- en regelgeving in grensregio's met elkaar in balans te brengen.- Niets is minder waar. De sociale en fiscale wetten, regelingen op het ge bied van hypotheek, pensioen en dergelijke zitten elkaar nog steeds stevig in de weg. De Euregio Schel- demondraad spant zich in om pas sende oplossingen te realiseren. De discussie over het verdiepen van de Westerschelde is absoluut niet, zoals Van Gelder beweert, aan de orde. De problemen hebben te ma ken met bureaucratisch gewortelde situaties. Het is niet voor niets dat minister Kamp (sociale zaken) on der politieke druk is gezet om het zogeheten Bureau Belgische Zaken in de lucht te houden. Als dat ver dwijnt ziet het er voor de grens overschrijdende arbeidsmobiliteit heel slecht uit. De voormalig grens makelaar Van Gelder weet dat best, maar wordt kennelijk liever gepre zen om zijn ogenschijnlijke succes sen dan bekritiseerd voor het pove re resultaat. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek C 2000 Het is gewoon absurd dat men heeft gekozen voor de digitale structuur in de communicatie (C2000 vaak plat door updates). Als het om kwaliteitsgeluid gaat, zoals bij de omroep, is dit logisch. Maar hier gaat het om communica tie tussen hulpdiensten. Daar speelt de kwaliteit geen rol maar al leen het bereik telt. Bij digitaal valt het geluid weg bij een bepaald mi nimum. Bij analoog blijft alles nog verstaanbaar in de ruis. Het lijkt wel of er een obsessie is om alles digitaal te maken en dat mogelijk ten koste van mensenlevens. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Privacy Het ministerie van Justitie werkt aan een wet waarin wordt vastge legd, hoeveel boete winkeliers, pompstationhouders en particulie ren moeten betalen voor het op in ternet zetten van dieven. Als je een inbreker onheus bejegent, indien je die betrapt, word je beboet. In principe doe je er het beste aan om de deuren van je zaak of huis wijd open te zetten en tegen de cri minelen te zeggen, neem maar mee, want justitie vindt het goed zo. Wat normaal zou horen te zijn dat de burger beschermd wordt, is niet aan de orde. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Noorwegen 3 Na de moorddadige actie van de Noor Breivik haasten politici a la Wilders om zich te distantiëren. Breivik zelf anticipeerde reeds in zijn schrijfsel op de reacties op zijn gruweldaad. Zo schrijft hij dat het goed is, dat rechtse politici als Wil ders zijn daden afkeuren. Die recht se politici moeten volgens Breivik hem veroordelen omdat zij het scherm voor hun eigen reputatie moeten ophouden. Breivik haalt zijn politieke opvattingen uit een wereldje van Islamhaters, zoals bij een nauwe medewerker van Wil ders, Paul Belien! Om Breivik af te schilderen als een gestoorde is te eenvoudig en onverantwoord. Daardoor zullen de wortels van de haat verder kunnen groeien. Wie haat zaait zal haat oogsten! Wie de haat laat zaaien is medeverant woordelijk voor de gevolgen! Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Dichter Beïlamypark In de krant van 30 juli schrijft J. van Gent dat slechts 1200 van de 40.000 inwoners een stem hebben uitgebracht, met een kleine meer derheid voor 'De Dichter Van Het Park'. Wellicht hebben veel meer bewoners hun licht laten schijnen over deze problematiek; reden van het beperkte aantal uitgebrachte stemmen is slechts het feit dat de geboden opties niet voldoen of niet aanspreken. Dit laatste was waarschijnlijk wel naar voren geko men met een derde optie in de en- quete: 'geen van beide'. R. E. Eijlers Roosje Voslaan 19, Vlissingen Bierdrinkers Het Vlissingse stadsbestuur en in stanties slagen er maar niet in om rondhangende bierdrinkers die in het stadspark van het Scheldekwar- tier zich verpozen, om daar veran dering in aan te brengen. Deze pas sieve en nonchalante houding, weerspiegelt echter de zwakte. Veel burgers en passanten hebben daar geen respect voor. Kom op,, aanpakken en dwingend aan de slag, laat ze werken voor hun uitke ring, een zinvolle dagbesteding daar is niks mis mee. Waar? Daar! Losers en werklozen inzetten bij het restaureren van de Schelde- kraan en het scheepsbouwmu- seum. Kreten als, we zullen kijken of we dat beter kunnen doen, dat stadium is allang voorbij. Schok kend dat dit nog niet in gang is ge zet... typisch Vlissingen! Anders ge zegd, een stadsbestuur dat wil pap pen en nathouden frustreert de brave burger. