Zeeland PZC Asielzoekers maken plaats voor wijk Kinderen bouwen in Speelstad Chef WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 PLAN RITTENBURG Oplevering eerste huizen naar verwachting in 2014 Vrachtwagencontainer in de brand op A58 Vastgelopen jacht komt pas 's nachts los almanak Dinsdag 2 augustus 2011 Kamperduinen hoopt meer profclubs te zien voor trainingskampen Directeur afkickkliniek verwijt zichzelf gebrek aan openheid Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel middelburg - De 'ontruiming' van het asielzoekerscentrum (azc) in Middelburg is begonnen. De ko mende maanden worden de ruim 400 asielzoekers die nu nog op het voormalige Arduinterrein wonen, verhuisd naar andere locaties in Nederland. Op de plaats van het centrum verrijst vanaf 2012 de nieuwe wijk Rittenburg. Op 1 oktober zijn alle asielzoekers weg van het azc-terrein in Middel burg. Ze zijn dan ondergebracht in woningen of bij andere azc's in Ne derland. Het Centraal orgaan Op vang Asielzoekers (COA) heeft ver volgens nog zo'n vijf maanden de tijd om de nog bruikbare opvang- gebouwen te ontmantelen en de overige gebouwen leeg te maken. In het eerste kwartaal van volgend jaar moet het COA het terrein en de gebouwen opleveren. Vervolgens begint de gemeente de bestemmingsplanprocedure die no dig is voor de nieuwe wijk. Vol gens projectleider Jan-Willem de Wolf kan dan - afhankelijk van de eventuele bezwaren - op z'n vroegst eind volgend jaar begon nen worden met het ontwerpen en de voorbereidingen voor de bouw door projectontwikkelaars. De oplevering van de eerste hui zen wordt in 2014 verwacht. De meeste gebouwen op het voor malige Arduinterrein worden ge sloopt. Alleen twee gebouwen van Arduin (Spiegeltheater en kan toor) en het kantoor van Stichting Voor Regionale Zorgverlening blij ven staan. De tijdelijke vervangen de huisvesting voor bewoners van Het Gasthuis is al verdwenen. Uiteindelijk zal de nieuwe wijk de hele strook langs de Stromenweg (tussen Koudekerkseweg en de Stromenwijk) in beslag nemen. In totaal gaat het om ongeveer twee honderd woningen. Het parkach tige gebied dat ten zuiden van het Arduinterrein ligt, wordt in de nieuwe wijk geïntegreerd en, meer dan nu, verbonden met het er naast gelegen park Toorenvliedt. Rittenburg wordt in stukjes ont wikkeld, afhankelijk van de markt. Er kunnen zowel koop- als huur woningen komen. In welke stijl de huizen gebouwd zullen worden, is nog niet precies bekend. Deze moet nog verder uitgewerkt wor den, zegt De Wolf door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Ik wil dat stuk hout en die pallet." Met grote ogen speu ren twee broers en hun vriend de grote stapel hout af Ze mogen er nog niet aankomen. Het is wach ten tot iedereen op deze eerste dag van Speelstad Vüssingen voorbij de kassa is. De tienjarige Ezra van de Geer, zijn vriend Nino Eversdijk en zijn I broertje Boaz van de Geer van 'bijna acht' hebben van tevoren al doorgesproken hoe hun hut eruit moet ziet. „We willen eerst een vierkant stuk en daar een verdie ping bovenop en als laatste nog een schoorsteen. Maar het moet wel een dichte schoorsteen zijn, want we willen er bovenop kun nen staan", zegt Ezra. „En verder gaan we nog op zoek naar een scharnier zodat we een echte deur kunnen maken. Dat hadden we vo rig jaar ook", vult Nino aan. Boaz heeft van thuis nog een kapstok haakje meegenomen. „Dan kun nen we in de hut onze jas ophan gen." Zodra het startsein wordt gegeven, slinkt de stapel hout snel. En in een mum van tijd verrijst er op het terrein een nieuwe, tijdelijke wijk. Speelstad heet dit jaar Smur- fenstad en gaat deze week elke dag open om 9.00 uur. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder J.L. van Doorn d.d. 26-07- 2011 blijkt, dat t.v.v. de naamloze vennootschap Amstelhuys N.V. aan HERMAN ALEXANDER KIEVIT, zonder bekende woon- of verblijf plaats, de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak/zaken op de daarin genoemde datum, tijdstip en plaats is aange zegd. Een afschrift van dit exploot kan H.A. Kievit krijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 0118-633880 4461 DR Goes 0113-250925 GOES Een container die achter een vrachtwagen van vervoersbedrijf Wïelemaker uit Middelburg was ge schakeld, is gisteren om circa 15.30 uur op de A58 ter hoogte van Goes, richting Bergen op Zoom, in brand gevlogen. Volgens de politie veroor zaakte de brand geen files. „Wel reed het wat langzamer door, er was rookontwikkeling", meldde een woordvoerster. Volgens haar hebben de hulpdiensten de brand geblust en de container losgekop peld van de vrachtwagen. NEELTJE JANS Het kajuitzeiljacht Blue Note is zondagavond op weg van Colijns- plaat naar Neeltje Jans in de proble men geraakt Door een navigatie- fout liep het bij de betonhaven vast in een ondiep stuk water. De be manning van KNRM-reddingboot Harder kon, gezien het nog ruim schoots vallen van het water, niets anders doen dan een anker uitzet ten en afspreken om 's nachts te rug te komen. Tegen vier uur 's nachts kon het jacht naar een vei liger plaats worden gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Eén van de leidinggevenden op het Vlissingse kantoor moet met enige re gelmaat de provincie uit voor - naar hij altijd graag benadrukt - belang rijke vergaderingen. Zijn taken op kantoor worden dan noodgedwon gen waargenomen door de achterblij vende collega's. Het is niet altijd dezelfde collega die zich dan opwerpt om de leiding in handen te nemen. De vaste chef vindt dat wel een prettig idee, zo liet hij zich onfangs ontvallen na terug komst van weer zo'n Belangrijke Bij eenkomst. Vaak klinkt er namelijk opluchting als hij weer binnentreedt. En vaak gaat dat vergezeld van ge zucht over wat jé toch allemaal voor vervelende dingen moet doen als je leidinggevende bent. Dat hoon de chef graag. Die is name lijk nog niet van plan zijn baantje op te geven. Dus, redeneen hij: „Hoe beter jullie beseffen hoe vervelend mijn werk is, hoe kleiner de concur rentie." Kinderen bij Speelstad in Viissingen sjouwen met pallets en andere stukken hout om daar deze week mooie hutten van te bouwen. Wie even genoeg heeft van de hutten, kan ook knutselen, kleuren, schminken of van de waterglijbaan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17