21 zeeland Hit weer En zo blijft het! I, Hartverscheurende stilte in PZC dinsdag Er was iets SU 811111111 De krant 6 weken voor 18 euro! Eindelijk was het gisteren dan zover: een lekkere zomerse dag na weken van kwakkelweer. dinsdag 2 augustus 2011 door Marleen Blommaert Een goed begin is het halve werk. De eerste vakantie dag is in dat opzicht wel een uitzonderlijk goed be gin. Ik schuif de campingstoel naar buiten, bevestig het voeten bankje, draai de parasol open, gooi de stoel in de ligstand en doe mijn ogen dicht. De zon, de zon, de zon. De temperatuur maakt dat ik meteen een aangenaam zuidfrans tempo krijg. Weg gaan we niet, want het huis moet ver bouwd. Maar nu even niet, nu even niks. Terwijl we een beetje babbelen over de verjaarscadeau tjes voor mijn zomerse kinderen begint er langzaam iets te kriebe len. Er was iets, een afspraak? Nee die is pas volgende week. De feest jes liggen achter ons. Maar toch: ik dreig iets te vergeten. Toch weet ik zeker dat er iets was. Ter wijl ik probeer vat te krijgen op wat dat iets was word ik afgeleid door vogelgeluidjes. Een duifje dat koert, de kip die zachtjes ka kelt en rondscharrelt op zoek naar alles wat haar eitjes zo heerlijk doet smaken. Het kleine piepkui ken dat voortdurend haar moeder laat weten waar ze is. Met deze achtergrondmuziek sluit ik mijn ogen en dommel met de liefko zing van het zachte briesje weg. Ik droom over een reisje naar Du blin met mijn dochter. We loge ren in een prachtig hotel, eten heerlijk en gemeten van de mu ziek die overal aanwezig is. Wan neer ik eindelijk een beetje wak ker ben, loop ik naar de kruiden tuin en trek voor de vorm één stuks onkruid uit. Zo, dan kan ik zeggen dat ik iets heb gedaan van daag. Er blijft iets zoemen in mijn hoofd terwijl ik op blote voeten door het gras loop. Voorzichtig, dat wel want de hond strooit de dennenappels overal rond. Ik proef een braam en besluit dat ze prima zijn, maar dat het vandaag geen weer is voor de bramenpluk. Dat kan ook niet op blote voeten en met een witte broek. Ook de appels zijn klaar voor de pluk, maar zullen dat morgen ook wel zijn. Ik slenter terug en loop naar de binnen. De krant ligt open en ik lees de column van Wim Mmmmm wat een heerlijke lome dag... Leuke column.... Column! Dat was het. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON MM lil!!! PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement o Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: O een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon trelt u nadere informatie aan weerstation Vlissingen Westdorpe Wilhelminadorp Verwachte tempera tuur, vandaag: 28 gra den. Morgen nog een graadje warmer, als we de weersvoorspel lingen mogen geloven. Na weken van wisselvallig, koel en regenach tig weer, brak de zon dan echt door. Op het dakterras van dijkpa- viljoen 't Puntje in Vlissingen zit ten Eddy en Alita Voskuil maan dag te genieten van het uitzicht over de Westerschelde. De afgelo pen weken hebben ze in hun woonplaats Kootwijkerbroek, zo'n twee uur rijden van Zeeland, elke dag gekeken naar de weersver wachting. Zou het vandaag...? En ja, gisteren was het zover. Om 7 uur 's morgens sprong het stel in de auto voor een dagje zonnig Zee land. .In Zoutelande liggen Huib en Ria Pols languit op de ligstoe len voor hun appartement. Straks nog een rondje door het dorp, en dan weer lekker verder zonnen, zegt Ria genietend. Aan de West- kapelse Zeedijk staat het vol gepar keerde auto's van zon- en zeeaan bidders. Een jong stel heeft de voorbank uit het lelijke eendje ge sleurd: voldoet prima als strand stoel. Een man met onbloot boven lijf, glimmend van de zonnebrand olie, jogt op de dijk voorbij. Tegen de glooiing aan zitten Jan en Riek van Ommeren uit Koog a/d Zaan en Gerry en Dries Coers uit Zwol le genoeglijk te lezen. De Van Om- merens logeren al voor het 26e jaar op camping De Buck in Bigge- kerke en de Coersen zelfs al 31 jaar. Waarom verder zoeken als je het goed hebt? „We vermaken ons ook wel als het slechter weer is, maar met die zon genieten we dubbelop. Hier doen we het voor", verzucht Gerry. Ook in zee genieten mensen van het zomerse weer. Weliswaar is het zeewater nu nog maar zo'n 18 graden, maar even een duik en je bent 'er doorheen'. En de zomer is nog lang niet ten einde. Drukte op het strand bij Westkapelle. Annalena en Marc-Oliver Rick uit Köningswinter. door Frank van Cooten NIEUWDORP - Burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borsele noemde de stille tocht van gister avond in Nieuwdorp hartverscheu rend en hartverwarmend. „Hartverscheurend omdat je de fa milie ziet lijden en hartverwar mend omdat de plaatselijke ge meenschap als een warme hand om hen heen staat." De stille tocht werd gehouden ter nagedachtenis aan de afgelopen vrijdag vermoorde 36-jarige vrouw. Bij de plek waar de vrouw om het leven is gebracht speelden zich gisteravond hartverscheuren de taferelen af Veel mensen zoch ten steun bij eikaar. De vermoedelijke dader is de 39-ja- rige ex-echtgenoot van de vrouw. Hij is gisteren door de rechter-com- missaris van de Middelburgse rechtbank in bewaring gesteld. De raadkamer beslist binnen veertien dagen of de hechtenis met negen tig dagen wordt verlengd. Voordat de stille tocht begon, was er in het verenigingsgebouw een besloten bijeenkomst waar bewo ners vragen konden stellen. Veel vragen hadden betrekking op 'hoe heeft zoiets in Nieuwdorp kunnen gebeuren'. Ook vroegen mensen of het drama voorkomen had kun nen worden. Dit soort zaken zijn nog in onderzoek. „Veel vragen hadden betrekking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2