jtonald Koeman sport 125 Zeeuwse duivensport floreert Scheidsrechters treden in nieuwe seizoen strenger op bij gemeen spel Janssen: nu alleen voetbalkoorts Cruijff houdt kritiek op Ajax niet intern Fer mag niet weg dinsdag 2 augustus 2011 asagagigBgHaiaiggagff SEJE8?®iB3SBSB3 Feyenoord wil niet meewerken aan een vertrek van Leroy Fer. Vol gens technisch directeur Martin van Ceel weegt in dit geval het sportieve succes hoger dan de financiële noodzaak om de speler te verkopen. De jeugdinternational staat in de belangstelling van FC Twente, dat niet aan de vraagprijs van Feyenoord wil voldoen. door Jaco Kaijen ROTTERDAM - Eén oefenwedstrijdje heeft Ronald Koeman gehad om Feyenoord klaar te stomen voor de start van de competitie. De be langrijkste les van de 2-o-neder- laag zondag tegen Malaga? „Het heeft me geleerd dat het kort dag is", stelde de 48-jarige oefenmees- ter nuchter vast. Zelden zal Feyenoord met zoveel vraagtekens aan een seizoen zijn begonnen. Natuurlijk heeft dat gro- tendeels te maken met de hoogst ongebruikelijke trainerswissel tij dens de voorbereiding. Ruim drie weken voor de eerste competitie wedstrijd besloot de spelersgroep het vertrouwen op te zeggen in Mario Been. De clubleiding handel de snel en stelde enkele dagen la ter Koeman aan, maar die heeft nauwelijks tijd om de selectie naar zijn hand te zetten. „Een hele lan ge voorbereiding hoeft ook niet al tijd voor mij, maar er is nu zeker niet veel tijd." Wat het fysieke gedeelte van de trainingen betreft, borduurt Koe man voorlopig voort op de sche ma's die onder Been zijn gemaakt. „Fysiologisch laten we alles tot de wedstrijd tegen Excelsior hetzelf de, maar ik doe het op het veld wel anders. Ik wil dat we sneller druk zetten naar voren en verder van de eigen goal af spelen. Voet ballen doe je ook met je hoofd en daar hoort bijvoorbeeld bij elkaar op het juiste been inspelen. Daar hebben we de afgelopen dagen op gehamerd. Jonge spelers moet je achter de vodden aan zitten", al dus Koeman. De oud-international moet wer ken met een onervaren selectie waarin bovendien veel van hetzelf de type spelers zitten. Daarnaast wordt een van zijn beste mannen, door Fred Rabout Leroy Fer, niet meer gepruimd door een deel van het legioen van wege zijn flirt met FC Twente. De 21-jarige middenvelder was tegen Malaga een van de weinige Feye- noorders die zich op het veld kon onderscheiden, vooral vanwege de 'power' die hij in zijn spel heeft. „Veel van onze jongens zijn klein en fysiek niet zo sterk", zag Koe man. „Hun kwaliteiten liggen in het voetballende gedeelte. Voorin hebben we ook veel dezelfde ty pes. Handig en snel, maar we mis sen power." Koeman beaamde dat iemand als Lex Immers zou passen in het sys teem dat hij voor ogen heeft. De vraag is alleen hoe het armlastige Feyenoord de komst van de Hage naar kan bekostigen. Nog enkele trainingen resten Koeman tot aan de openingswedstrijd vrijdag te gen stadgenoot Excelsior. „Ik denk dat we er klaar voor zijn. Maar ze kerheid in het voetbal heb je nooit." Feyenoord heeft drie supporters overigens een stadionverbod opge legd. De fans kregen de straf we gens geweldpleging of het dreigen met geweld tegen beveiligingsmen sen van Feyenoord, die zondag in de oefenwedstrijd tegen Malaga op last van de clubleiding een span doek verwijderden dat gericht was tegen Leroy Fer. Daarop stond te lezen 'Echte clubliefde is Fer te zoe ken'. Het is nog niet bekend hoe lang de desbetreffende supporters niet meer welkom zijn in De Kuip. Boze Feyenoordfans zetten giste ren vervolgens het mobiele num mer en het e-mailadres van alge meen directeur Eric Gudde van Feyenoord online. Ze reageerden daarmee op het incident met het spandoek. Ze roepen fans op om Gudde te laten weten wat ze vin den van de ophef die is ontstaan na het incident. OOSTBURC - Het was een succesvol weekeinde voor de Zeeuwse dui vensport. Er was nationale winst voor Ko van Dommelen uit Sint Philipsland op het ZLU-concours Narbonne en de combinatie Flipse uit Westkapelle zegevierde op het overnachtconcours