Van 't Westende verrassende winnaar Badgastentoernooi de dienst uit sport 35 Speaker wordt onwel Kloetinge krijgt nieuw gezicht maandag 1 augustus 2011 Speaker Bert van Cils is zaterdag bij de Ronde van Hengstdijk on wel geworden. De Vlissinger zakte in elkaar, waarna hij in allerijl naar het ziekenhuis in Terneuzen werd vervoerd. Volgens de laat ste berichten heeft Van Cils een lichte beroerte gehad. Yvette Baljeu in actie tijdens een dubbelpartij in Koudekerke. foto Ruben Oreel door René van Stee HENGSTDIJK - De wielerronde van Hengstdijk leverde zaterdag bij de amateurs A een spannende strijd om de zege op tussen twee oud-wereldkampioeneri bij de vrije renners. Tom de Meyer trok aan het langste eind. De inwoner van Wuustwezel sloeg in de laat ste kilometers een gaatje met Jac ques Schuit uit Oost-Souburg, waarna de Belg solo over de meet kwam. Die klassiekeroverwinning bete kende een goede generale voor het i WK voor vrije renners zondag in Hoofdplaat. Hoewel hij in Hengst- dijk een fraai staaltje wielrennen toonde, liet De Meyer (wereldkam pioen in 2008) zich niet in de favo- rietenrol drukken voor het WK. „Het deelnemersveld in Hoofd plaat zal aanzienlijk sterker zijn dan hier in Hengstdijk. Natuurlijk ga ik er alles aan doen om mee te strijden voor de hoofdprijzen. Maar dan zal echt alles moeten meezitten", hield hij een stevige slag om de arm. i De strijd barstte al snel los. Er vormde zich een kopgroep van ne gentien man, waarin naast De Meyer en Schuit ook de Zeeuwen I Johnny van der Klooster (Lewe- 1 dorp), Nico Ringelberg (Goes) en Ismaen Segers (Hulst) meereden. Het gezelschap werd niet meer te ruggegrepen. Schuit ontsnapte in de één na laatste ronde, waarna hij gezelschap kreeg van De Meyer en Rudi Thomas. Diverse pogingen van Schuit om nogmaals weg te rijden van de con currentie, strandden. Vlak daarna plaatste De Meyer een beslissende demarrage. Na 120 kilometer koers ging hij zegevierend over de finish. „Klasse gereden", zei Schuit (we reldkampioen in 2007) over de prestatie van zijn oud-ploegge noot bij de eliterenners in de toen malige wielerformatie Bloks-Nij- dam. „We zijn altijd al aan elkaar ge waagd geweest. Vandaag kon ik Tom niet losrijden. Ik moest wel proberen om ervandoor te gaan, omdat ik in de sprint weinig kans had gehad. Jammer. Toch ben ik te vreden. Een klassieker als deze win je niet zo maar eventjes." Schuit, dit seizoen onder meer winnaar van de Zeeland Classic in Heinkenszand, had zwaar afgezien op het tien kilometer lange par koers over de polderwegen rond Hengstdijk. „We gingen er al vroeg vandoor. Het was lange tijd hard werken in de kopgroep. Ook de wind zorgde voor een zware wedstrijd", vertel de hij. Net als De Meyer noemde de Wal- chenaar zich geen titelfavoriet op het WK. „Het parkoers in Hoofd plaat is geheel vlak. Ik kan beter uit de voeten op een meer geacci denteerd terrein." Niettemin liet Schuit in Hengst dijk zien dat hij een man om reke ning mee te houden is in Hoofd plaat. Hij verkeert in een uitsteken de conditie, onder meer doordat hij begin deze maand de Transalp heeft gereden, een reeks van zeven etappes door de Oostenrijkse en Italiaanse Alpen over een afstand van 926 kilometer, inclusief 20.000 hoogtemeters. „Dat was enorm af zien, maar absoluut de moeite waard. Ik kan iedereen die graag fietst dit avontuur van harte aanbe velen." Johnny van der Klooster, zondag eveneens aan de start in Hoofdplaat, eindigde op de 18e plaats. Ook hij was een tevreden man. De laatste weken heb ik door va kantie weinig gefietst. Vorige week in Kortgene was ik wat ziekjes. Het was goed om vandaag weer eens lekker diep te kunnen gaan. Dat is ook nodig als je straks een WK rijdt", was zijn commentaar. In totaal kwamen 250 renners in zes categorieën aan de start. Aange zien de wedstrijd onder auspiciën van de Vlaamse Wielerfederatie werd gehouden, stonden er veel Belgen aan de start. Die wonnen in de categorieën C, D, E, F en G. door Arnoud Stok DOMBURG - Het Badgastentoernooi in Domburg heeft in Martijn van 't Westende een verrassende win naar gekregen. In de finale ver sloeg Van 't Westende op zijn ei gen vereniging Jan Mark Huibers met 7-6 3-6 6-3. Aanvankelijk was Alex Schidlovs- ky als grote favoriet en titelverdedi ger gestart op het Badgastentoer nooi. De Amerikaanse tennisser uit Boston was vorig jaar overtui gend winnaar geworden in Dom burg en leek na makkelijke zeges op Gijs Wouters (6-1 6-0) en Paul Verstappen (6-1 6-1) in sneltrein vaart op weg naar een nieuwe ti tel. In de halve finale