De Kamperduinen klaar 181 zeeland Stille tocht neemt nabestaanden regie ritueel af doe m'n best' 'Ik ga daar straks gewoon staan en Amadore Wellness Hotel De Kamperduinen heeft een deel van de parkeerkelder een andere bestemming gegeven: een fitnessruimte, een ontspanningszaal en een congresruimte. Fietstocht van Terre des Hommes vandaag langs Walcherse dorpen HOTEL door Mleke van der Jagt komt het dat er al veel topvoetbal- Iers bij De Bevelanders hebben ge traind. „Zonder onze gewone klanten te vergeten, willen we toch inzetten op dit soort arrangementen: top clubs die bij ons niet alleen voor de luxe komen, maar ook om hard te werken. Daarvoor was die fit nessruimte hard nodig, maar ook de ontspanningsruimte in de kel der. Met de twee kleine vergaderza len die we hadden, konden we ook de topsporters niet bedienen. Een hotelgast maakt gebruik van de zwemvijver. Een haastklus, jazeker! Maar je zou het niet zeg gen. Waar vroeger auto's geparkeerd stonden, kun je nu rekken en strekken op de allernieuwste fit nesstoestellen. Je kunt er een keu- tje leggen, tafeltennissen en tafel voetballen en in de vergaderruim te kan zestig man zich bezighou den met belangrijke zaken. Alle di gitale middelen zijn voorhanden om elk onderwerp uit en te na te kunnen bespreken. Christina Acda, sales- en marke tingmanager van Amadore Well ness, is erg trots op de resultaten van een paar weken inspanning. Het Amadore Wellness Hotel De Kamperduinen in Kamperland voegt met de nieuwe ruimten een belangrijk facet toe voor een doel groep die toch al graag gebruik maakt van de weUnessfaciliteiten in De Kamperduinen: voetbalelftal len. Want die hebben Zeeland ont dekt voor trainingskampen. „Van de nieuwe faciliteiten heb ben inmiddels al de Spaanse club Levante en het Bredase NAC ge bruikgemaakt. „En ze waren dik te vreden met de faciliteiten", zegt Christina Acda. De Kamperduinen combineert niet alleen de luxe van een goed verzorgde hotelvoorziening met die van alle weUnessfaciliteiten die je maar bedenken kunt: van massa ge tot een schoonheidsalon en van een zwemvijver tot een sauna. Bui ten het hotel wordt ook wat gebo den. Daar zijn het strand, de dui nen, de zee en de rustige omge ving van Noord-Beveland en het Veerse Meer, waarvoor fietsen, bol derkarren en sleutels van strand huisjes in het hotel voor het pak ken liggen. Maar steeds belangrijker worden ook de voetbalvelden van vereni ging De Bevelanders in Kamper land. Met de gemeente Noord-Be veland heeft De Kamperduinen een overeenkomst gesloten voor het gebruik van die velden. Zo MIDDELBURG - De jaarUjkse Terre des Hommes Dorpentocht Wal cheren wordt vandaag verreden. Deze vijftiende editie van de fiets tocht is 52 kUometer lang en heeft als thema 'VerschUlen in het land schap'. In het routeboekje dat te koop is bij aUe stempelposten, VW's en de Terre des Hommes winkel, is veel informatie over het landschap opgenomen. Op de route zijn elf stempelpos ten. Elke stempelpost mag als start punt dienen. De deelnemers eindi gen bij de stempelpost waar ze be gonnen en krijgen daar hun me daille. Er zijn stempelposten in Middelburg, Grijpskerke, Melisker- ke, Aagtekerke, twee in Oostkapel- le, Serooskerke, Gapinge, Veere, Ar- nemuiden en Nieuw- en Sint Joos- land. De opbrengst van de route boekjes gaat naar het project Cam bodian Women Crisis Centre. dinsdag 2 augustus 2011 W De inwoners van Nieuw- dorp hebben een stille tocht gehouden naar aanleiding van de moord op een Nieuwdorpse moe der van vier kinderen, afgelopen vrijdag. De tocht vertrok direct na een informatieavond over de moord in dorpshuis Amekore. Blij kens de reacties op onze site, www.pzc.nl, kan niet iedereen zich aan de indruk onttrekken dat het dorp met de stiUe tocht voor zijn beurt heeft gesproken. In de samenleving groeit de be