vanuit Dax. De 'Scheeles' uit Terneuzen pakten hun vierde provinciale zege in 2011 met jonge duiven op het midfond- concours vanuit Mantes la Jolie. Voor de zestigjarige Van Domme len was het zijn vijfde nationale ze ge uit zijn loopbaan. Voor het suc ces dit keer zorgde een tweejarige donkere weduwschapsdoffer. Het is een copie van de beroemde 'Paasborst', die hem ooit de natio nale zeges op Lourdes en Dax be zorgde. Van Dommelen had tien weduw naars ingekorfd op Narbonne. Hij klokte de winnende duif zondag morgen om 6.20 uur. Ze waren za terdagmorgen om 7.00 uur in het 946 kilometer verder gelegen Nar bonne gelost. Het was ook feest in Westkapelle. In het clubgebouw aan de Meerkerkweg werd de com binatie Flipse 's avonds feestelijk binnengehaald, in het bijzijn van onder andere burgemeester Van der Zwaag van de gemeente Veere. Wim (58 jaar), zijn echtgenote Marjan (56) en zoon René (22) wonnen met hun vierjarige we duwschapsdoffer het overnacht- concours vanuit Dax. De kraswitpen was de enige duif in concours die een snelheid van boven de 1000 meter per minuut haalde. De combinatie had er tien in de mand gestopt voor dit over nachtconcours. Wim: „De duif kwam een beetje vanuit het zuidoosten, dus niet de juiste richting maar had dusdanige snelheid dat niemand hem kon kloppen. Het is een duif die zich al bewezen heeft. Vorige jaar vloog hij honderdprocentprijs op de overnacht en dit jaar was het op St. Vincent ook onze eerste duif" De combinatie Flipse heeft zich de laatste jaren gespecialiseerd op de overnacht. De 'Scheeie's' uit Terneuzen, be staande uit vader Arjaan en zoon Jaap, zijn aan een uitzonderlijk sei zoen bezig. Ze schreven nu ook het eerste provinciale concours voor jonge duiven in 2011, met Mantes la Jolie als lossingsplaats, op hun erelijst. Een blauw doffer- tje dat veertien dagen op de 'broed' zat, klopte alles en ieder een. Jaap: „Het is een duifje dat op ons hok is gekomen via een bon van Oswald Haers uit Philippine. Dat soort kan het dus ook." Diezelfde Oswald Haers pakte achter de 'Scheeie's' het provinciale zilver en brons. De 'Scheeie's' hadden 68 jonge dui ven ingekorfd voor de vlucht van uit Mantes la Jolie. Het was hun vierde provinciale zege met daarbij nog een keer de snelste van Zee land op een vitesseconcours in 2011. Komend weekend wordt het wat rustiger op de kalender. Met Per- pignan wordt het ZLU-seizoen af gesloten. Daarnaast staat de eerste natoer voor jonge en oude duiven vanuit Pommeroeul op de agenda. ZEIST - De scheidsrechters in de ere- en eerste divisie zullen ko mend voetbalseizoen, dat vrijdag begint, bij zware overtredingen sneller een rode kaart trekken. Dat vertelde scheidsrechtersbaas Dick van Egmond gisteren bij de jaarlijk se presentatie in Zeist. De nadruk ligt daarbij vooral op het bestraffen van elleboogstoten. Aan de hand van videobeelden kregen de scheidsrechters voorbeel den te zien van spelmomenten uit wedstrijden van vorig seizoen waar rood niet had misstaan. „Een aantal elleboogstoten is vorig sei zoen niet bestraft met rood", zo verduidelijkte Van Egmond. Ook het inkomen met gestrekt been of het op de tenen trappen van een tegenstander zal sneller leiden tot rood. De KNVB wees daarnaast, meer dan vorige seizoenen, de trainers en voetballers op hun verantwoor delijkheden. Zo liet de voetbal bond tijdens de presentatie voor beelden zien van spelers die met theatrale valpartijen of het maken van 'geniepige' overtredingen de scheidsrechter probeerden te mis leiden. „Het gaat om sportiviteit en respect. We hebben allemaal een voorbeeldrol voor de jeugd", zei Van Egmond. Integriteit gaat ook op een ander vlak een belangrijke rol spelen. De KNVB is na recente verhalen over omkoping rond voetbalwedstrij den in Turkije, Griekenland, Fin land en Zuid-Korea extra alert. Een gespecialiseerd bureau zal de scheidsrechters in een lesprogram ma aangeven op welke signalen ze moeten en kunnen letten tijdens en rond wedstrijden. Van Eg mond: „Gelukkig is van omkoping in het Nederlandse voetbal nog nooit sprake