O 'er zachtjes de^gdven Een nieuwe maand, een nieuwe zomerredactie I N maandag 1 augustus 2011 volgt een groot vismaal en als afsluiter een schui mende bierpul. Vandaag overheersen de wijntjes. Het is een kal me vaart; de romp kust zachtjes de golven, ter wijl de eenjarige Dillen in een hangmatje uit- buikt van een bolus en de grote mensen het 'Zwitserleven' leiden. Schippersdochter Zivi ligt te zonnen op het dek. Een jong echtpaar uit Roosendaal is speciaal voor De Morgenster naar Zierikzee gekomen. Hij had nog nooit gezeild, zij deed het al eerder, maar vindt het toch weer verrassend. „Op zo'n schip varen is toch wel heel bijzonder", zegt Annie Bakx. Hij, Wim, vindt het ontspannend en betaalbaar. Even later, nadat ze de appelgebak van de scheepsvrouw achter de kiezen hebben, laten ze weten dat ze absoluut terugkomen. En snel ook. Bovenop de 'geveegde kont' van de klipper geeft Westerburger zijn vijfkoppige bemanning op dracht de zeilen te draaien voor de terugkeer naar Zierikzee. „Een beetje idealisme is het wel wel hoor", zegt hij tussendoor. „Ik zou het prach tig vinden om dit schip later door te geven aan mijn kinderen." Z'n dochtertje Zivi is daar nog helemaal niet mee bezig. Zij luiert lekker op het dek. Laat papa het harde werk maar doen. De Morgenster De Morgenster vaart in augustus dagelijks om 14.00 uur uit voor een tocht van drie uur over de Oosterschelde. 6 Voor zeeziekte hoeven mensen niet bang te zijn, volgens stuur man John van Dalsen. „Alleen als je ziek wordt in een auto of draai molen, loop je risico." De klipper vaart als er minimaal twintig perso nen meegaan. Reserveren is nood zakelijk. Meezeilen kost 17,50 euro voor volwassenen, 15 euro voor kinde ren van 5 tot en met 12 jaar en niets voor kinderen jonger dan 5. Een consumptie is inbegrepen. Een halve dagtocht met een groep is er vanaf 788 euro. De Morgenster vertrekt vanaf de kade in het centrum van Zierikzee. ©www.zeilvlootdzs.nl Schipper Mare Westerburger: „Ik houd een monument in de vaart." Mare (links) krijgt assistentie bij het hijsen van de zeilen. k hoop een ding: dat in augustus wél elke dag een zonne tje de voorpagina van de Zomerbijlage siert. Dat betekent immers lekker weer! In de vori ge twee maanden (in 2009 en 2010) waarin ik mij met de zomer- krant bezighield, vie len de mussen zowat dood van het dak, dus ik heb goede hoop. Ik ben Raymond de Frel (32), sinds 2002 verslaggever bij deze krant. Een maandje 'zomeren in functie' zie ik als een heerlijke 'knip' in het jaar! Raymond a regen komt zonneschijn. Hopelijk zijn de weergoden ons de ze maand wat beter ge zind en kunnen we toch nog spreken van een zonnige Zeeuwse zomer. Mijn naam is Jessie Scheele (20) en ik heb net als vorig jaar weer de eer om te schrijven voor de Zo merbijlage. Ik ga op zoek naar (ontspannen de en verrassende activiteiten in en net bui ten onze provincie. Dus nog los van het weer: ik heb sowieso een mooie zomertijd! Jessie Een mooie zomer dag begint op het terras met een cappuccino en een krant. Dus begon ik mijn eerste dag bij de Zomerkrant om acht uur bij een cafeetje. Onder een parasol. Om droog te blijven. „Juli is verdronken, maar de augustuszon komt net op", zei de serveerster. Nog geen tel later brak de zon door. Krijgen we toch nog een mooie zomer. Graag tot morgen ochtend. Groet, Tom Vennink (21). Tom Zon, zee en strand. Dat zijn de woor den die naar boven ko men als ik aan zomer en Zeeland denk. He laas heeft de zon het de afgelopen maand la ten afweten, maar dit betekent dat augustus alleen maar beter kan Ellen worden! Samen met Jessie, Tom en Ray mond ga ik, Ellen Jobse (24), de komende weken allerlei leuke, bijzondere of spannen de activiteiten ondernemen in de mooiste provincie van Nederland. Ik heb er zin in!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55