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Horeca-ergernis Reactie op het artikel van 28-7 over de bediening in de horeca. Ik neem aan dat elk zich respecterend bedrijf ook in de bediening ge schoold personeel wil aannemen. En daar mankeert het nu net aan in het onderwijs. Je hebt daar goede docenten voor nodig met een goede ruime praktijkervaring én bezieling. En dat zie je vaak niet goed ingevuld. En de basis voor leerlingen ligt in goed praktijkon derwijs. En dan kan het toch niet zo zijn dat er horecaonderwijs wordt gegeven door een docent ge speend van enige ervaring en oplei ding. Als zo'n ongewenste situatie niet verandert, dan zal deze erger nis nummer 1 nog lang blijven be staan! Helaas. Zeker voor de gast: die betaalt niet alleen voor een drankje en/of hapje, maar voor een totaalpakket inclusief goede service. Dan Kersten 1 e Deltaweg 3, Kats FRAUDE MET ZORGGELD Zijn afkickkliniek frau deert niet met zorg geld, zegt Remko Jor- ritsma, directeur van Stichting in De Vrij heid in Wemeldinge. Vorige week vertelden (ex-)diënten dat de kli niek per cliënt duizenden euro's per maand opstrijkt en dat daar nauwelijks zorg tegenover staat. Jorritsma ontkent niet dat er zorg geld naar Roemenië gaat. „Het pro ject daar is duur, we knappen hui zen op voor Roma, de arme zigeu nerbevolking, we storten beton nen vloeren in hun huizen. Voor die gasten van ons is het werk daar begeleidingstherapie, ze ko men er beter van terug. Ik kan dat goed verdedigen, want de thera peutische waarde ervan is groot. Als ik met die jongens zou gaan kleien, wordt de klei ook betaald met zorggeld." Maar dat hij per cliënt duizenden euro's per maand ontvangt, ont kent hij wél. „Er zijn er met een budget van 1700 euro, maar ook één met drieduizend euro, maar niet het hele budget wordt gedecla reerd, mischien de helft. Die bedra gen liggen heel ver van de realiteit van de werkelijke kosten." En hij ontkent ook dat hij voor 37 men sen budget ontvangt, zoals het zorgkantoor - de instantie die het budget verstrekt - vorige week zei. „We hebben dit jaar maximaal tien mensen met een persoonsge bonden buget." Zo'n persoonsgebonden budget is - de naam zegt het al - eigenlijk be doeld voor mensen die zelf hun zorg willen inkopen. Daar was bij In de Vrijheid geen sprake van, want de stichting beheerde het geld. „Mensen kregen het geld eerst op hun eigen rekening, maar het is gebeurd dat ze daar drugs van gingen kopen. Dus dat kon niet. Ik heb besloten om het geld weer in te nemen, omdat ik niet wilde dat die gasten in de verlei ding kwamen. We hebben het wel over verslavingszorg. Daar vergis sen mensen zich in." „Ik verwijt mezelf alleen dat ik niet transparant genoeg geweest ben", zegt Jorritsma. „Ik had meer uitleg moeten geven, maar we zijn een kleine organisatie, het is erg druk en ik kan die jongens ook niet alles uitleggen. Ik geef wel toe dat ik die budgetten uit handen had moeten geven." Zondagavond heeft hij lijsten opgehangen, met tarieven, zodat iedereen kan zien wat de zorg bij In de Vrijheid kost. „Per dag is dat 52 euro." Volgens Jorritsma wordt hij zelf niet rijk van het werk. Ook zou er geen geld dat bedoeld is voor zorg aan evangelisatie worden besteed. Het geld gaat echt op aan zorg, zegt hij. „Het kost een paar cen ten, dat klopt. Maar reken maar eens uit wat voor winst dat is voor de samenleving. Die gasten heb ben veel gewonnen als ze hier ver trekken. In anderhalf jaar zijn ze van hun verslaving af" Het zorgkantoor besluit deze week of een onderzoek nodig is naar de financiën van stichting In de Vrijheid. Remko Jorritsma met cliënten. MORIAANSHOOFD - Róód, geel, groen... Met de seizoe nen wisselt ook de kleur van het natuurlandschap aan de zuidkust van Schouwen-Duiveland. Deze zomer over heersen de gele bloemen van van het Sint Jacobskruis kruid. De planten hebben niets te vrezen van de grazen de koeien. Die weten maar al te goed dat het kruid gif tig is en grazen er dus vakkundig omheen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36