stuitte Schid- lovsky echter op meer tegenstand dan verwacht. Jan Mark Huibers, die in de kwart finale Mare Hartings versloeg (6-4 6-2), dwong zijn Amerikaanse op ponent tot het uiterste en wist de eerste set met 6-4 te winnen. Ook in de tweede set had de debutant in Domburg de overhand en zag Schidlovsky bij een 5-2-stand opge ven met een blessure. Aan de ande re kant van het schema maakte Martijn van 't Westende zijn rol van lokale favoriet waar. In de kwartfinale kon Etto van Waning nog enige tegenstand bieden (6-2 7-5), maar de Duitse speler Ralph Münzel had een ronde later geen schijn van kans: 6-1 6-3. Wat volg de was een spannende finale tus sen de als tweede geplaatste Van 't Westende, verliezend finalist in 2009, en Huibers. Van 't Westende beschikte over de langste adem en versloeg zijn op ponent in drie sets: 7-6 3-6 6-3. Eerder op de dag had Van 't West ende ook al de finale van het dub belspel bij de mannen gespeeld. Sa men met Ferdie Dolk verloor hij in twee sets van het als eerste ge plaatste duo en titelverdedigers Os car Jacobs en Ben Spee (7-5 6-4). In het enkelspel bij de vrouwen was de eindoverwinning voor Mar lies Kool, die in een eenzijdige fina le van Ria van der Meijden won: 6-1 6-2. In de halve finale schakelde Kool Vivian Corré uit (6-2 6-2), vorig jaar nog Analiste in Domburg. In het sterk bezette vrouwendubbel ging de eindoverwinning naar Lou- lou Bierens en Cordula van Hoorn. Het als eerste geplaatste duo stond op weg naar de finale in twee partijen slechts drie games af en was ook in de finale tegen Linda van der Heijden en Kim Houmes op weg naar een gemak kelijke overwinning. Een opleving in de tweede set van het koppel was niet genoeg om Bierens/Cordula van de toernooi winst af te houden: 6-0 7-6. In het gemengddubbelspelspel, waar liefst 21 duo's aan meededen, ging de winst op overtuigende wij ze naar Kim Houmes en Rogier van Housselt. Zij wonnen in de fi nale met 6-1 6-4 van Yfke en Ewoud Sakkers. In Koudekerke verdeelden Ferry Sonnemans en Michel Kokelaar de prijzen bij het Stoofweitoernooi. Kokelaar was samen met Ruben Hendrikse de beste in de 4-catego- rie van het dubbelspel. Het duo versloeg in een driesetter Sonnemans/Arthur Siereveld met 3-6 6-3 6-4. In de finale van de 4-categorie van het enkelspel was het Sonnemans die beslag legde op de eindzege. In de wedstrijd te gen Kokelaar, competitiegenoot bij De Schelde, was Sonnemans in straight sets de beste: 6-4 6-3. Het vrouwenenkelspel 4 ging naar Eva Hartog, die dankzij een 6-1 6-2-ze- ge op Kim Houmes en twee eerde re overwinningen op Anneke Hoo- gesteger en Kim de Nooijer boven aan eindigde in de poule. Hooge- steger en De Nooijer waren deson danks wel de besten in de vierde categorie van het vrouwendubbel spel. De nummers één van de plaatsingslijst hielden Rina Lazon- der en Marjon Snoek voor zich in de poule. BRUINISSE - Trainer Cees Hout epen zat zaterdagmiddag op het tweede veld in Bruinisse op zijn gemakje in een stoeltje naast de dug-out. Met Erwin van der Woerdt zag hij dat zijn spelers in het eerste duel van de oefencam pagne de taken redelijk uitvoer den. Hoofdklasser Kloetinge klop te zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys met 4-0. „Het belangrijkste van dit soort wedstrijden is het conditionele aspect. Ik probeer ie dereen zoveel mogelijk speelminu ten te geven", sprak Houtepen. Kloetinge reisde met achttien spe lers af Terwijl de basiself Bruse Boys bestreed, werkten de wissel spelers een veldje verder een trai ning af. „Een serieuze training", voegde Houtepen er aan toe. „We moeten toch iedereen via de oefen duels én bekerduels zien klaar te stomen voor de competitie." In Bruinisse had Kloetinge nog niet de beschikking over Josimar Pattinama (voetblessure), Daan Es- ser, Rogier Veenstra en Bruenaar Michel Maaskant. Wel waren de nieuwkomers Jerfy Booij, Jacco de Gast, Sjors Lankhaar en John Schot van de partij. Ook Mats Wil- lemse stond in de basis van Kloe tinge. Hij speelde tegen de club waar hij tot vorig seizoen speelde. „Ik ben zeer zeker tevreden over de nieuwe jongens. Ze deden het goed", aldus Houtepen. Bruse Boys - Kloetinge 0-4 (0-2). 38. Corné Schilperoort (strafschop) 0-1, 45. Ingmar Quist 0-2, 46. Jacco de Gast 0-3, 66. Roy Mulder 0-4. Scheidsrech ter: M. Schouls (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 165. Y JËÉggfe, tl m*»* m m m m.mm- mmmmm Stf, estm*j--*- m s?w**9* **9 mm m :c->' Puzzel ouderwets gezellig mee en win een Transformer! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51