zeeland 119 2SS2 voor voetbalteams BELLEZA Vlag ophangen op kerken Sluis onveilig WIR' t r l üBB li? APPARTEMENTEN VLISSINGEN Resto VanHarte nodigt kinderen uit Postzegels van nieuw standbeeld De Ruyter Concert Middelburgse stadsbeiaardier Voetbalclub geeft opbrengst aan Jayden Prins Glas gaat verder onder naam Aconglas Nieuw Turks restaurant in Vlissingen Vlissingers winnen zeilrace naar Ambon dinsdag 2 augustus 2011 De allernieuwste toestellen staan in de nieuwe fitnessruimte klaar voor gasten en topvoetballers. donderdag a-s €25, Restaurant De Eetkamer naarstraat 13-15 Middel 118-635676 www.eetkamermiddelburg.nl passen geblazen doordat de torens onder meer in een verouderde staat zijn. „Mensen die de vlag gingen ophan gen, moesten daarom altijd als vei ligheidsvoorschrift met z'n tweeën zijn", legt Reinhoudt uit. „Dat hoeft nu niet meer. Op de grond kan iemand dat gewoon in zijn eentje." Alleen op de kerk in Retranche- ment en op de toren van het bel fort in Sluis wordt voortaan nog 'op hoogte' gevlagd. Deze torens zijn onlangs gereno veerd. Daarbij is rekening is gehou den met het welzijn van de vlagop- hangers. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG Resto VanHarte houdt vanavond, in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg, kinder restau rant in het grand café van zorgcen trum Buitenrust in Middelburg. Kinderen en hun ouders kunnen er vanaf 17.30 uur terecht. Het drie gangendiner begint om 18.00 uur. Opgeven kan nog tot 12.30 uur bij Restomanager Claudie Markos (06- 31692721). Kosten: 6 euro, minima 3 euro, tot 12 jaar de helft. VLISSINGEN In navolging van de serie Vlissin- gen-postzegels heeft de VW Wal cheren Noord-Beveland een postze gel uitgebracht van het vernieuw de standbeeld van Michiel de Ruy ter. De foto van het standbeeld is gemaakt door PZC-fotograaf Ru ben Oreel. De zegel is in beperkte oplage ver krijgbaar in velletjes van tien stuks a 4,60 euro per vel bij de VW's, Pri- mera en Bruna in Vlissingen. MIDDELBURG De Middelburgse stadsbeiaardier Henk van Putten geeft vandaag het vierde zomeravondconcert op het carillon in de Lange Jan. Het programma bevat muziek uit de 18e, 19e en 29ste eeuw. Zo speelt de beiaardier werk van Vivaldi, Jo- hann Sebastian Bach, H. Villa-Lo bos, St. Nees, J. Rottiers en J. Bon set. Het concert begint om 18.45 uur en is het beste te beluisteren op het Abdijplein. OOSTKAPELLE De voetbalvereniging Oostkapelle heeft een deel van de recette van de jubileumwedstrijd Oostkapelle- Jong Ajax en een deel van de verlo ting aan Stichting Jayden geschon ken. Het gaat om 1350 euro. Dè wedstrijd werd door 2.250 mensen bezocht Stichting Jayden gebruikt het geld in het gevecht tegen neuro- blastoom kanker, een bijzondere vorm van kinderkanker. SLUIS - Op de meeste kerktorens in West-Zeeuws-Vlaanderen wordt op feestdagen en dodenherden king niet meer gevlagd. Uit veilig heidsoverwegingen heeft de ge meente Sluis besloten dat de vlag gen voortaan alleen nog vanaf de grond worden gehesen in vlaggen masten. Van oudsher werd in Sluis gevlagd vanaf de torens van de hervormde kerken. „Maar in de praktijk ge beurde dat al niet meer zo veel", verklaart gemeentewoordvoerster Marjolein Reinhoudt. De trappen naar de torens zijn niet altijd even goed meer, en ook bovenop de torens is het vaak op- MEEST CELEZEN 1. Binnenattracties draaien goed 2. Turks restaurant in Vlissingen 3. Topdrukte op kunstroute (foto) EN VERDER Op zoek naar leuke uitstapjes tijdens deze zomerweken? Kijk op www.pzc.nl/zomer STUUR UW TIPS NAAR redactieSpzc.nl AMBON - Dick van der Waaij en Anita Idskes uit Vlissingen hebben een prijs gewonnen in een zeilwed strijd van het Australische Darwin naar Ambon. Van der Waaij en Ids kes maken met hun zeilboot Kind of Blue sinds 2005 een reis rond de wereld. De zeilwedstrijd was ge organiseerd in het kader van de stedenband Darwin-Ambon. Van der Waaij en Idskes deden drie da gen en 17 uur over de tocht. Ze. wonnen een trofee en ongeveer 600 euro, 'waar we hier in het ar me Indonesië vast een goede be stemming voor kunnen vinden'. In totaal deden 19 schepen mee, verdeeld over drie klassen. Daarom is die grote vergaderruim te er gekomen." Dat laatste is toch wel erg handig, want De Kamper duinen krijgt steeds meer vragen van bedrijven en organisaties voor congresarrangementen. Christine Acda: „Om het nuttige met het aangename te verenigin gen, willen veel bedrijven graag bij ons komen voor een paar dagen. Wat betreft het aangename zijn we meer dan voldoende geoutil leerd, maar voor het nuttige moes ten we hoognodig plaats maken. Dat is nu gebeurd. Met man en macht is er gewerkt om de nieuwe ruimten op tijd klaar te krijgen voor de twee voetbalclubs." De Kamperduinen gaat ervan uit dat zich nog meer clubs zullen mel den. VLISSINGEN - De Nieuwendijk in Vlissingen is weer een horecazaak rijker: Istanbul. Het Turkse restau rant, op de plek waar voorheen de keukenzaak zat, draait momenteel de eerste proefdagen. „Met dertig procent korting", ver telt eigenaar annex kok Hüsnü Tel- li trots. „Zodat iedereen kan ken nismaken met de Turkse keuken." De gerechten, van lahmacuns tot gevulde wijnbladen, worden in een open keuken 'ambachtelijk' be reid. Daar staat ook een staaf met doner. „Voor de afhaal." Telli heeft al eerder een Turks res taurant gehad in Vlissingen, in de Scheldestraat. „Maar ook de Duit se toeristen weten het te vinden. Die zijn dol op Turks eten." Telli is moslim en verkoopt dus geen alcoholhoudende dranken. foto Ronald den Dekker VLISSINGEN - Het regiobreed beken de bedrijf Prins Glas uit Vlissingen gaat verder als Aconglas. Dat is een afkorting van de naam van de hui dige directeur, Albert Contant. Hij wil af van de oude naam, om dat Prins Glas van oudsher plaat- singsbedrijf is en die activiteit nou juist is afgestoten. Wilhelm bv uit Zaamislag neemt die over en daar mee ook de naam Prins Glas. Aconglas gaat zich, naast de regu liere glashandel, toeleggen op spe cialiteiten als isolatieglas en 'klant- specifieke gevels'. Het bedrijfspand aan de Paul Krugerstraat herbergt nu zowel Prins Glas als Aconglas, maar in de toekomst zullen beide bedrijven zich separaat elders vesti gen. Directeur Contant wil met Aconglas richting Brabant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19