buitenland 19 r499 'Breivik waarschijnlijk niet gestoord tijdens aanslagen' Servië wil vreedzame oplossing voor Kosovo Turkse criminelen verdienen miljarden met nepproducten Genieten op hoog niveau in Davos! Iraanse vrouw ziet af van wraakactie Zware gevechten Libië Lawaai kind mag Doden bootongeluk Irak koopt 36 F-16's Rouwen om mijnwerkers a pharos u daar al 'n9 maandag 1 augustus 2011 BELGRADO - Na een verhit debat dat ruim tien uur heeft geduurd, heeft het Servische parlement gis teren een resolutie aangenomen waarin wordt aangedrongen op een vreedzame oplossing van het conflict met Kosovo. Een meerderheid van de parlemen tariërs schaarde zich achter een op roep van de Servische president Boris Tadic. Tadic zei tegen het parlement dat er geen geweld moet worden ge bruikt in Kosovo na het etnische geweld van afgelopen week. Daar bij kwam een persoon om het le ven en de onrust leidde ertoe dat de Navo ingreep. „Als ik zeg dat Servië geen oorlog gaat voeren, dan zeg ik iets dat el ke Servische politicus elke morgen moet zeggen"; zei Tadic. Hij herin nerde het parlement aan de bloedi ge etnische conflicten in Kosovo en andere delen van de Balkan in de jaren negentig. „Ik sluit me aan bij de meerderheid in het westen van de Balkan die meent dat er geen alternatiefis voor vrede." Eerder hadden nationalistische parlementariërs fel uitgehaald naar de Navo, functionarissen van de Europese Unie in Kosovo en loka le etnisch-Albanese autoriteiten. De parlementariërs gaven hen de schuld van het geweld. Sommigen riepen op tot een militaire inter ventie van Servië om de Servische minderheid in Kosovo te bescher men. Istanbul - Turkse criminelen zet ten jaarlijks in totaal 3,3 miljard eu ro om, zo heeft het Turkse accoun tantsbureau Ismmmo berekend. Het meeste geld wordt verdiend met de productie en verkoop van nagemaakte of illegale producten, gevolgd door drugshandel, prosti tutie en mensenhandel. Dat schreef de krant Hürriyet gisteren op zijn website. Het volume van de criminele acti viteiten groeit gestaag en is doorge drongen tot in vrijwel iedere sec tor in het land. Netto werd er vo rig jaar 2,2 miljard verdiend, zo schat het bureau. Veel risico nemen voor veel geld is aantrekkelijk voor criminelen. De illegale productie of distributie van thee, sigaretten en alcohol wordt lucratiever wegens hoge be lastingheffingen op de import van dergelijke producten. 0 More> Iy\oI\jc,'\V€' Welkom in de hoogst gelegen stad van de Alpen, welkom in het stijlvolle Davos! U verblijft op ruim 1500 meter hoogte in de stad die beroemd is om z'n elegante win kelstraten, z'n gezonde berglucht, z'n vele wellnessmogelijkheden en -last but not least- z'n zonuren. In de directe omgeving vindt u bijna 500 km aan schitterende wandelpaden. Uw verblijf De luxe viersterrenhotels van de familie Morosani zijn al ruim een eeuw een begrip in Davos. U verblijft tijdens dit arrangement in Morosani Schweizerhof of Morosani Posthotel. Beide viersterrenhotels staan in het centrum van Davos. Uw kamer beschikt over tv, kluisje, minibar, wifi badkamer met douche/toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener JSsC of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 16834 euro p.p. 8 dagen More Inclusive Zwitserland zoek boekcode 16834 Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet 6x driegangendiner 1 x Biindner specialiteitenmenu 1x welkomstdrankje gratis gebruik sauna, stoombad, zwembad (Posthotel) en fitness (Schweizerhof) Prijzen van voor 06/08-15/10 689 539 15/10-22/10 649 499 Kinderkorting: (bij 2 volbetalen- den op de kamer) Kinderen 0 t/m 2 jaar: gratis Kinderen 3 t/m 10 jaar: 50% korting Kinderen 11 t/m 15 jaar: 20 korting Prijzen in €p.p. Niet inbegrepen: reserveringskos- ten, toenstenbelasting en kosten calamiteitenfonds. Aankomst is alleen mogelijk op zaterdag. OSLO - Het is niet waarschijnlijk dat Anders Behring Breivik, de ver dachte van de bloedige aanslagen in Noorwegen, krankzinnig wordt verklaard. Dat zegt Tarjei Rygne- stad, hoofd van de Noorse raad voor forensische geneeskunde, die de psychiatrische evaluatie van Breivik moet goedkeuren. Het lijkt er niet op dat Breivik het contact met de werkelijkheid verlo ren had. Hij was zich waarschijn lijk bewust van zijn daden, aldus Rygnestad tegen persbureau AP. De raad voor forensische