Schooljeugd verdiept zich in armoede PZCIt Zeeland Slingerend door een zandvlakte Nieuwe poging tot oprichting van Ondernemersfonds Terneuzen Kerktorens in gemeente Sluis niet veilig genoeg om vlag op te hangen 20 en 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 MILLENNIUM Groot project met alle basisscholen in gemeente Terneuzen door Wout Bareman TERNEUZEN - Kinderen van alle ruim dertig basisscholen in de ge meente Terneuzen buigen zich ko mend schooljaar over de wereld problematiek en dan vooral over honger en armoede. Dat gebeurt op initiatief van de bijzondere commissie-Millenniumdoelstellin gen van de gemeente. Die doelen moeten internationaal medio 2015 zijn bereikt. Het gaat om zaken als de bestrijding van ar moede en honger, het streven alle kinderen in de wereld onderwijs te bieden, afname van de kinder sterfte en het terugdringen van ziektes als aids en malaria. Commissielid/raadslid Frank van Oorschot: „Het is belangrijk de Ter- neuzense jeugd en bevolking te be trekken bij de wereld. Terneuzen is millenniumgemeente en de com missie wil de bevolking nog eens nadrukkelijk confronteren met de acht doelstellingen, met in dit ge val de jeugd voorop." In 2007 besloot de gemeenteraad jaarlijks zo'n 52.000 euro beschik baar te stellen. Het project dat de zer dagen per brief aan de scholen wordt gepresenteerd vergt iets meer dan 30.000 euro. Op donder dag 1 september worden vertegen woordigers van alle scholen ver wacht op een informatieve bijeen komst. Die avond kunnen ze zich ook inschrijven voor deelname. Niet lang daarna wordt een aantal scholen geselecteerd, de overige ko men op een wachtlijst. De uitverkoren scholen werken het hele najaar hun project uit, no digen gastsprekers uit en verdie pen zich in het door hen gekozen onderwerp. In het voorjaar kiezen ze definitief een goed doel. Tegen het einde van het schooljaar, tij dens een grote finale in het Schel- detheater, presenteren de scholen hun uitgewerkte project en verde digen het. De winnende leerlingen mogen op reis naar hun 'goede doel' en mogen er ook een bedrag van 10.000 euro aan besteden. Het hele project wordt begeleid door het ROC Westerschelde. Van Oor schot: „Als dit aanslaat, willen we er een jaarlijks terugkerende ge beurtenis van maken. Juist in deze tijd van egoïsme is het zaak de jeugd te leren dat er allerlei wegen zijn om je medemens te helpen." ^s^sn^BSumsssaimssaBBam^sssam TERNEUZEN - Bestond de Koegorsstraat bij Ter neuzen tot voor kort uit een lang stuk weg met één ruime bocht, nu is het gedeelte tus sen Snowbase en de brandweerkazerne veran derd in een slingerweg door een zandvlakte. Het nieuwe stuk, inclusief fietspad, werd neer gelegd om de aanleg van de bouwput voor de Siuiskiltunnel mogelijk te maken. Nu staan daar al tijdelijke gebouwen en wordt grond verzet. Uiteindelijk komen er ook directiever- blijven, opslagterreinen en een informatiecen trum. In de bouwput wordt eind volgend jaar begon nen met de bouw van de tunnelboor. Die start begin 2013 met boren. De tunnel en de bijbehorende infrastructuur moeten, volgens de planning van de aanne- mersgroep BAM-TBI, in de zomer van 2015 worden opgeleverd. foto Camile Schelstraete mammmamaKKisBBasBBixmamssBS TERNEUZEN - Ondernemersvereni ging City Terneuzen waagt een nieuwe poging tot de oprichting van een Ondernemersfonds. Zo'n fonds kan worden ingesteld in het kader van de tijdelijke Experimen tenwet Bedrijven Investeringszo nes. Bij voldoende draagvlak wordt de ondernemers in het stadscen trum jaarlijks een verplichte bijdra ge opgelegd voor zaken als feestver lichting, de intocht van Sinterklaas en alle mogelijke promotionele ac tiviteiten. Een vorige poging van City strandde vorig najaar op een minder vlekkeloos verlopen proce dure. Die wordt nu, zorgvuldiger, overgedaan. Deze maand krijgen de ondernemers in de binnenstad een brief met uitleg in de bus, in september volgt nog een folder. Er komt ook een informatiebijeen komst. In oktober is de stemming. Valt die positief uit dan wordt het fonds in 2012 ingesteld. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 26-07- 2011 blijkt, dat t.v.v. de naamloze vennootschap Amstelhuys N.V. aan HERMAN ALEXANDER KIEVIT, zonder bekende woon- of verblijf plaats, de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak/zaken op de daarin genoemde datum, tijdstip en plaats is aange zegd. Een afschrift van dit exploot kan H.A. Kievit krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 0118-633880 4461 DR Goes 0113-250925 SLUIS - Op de meeste kerktorens in West-Zeeuws-Vlaanderen wordt op feestdagen en dodenherden king niet meer gevlagd. Uit veilig heidsoverwegingen kiest de ge meente Sluis voor het hijsen van de vlag vanaf de grond, in masten. Van oudsher werd in Sluis gevlagd vanaf de torens van hervormde kerken. „Maar in de praktijk ge beurde dat al niet meer zo veel", verklaart woordvoerster Marjolein Reinhoudt. De trappen naar de to rens zijn niet altijd even goed meer, en ook bovenop de torens is het vaak oppassen geblazen. „Men sen die de vlag gingen ophangen, moesten daarom altijd met z'n tweeën zijn", legt Reinhoudt uit. „Op de grond kan iemand dat ge woon in zijn eentje." Alleen op de kerk in Retranche- ment en op de toren van het bel fort in Sluis wordt voortaan nog 'op hoogte' gevlagd; die zijn on langs gerenoveerd, waarbij reke ning is gehouden met het welzijn van de vlagophangers. Directeur afkickkliniek verwijt zichzelf gebrek aan openheid Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Jacqueline Doens gaat in Nepal de liefde achterna Dinsdag 2 augustus 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33