vanzelf stil mum Vooruitblik Leuke fietstocht voor het goede doel Appels met peren vergelijken in Kapelle maandag 1 augustus 2011 Boeken- en Verzamelmarkt. Markt, van 10:00 tot 17:00 uur Oostburg Streekproductenmarkt. Raadshuisplein, van 10:00 tot 16:00 uur Nachtmarkt. Centrum, van 16:00 tot 23:00 uur Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Maris: Speuren naar schaatsenrij ders, ruggezwemmertjes, kikker dril en ander onderwaterleven in de watertuin van het museum. Gebruik een schep net en verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: €4,25 per kind, incl. entree tot het museum.Om teleurstelling te voorkomen vooraf aanmelden. Bij voorkeur via email reserveringen@terramaris.nl Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Zomerbingo W Oostkapelle. De bingo-avonden vin den plaats op maandagavond om 19.30 uur in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapel le. De data zijn: maandag 1, 8 en 15 augustus. Kin deren zijn ook welkom. Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dage lijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1, gehele dag Terneuzen Vliegende Hollander Tennistoernooi. Het toernooi wordt gespeeld t/m zondag 7 augustus. Tennis Club Animo - Vliegende Vaart 8, van 09:00 tot 02:00 uur Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. Ruyterplein Nieuwendijk, gehele dag Internationaal Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi Edisonweg 4, gehele dag Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge. Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Oostelijke Kanaalweg 4 Westenschouwen Op safari door het grootste bos van Zeeland, Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Wester- schouwen. Skeltèrexpeditie door bos en duin" op stap met routekaart en opdrachten. Op skeiter(s)/ familiefiets/ Truusje Trap de geheimen van het bos verkennen. Duur van de tocht voor sportievelingen 2 uur. Start vanaf Natuurinformatiepunt en Trampo linecentrum "Westerèchouwen", op het grote par keerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen. Westkapelle Sjezenrijden, van 17:00 tot 20:30 uur Wissenkerke Huifkartocht kalfjes kijken. Een leuk en leerzaam uitje tijdens de vakantie. Iedere maandag in augus tus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissenkerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uur tje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rondleiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje nemen tijdens het melken en natuur lijk mag een bezoekje aan de pasgeboren kalfjes niet ontbreken. Daarna brengt de huifkar iedereen weer terug naar Wissenkerke. Reserveren bij HCR De Kroon tel 0113-371324. Zierikzee Kermis, Havenplein Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbe horende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Zoutelande Tennis Tos avond. Iedere maandagavond in augus tus vanaf 19.00 uur. Ook toegankelijk voor badgas ten. Instroom ieder 1/2 uur mogelijk. Kosten €5,- per persoon per avond. Westkapelseweg 28 Kijk voor de volledige agenda op de website van de WV Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 2 AUGUSTUS Breskens Paardenvissen en bezoek visserijmuseum. Om 10u vertrek vanaf het Visserijmuseum met toeristen treintje naar het strand met aansluitend het paar denvissen. Na terugkeer bij het museum is er een rondleiding met demonstraties mijnen en netten breien. Deelname €8,50 per persoon (vanaf 4 jaar). Middelburg 15e Terre des Hommes-Dorpentocht. U kunt genie ten van het prachtige Zeeuwse landschap met al haar bezienswaardigheden. Het is ook fietsen voor het Cambodian Women Crisis Centre, waar hulp ge boden wordt aan meisjes en vrouwen die het slacht offer zijn van huiselijk geweld en discriminatie. Meldt u daarom op dinsdag 2 augustus 2011 aan bij één van de 11 startposten! De stempelposten zijn: Oostkerk, Oostkerkplein, Middelburg; Hof Mo- lenzicht, Middelburgseweg 42, Grijpskerke; Mini- camping Meidoorn, Kruisweg 5, Meliskerke; Zuivel- hoeve Aagtekerke, Brouwerijweg 9, Aagtekerke; Mi- nicamping Westerhoeve, Westhovenseweg 4, Oost kapelle; Minicamping J.A.de Buck, Grijpskerkseweg 2a, Oostkapelle; Johanneskerk, Noordweg 3, Serooskerke; Schuur Stichting Christoforus - Zee land, Dorpsstraat 9b, Gapinge; Kleine kerk Veere, Kapellestraat 27, Veere; Minicamping Oranjepolder, Veerseweg 2, Arnemuiden; Hof Nieuwlandsrust, Oude Dijk 14, Nieuw- en Sint Joosland Van 09:00 tot 18:00 uur Oostkapelle Middeleeuws festijn: spelen en spijzen. In de land schapstuin herleven de middeleeuwen rondom het Mottekasteel, een houten verdedigingstoren uit die tijd. Geniet van de demonstratie schapen drijven van 16.30-17.00 uur of van 18.00-18.30 uur en de middeleeuwse spijzen in een herbergachtige sfeer met muziek en grote kookpotten met (h)eerlijke soep pruttelt. Waar kinderen hun eigen brood kun nen bakken en spelletjes uit die tijd kunnen spelen zoals bv hoepelen, steltlopen, pijl en boog schieten enz.. Aanmelden is niet nodig. Deelname entree museum excl. eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Duinvlietweg 6, van 16:30 tot 19:30 uur Sint Annaland Dagtocht met Frisia, vanuit Sint Annaland naar Zie rikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Na tionaal Park de Oosterschelde op. Onderweg ver telt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwen De Vikingenroute, Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen. Op het strand start de Vikingenwandeling bij paal 14 654. De Vikingen zijn hier met hun snelle schepen het strand opgevaren. Wandeling: 11 km. MI—"fciif- zocht de Noordpool, Rutting de Zuidpool, Hun gezamenlijke fotoexpositie 'Tegenpolen' is tot en met 10 augustus in het Watersnoodmu seum te zien. De laatste caisson gaat over de toekomst. Ook dan moeten de Zeeuwse eilan den beschermd blijven tegen het water, zodat we volop kunnen genieten van de positieve dingen die het water ons biedt! Watersnoodmuseum, Weg van de Buitenlandse Pers 5, Ouwerkerk. Openingstijden: di t/m zo van 11.00 - 17.00 uur. Website: www.watersnoodmu- seum.nl middelburg - Fietsliefhebbers kunnen morgen hun hart ophalen op Walcheren met een dorpentocht voor het goede doel Terre des Hommes. Op de tocht maak je kennis met allerlei onbekende plekjes op Walcheren. Ook kun je deelnemen aan de verloting van de Postcode Loterij-fiets. Er zijn op de route elf stempelposten. Deze gelden tevens als startpunt. Heb je alle stempels? Dan krijg je een medaille. De op brengst is voor het goede doel, in dit geval het Cambodian Women Crisis Centre. De routeboekjes kosten 5 euro en zijn te koop bij de stempelposten, bij de WV en in de Terre des Hommes-winkel aan de Geerepassage 12 in Middelburg. kapelle - Kinderen kunnen morgen in het Fruitteeltmuseum in Kapelle appels met peren vergelijken. Ze mogen namelijk op ontdekkingsreis in de boomgaard van het museum en zo de wereld van de appel- en perenbomen ontdekken. Ze onderzoeken onder meer de verschillen tussen appels en peren in groei en vrucht. Dat is nog niet alles, want hun creativiteit kunnen ze kwijt in het maken van een mooie fruit schaal. Ook mogen ze appels proeven, ei gen appelsap maken en een tuinspeur- tocht doen. Die tocht begint om to.oo uur. ©Aanmelden via: info@fruitteeltmuseum.nl of bel 0113-344904. Kosten: 2 euro per kind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57