genees kunde heeft als taak een onder zoek van twee door de rechter aan gestelde psychiaters te evalueren en goed te keuren. Daarna is het aan de rechter te bepalen of Brei vik ontoerekeningsvatbaar moet worden verklaard. Zijn advocaat Geir Lippestad zei vorige week nog dat alles erop wijst dat zijn cliënt 'krankzinnig' is. De man die de twee aanslagen in Noorwegen heeft bekend, wilde ook het koninklijk paleis in Oslo en het hoofdkwartier van de rege rende Arbeiderspartij treffen. Dat berichtte de Noorse krant Verdens Gang zaterdag. Breivik houdt de partij verant woordelijk voor het mede creëren van de multiculturele samenleving die hij verafschuwt. Het paleis zou een doel van grote symbolische waarde zijn geweest, zo zou hij tij dens verhoren gezegd hebben. Uiteindelijk besloot Breivik een jeugdkamp van de partij en de re geringswijk aan te vallen waar door 77 mensen om het leven kwa men. Breivik heeft volgens de Noorse zender NRK tijdens het verhoor la ten weten dat de autobom die hij bij de regeringsgebouwen plaatste, later dan gepland afging. Hierdoor explodeerde de bom pas toen veel ambtenaren al naar huis waren. Als gevolg van de vertraagde explo sie en file onderweg kwam Breivik zo'n 1,5 uur later dan gepland op het eiland Utoya aan. Veel van de sociaaldemocratische partijleden hadden het eiland toen al verlaten, onder wie de Noorse ex-premier Gro Harlem Brundtland. Diverse winkels in Noorwegen hebben gewelddadige videogames en speelgoedwapens uit de schap pen gehaald. Breivik bereidde zich naar eigen zeggen voor op zijn ter reurdaden door onder meer com puterspellen te spelen. Vandaag worden in Noorwegen de slachtof fers van Breivik herdacht. TEHERAN Een Iraanse man die zwavelzuur in de ogen van een vrouw had gespo ten en als straf hetzelfde lot zou on dergaan, heeft op het laatste mo ment pardon gekregen van zijn slachtoffer. De 'oog-om-oog'-actie is van de baan, meldden Iraanse staatsmedia gisteren. De man, Majid Movahedi, spoot in 2004 zwavelzuur in het gezicht van Ameneh Bahrami, omdat zij ver scheidene huwelijksaanzoeken had afgewezen. Sindsdien is zij blind en is haar gezicht verminkt. Bahra mi zou zondag met een pipet zwa velzuur in beide ogen van Movahe di spuiten. De voltrekking van de straf was in mei al uitgesteld, tot woede van het slachtoffer. Bahrami ziet er nu vanaf omdat ze een par don groter vindt dan wraak. 111 wiihimiii hhmmiI»1 IIIIMI'MI «iiiii"! Mammmmsmsemsamas BENGHAZI In Benghazi, het rebellenbolwerk in het oosten van Libië, hebben zich gisteren zware gevechten afge speeld. Er zouden 24 doden zijn ge vallen. De strijd brak uit na de moord vrijdag op Abdel Fattah You- nis, militaire leider van de opstan delingen. Kaddafi-aanhangers voch ten met strijders van de Nationale Overgangsraad. BRUSSEL Vlaamse parlementsleden hebben een wetsvoorstel klaar om spelen de kinderen niet langer als overlast te beschouwen. Het wetsvoorstel komt er nadat een kinderopvang centrum in Brugge dicht moest in de weekeinden en vakanties, nadat één buur had geklaagd over het la waai. MOSKOU Een overbeladen motorboot is gis teren op een rivier in de Russische hoofdstad Moskou gezonken, nadat deze op een aangemeerd binnen vaartschip was gebotst Negen men sen kwamen om. Zeven andere op varenden bleven ongedeerd. Drie weken geleden kwamen zeker 122 mensen om toen een cruiseschip verongelukte op rivier de Wolga. BAGDAD De Iraakse regering zal 36 gevechts vliegtuigen kopen van de VS. Dat heeft de Iraakse premier Maliki be kendgemaakt. Vorig jaar was er nog sprake van dat Irak zestien F-16's van de VS zou kopen. Rege ringsmedewerkers zeiden eerder dat het geld gebruikt ging worden om voedselrantsoenen in te kopen. waaKSsmimBÊmaaÊimmmmBMÊKamaaBÊBBammmmmKBBmammm MAKEEVKA - Familieleden troosten elkaar tijdens de be grafenis van een van de mijnwerkers die om het leven kwamen bij een mijnramp in Oekraïne. Het slachtoffer werd begraven in de mijnstad Makeevka. In de regio Do netsk kwamen vrijdag elf kompels om het leven toen een lift de diepte instortte. In de regio Loehansk kwa men diezelfde dag zestien mijnwerkers om het leven, waarschijnlijk door een explosie van methaangas. De au toriteiten hadden gisteren een dag van nationale rouw afgekondigd in Oekraïne. foto Photomig/EPA fóhujb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9