binnenland 17 'Commissaris blijft te lang Werkgever sluit ogen voor verslaafd personeel POORTVuÊT 99.- 59.- Leefbaarheid niet aangetast Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge kortingen op showroommodellen... maandag 1 augustus 2011 BEDRIJFSLEVEN Veel beursgenoteerde bedrijven handelen in strijd met code Tabaksblat Bij dertien beursgenoteerde bedrijven zitten twintig com missarissen langer dan twaalf jaar op deze positie. Commissaris Alexander van Puijenbroek van Telegraaf Me dia Group zit het langst: 36 jaar. amsterdam - Commissarissen blij ven vaak nog te lang aan bij bedrij ven. Bij dertien beursgenoteerde bedrijven in Nederland zitten twintig commissarissen langer dan twaalf jaar_op deze positie. Dat is in strijd met de zeven jaar geleden ingevoerde code-Tabaks- blat die richtlijnen geeft voor goed bestuur. Dat blijkt uit een zaterdag gepubliceerd onderzoek van de Volkskrant. Uit het onderzoek naar de langst zittende bestuurders en commissa rissen van beursgenoteerde bedrij ven in Nederland blijkt dat zowel kléine bedrijven als grote onderne mingen als Heineken, HAL en de Telegraaf Media Groep (TMG) de regels negeren. Volgens die regels is de zittingsduur van commissaris sen niet langer dan twaalf jaar. De maximale termijn van drie maal vier jaar moet commissaris sen scherp, kritisch en onafhanke lijk houden. Desondanks leeft zo'n 15 procent van de grote beursgeno teerde bedrijven de code op dit punt niet na, stelt de Vereniging van Effectenbezitters (VEB). Bedrijven mogen de regels wel naast zich neerleggen als ze daar een goede verklaring voor hebben. Maar in de praktijk stelt dat veelal weinig voor. Alexander van Puijenbroek van de Telegraaf Media Group is volgens het onderzoek met 36 jaar de langstzittende commissaris. Daar na volgen Torstein Hagen van HAL Holding met 26 jaar en Frans van den Hoven bij Hunter Doug las met 25 jaar. Grootaandeelhouder Ralph Son- nenberg van Hunter Douglas is met veertig jaar tevens de langstzit tende bestuurder. De producent van zonweringssystemen acht zich overigens niet gehouden aan de co- de-Tabaksblat omdat het bedrijf statutair is gevestigd op Curasao. De code Tabaksblat is een gedrags code voor beursgenoteerde bedrij ven die moet zorgen voor onder meer een hogere mate van transpa rantie van een bedrijf De code is vernoemd naar Morris Tabaksblat, de voorzitter van de gelijknamige commissie die in 2003 de code ont wikkelde. De code trad in 2004 in werking. den haag - Anders dan verwacht heeft de economische crisis nauwe lijks geleid tot een verslechtering van de leefbaarheid in Nederland. Dat stelt het rapport Leefbaarheid in Balans, dat in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Za ken en Koninkrijksrelaties is opge steld. Het departement bracht de resultaten zaterdag naar buiten. De malaise zorgde voor relatief een geringe stijging van de werk loosheid, waardoor achteruitgang in leefbaarheid werd beperkt. Ge middeld genomen stagneert wel de verbetering van de leefbaar heid, die in 2006 werd ingezet. O zie onze website:binnenland Bekijk het volledige rapport Leefbaarheid in balans door Berrït de Lange den haag - Eén op de tien werkne mers kampt met een excessieve be hoefte aan alcohol, aan seks en porno, aan drugs of aan gokken. En de groep die onder werktijd niet zonder Facebook, Twitter of pornosites kan, groeit explosief „Werkgevers steken de kop in het zand", zegt Dick Trubendorffer, di recteur van GGZ CrisisCare dat be drijven adviseert over verslavings- aanpak en -beleid. „Zeer onver standig, want de schade van versla vingsproblemen op het werk loopt voor een bedrijf met zo'n honderd werknemers al gauw in de tonnen. Alleen al door alcohol bedraagt de schade voor het be drijfsleven meer dan drie miljard euro op jaarbasis." Werknemers met een verslavings probleem zijn namelijk minder productief, verzuimen vaker, ver oorzaken sneller ongevallen en ver zieken de werksfeer. Toch laten werkgevers vaak na om in te grij pen. Trubendorffer: „Een ruime meerderheid van de bedrijven heeft geen verslavingsbeleid. En als ze het al hebben, stelt het vaak niet veel meer voor dan een A4'tje met regeltjes." Verslaafden stellen meestal alles in het werk om hun verslaving te ver bergen. En voor managers en colle ga's is het moeilijk om het onder werp aan te snijden. „De alarmbel len gaan vaak pas af na een inci dent, zoals een ongeval." Dan is de situatie meestal zodanig uit de hand gelopen dat ontslag rest. Trubendorffer: „Maar in drie op de vier gevallen weigert de rechter een ontslagvergunning, omdat de werkgever grotere inspanningen had moeten doen om een einde te maken aan de verslaving. Een lijst met huisregels is niet voldoende." Een helder verslavingsbeleid - re gels, voorlichting en training, ver slavingszorg, toezicht en sanctie - voorkomt een hoop schade en le vert volgens Trubendorffer alle be trokkenen winst op. Werkgevers moeten daarbij niet terugdeinzen voor vergaande sancties, zegt Tru bendorffer. „Denk aan het intrek ken van vakantiedagen of boetes." bezoek ook onze website met de meest actuele aanbiedingen www.woonboulevardpoortvliet.nl Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 ooooLA\oouWa-rd M11 0 300cm Van 369 - nu 299.- 0 350cm Van 449 - nu 349.- 300x300cm Van 469.- nu 399.- (Prijzen zijn exd. voet. Granieten voet 90kg vanaf 79.-) Tuinset Sophia. Tafel 210x90cm alu frame met 3x granieten steen kleur black anciento 6x armstoel Sophia alu frame, zwart weersbestendig textiel. Parasol Hawaii van Garden Impressions, In vele standen te verstellen. In zwart, donker grijs en donker ecru. sale Dinsdag t/m donderdag T van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van10.00tot21.00uur Zaterdag 2 van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten Loungeset Omaha van Garden Impressions 2 zits bank, 2 fauteuils en een salontafel Inclusief kussens Frame aluminium Ombouw wicker earth grey Kussens weersbestendigestof zwart. Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, Ie rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingen" Bedrijventerrein". tf^tn op Zoom ORTVLET Terrasverwarmer Gasbarbeque Expert Super 049^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7