hoefte aan rituelen, vooral als het erom gaat onbegrijpelijke gebeurte nissen te verwerken. De stille tocht is er één van. Die is in de ja ren zeventig begonnen als de zwij gende schreeuw van een groep Ar gentijnse vrouwen om hun ver dwenen zonen, dochters, vaders, moeders en mannen, ontvoerd en vermoord door de Junta. Die lood zware aanleiding maakt dat je voorzichtig moet omgaan met het ritueel. Dat gebeurt niet altijd. Er is in Goes zelfs al eens een stille tocht gehouden tegen de komst van een basketbalveldje. Dat is na tuurlijk ronduit gênant Een stille tocht kan niet misbruikt worden als drukmiddel en het kan even min meer dienen als politiek state ment; daar zijn protestmarsen voor en die kunnen net zo goed met ketelmuziek worden gelopen. Ongetwijfeld bestaat bij de inwo- door Mieke van der Jagt ners van Nieuwdorp de behoefte om de nabestaanden duidelijk te maken dat het dorp meeleeft. Maar een stille tocht is daarvoor niet het geëigende middel, zelfs al wordt de sociale samenhang in het dorp ermee onderstreept. In feite gaat het dorp lopen met het ritueel dat de nabestaanden toekomt. De familie van het slacht offer zal zo snel mogelijk de uit vaart organiseren. Ze kan dat op veel manieren doen, maar het zal altijd hun persoonlijke afscheid zijn. Als er behoefte is aan de steun van het hele dorp, zal een al gemene bekendmaking worden ge daan. Is die behoefte er niet, dan dient de rest van de samenleving zich op de achtergrond te houden. Natuurlijk is het uitermate schok kend als er in je omgeving zoiets gruwelijks gebeurt. Uitlaatkleppen zijn dan nodig: erover praten, bloe men leggen en overwegen wat je voor de nabestaanden kunt doen. Maar de regie van het ritueel komt de nabestaanden toe. ton Twirling Federation 2011 Interna tional Cup. Deelnemers uit de hele wereld doen mee. Japan heeft zich echter afgemeld na de catastrofale tsuna mi in maart dit jaar. Om hun steun te betuigen hebben de Ne derlandse deelnemers een zwart of wit T-shirt aangeschaft met daarop de tekst 'Twirlerfor Japan'. De opbrengst daarvan gaat naar de slachtoffers van de tsunami. Sandra plaatste zich voor deelna me tijdens een selectieronde in Nijkerk dit jaar. Daar werd ze twee keer tweede. De jonge Souburgse is vrij laconiek over haar deelname aan de internationale wedstrijd. Ze vindt het wel 'heel leuk'. „Maar ik ben niet echt heel erg bezig met voorbereiden. Ik word namelijk snel zenuwachtig en dan gaat het niet goed. Ik ga daar straks ge woon staan en doe m'n best. Meer kan ik niet doen." Ze doet mee op de onderdelen 'Artistic twirl' en 'Twirling'. Wedstrijdervaring heeft ze te over. Zowel op het gebied van twirlen als turnen. „Ik ben nu gestopt met turnen. Daarvoor moest ik dage lijks trainen en dat werd me te veel. Ik had geen tijd meer voor vrienden. Nu train ik twee keer per week in Rotterdam en heb ik genoeg tijd om met vriendinnen lekker de stad in te gaan." Zus Angelique heeft ook diverse twirl- en turnprijzen gewonnen. En moeder Sandra zorgt er voor dat de twirlpakjes worden voor zien van glinsterende lovertjes. door Annemarie Zevenbergen Sandra van de Ven gaat naar het WK twirlen. foto Izaak Verkeste VLissiNGEN - Twirlen is haar lust en haar leven. De 14-jarige Sandra van de Ven uit Vlissingen heeft daardoor al diverse prijzen binnen gesleept. Hoogtepunt is de deelna me aan het WK twirlen in het Amerikaanse Jacksonville deze week. Het tripje naar Amerika ziet ze wel zitten. Zeker als Sandra er, sa men met haar ouders, een vakan tieweekje in Orlando aan vast plakt. Want pap en mam gaan na tuurlijk mee. Het is niet zo maar een wedstrijdje twirlen en het is zeker niet naast de deur. De officiële benaming van de inter nationale wedstrijd, in de volks mond WK genoemd, is World Ba-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18