geweest, maar we moeten onze ogen er niet voor sluiten." Ook komend seizoen zullen Bel gische scheidsrechters vermoede lijk regelmatig wedstrijden uit de Nederlandse competitie fluiten. De KNVB is tevreden over het sa menwerkingsproject en praat op korte termijn met de Belgen over een voortzetting daarvan. Van Eg mond gaf verder aan goede hoop te hebben dat Nederland volgend jaar bij het EK vertegenwoordigd is met een scheidsrechter. Kevin Blom en Björn Kuipers zijn de twee kanshebbers op een uitver kiezing van de Uefa. door Joost Dijkgraaf ENSCHEDE - Terwijl FC Twente vo rig week het Champions Lea gue-duel tegen FC Vaslui (2-0) speelde, brak bij Willem Janssen het zweet uit. Letterlijk. En niet van het voetbal welteverstaan. De middenvelder, die daags ervoor nog hoopte op zijn eerste Europe se speelminuten, lag thuis op bed met hoge koorts. „Maandag was er nog niets aan de hand, dinsdag kwam de koorts opeens opzetten. De avond van de wedstrijd mat ik zelfs 41 graden koorts", zegt hij. De antibioticakuur die Janssen kreeg sloeg aan, de koorts zakte snel af. En dus was hij zaterdag van de partij in de Arena. Het bete kende zijn eerste officiële duel voor FC Twente. „Tegen Ajax ging het fysiek wel aardig, sportief iets minder," aldus de reële Janssen. „Ik ben blij dat ik negentig minu ten heb vol kunnen maken. Er ging nog wel veel langs me heen. maar dat gold voor het hele team. Onder de wedstrijd dacht ik wel: laat het alsjeblieft geen verlenging worden." Dat werd het ook niet, FC Twente hield de 2-1-voorsprong vast en veroverde de Johan Cruijff-schaal. Willem Janssen Morgen tegen FC Vaslui in Roeme nië maakt Janssen naar alle waar schijnlijkheid ook nog eens zijn Europees debuut. Met zijn vorige clubs Roda JC en VW speelde hij nooit een Europees duel. Het strijdplan in Pietra Neamt? Vroeg druk zetten en gaan voor de overwinning, bezweert Janssen. Immers: als TVvente één keer scoort, zal Vaslui er vier moeten maken. „Na de wedstrijd tegen Ajax willen we graag laten zien dat we wel degelijk goed kunnen voet ballen en pressie kunnen spelen." Nacer Chadli (peesblessure) en Emir Bajrami (rug) reizen vandaag niet mee met FC Twente naar Roe menië. Het tweetal ondervindt te veel last van hun kwetsuren. Den ny Landzaat is weer bijna fit. Hij behoort dan ook tot de wedstrijd selectie. Ook Bryan Ruiz trainde gisteren volledig mee op het trai ningscomplex. De Tukkers wor den in Roemenië gesteund door zo'n 25 supporters. AMSTERDAM - Johan Cruijff is niet van plan om als commissaris van Ajax zijn kritiek op de club alleen intern te uiten. Dat schrijft hij in zijn column in de Telegraaf „Vol gens de regels moet ik naar buiten toe mijn mond houden. Hoe meer ik over de regels van de raad van commissarissen nadenk, hoe meer ik tot de conclusie kom dat ik mijn eigen regels moet maken. Als ik zie dat het fout gaat en dan mijn mond hou, wordt het belang van Ajax en de aandeelhouders alleen maar geschaad. Het is daarom sim pel, wat voor regels en wetten er ook zijn, het belang van de club gaat boven alles." Cruijff maakt sinds vorige week deel uit van de nieuwe raad van commissarissen van Ajax. Steven ten Have, de nieuwe voorzitter van de kampioen, sprak de ver wachting uit dat ook de beroemde nummer veertien zich aan de re gels voor toezichthouders zal hou den. De nieuwe raad van commissaris sen van Ajax is op zoek naar een geschikte algemeen directeur. Cruijff wilde graag dat Tscheu La Ling als opvolger van de opgestap te Rik van den Boog werd aange steld. De overige vier commissaris sen vonden dat geen goed plan en stemden tegen. „In het belang van Ajax ben ik nu commissaris", schrijft Cruijff. „Zelfs als ik zie dat er iets fout gaat, maar de meerder heid dat niet met me eens is, mag ik daar niets over zeggen. Ook al gaat het om iets waar ik van alle commissarissen het meeste ver stand van heb en uiteindelijk ook op word afgerekend. Is het dan in het belang van Ajax dat ik me aan de regels hou of toch mijn mond open trek?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25