41 binnenland Vijftig leden motorclub vrijgelaten "I™©@S Mrsa legt afdelingen ziekenhuis dag plat Nu 6 maanden mobiel internetten en bellen voor 25r /mad kpn JL CONFRONTATIE ME ingezet tegen Satudarah Carnaval in de zomer Op alle 2-jarige Personal Sim Smart abonnementen GALAXy S li kpn winkel kprt.com 0800 0105 maandag 1 augustus 2011 Zes leden van de Molukse mo torclub Satudarah zitten nog vast. Politie Amsterdam hield reke ning met botsing tussen Satu darah en Hells Angels. Recherche rept van spannin gen. AMSTERDAM - De politie heeft giste ren vijftig van de zaterdagavond laat aangehouden 56 leden van de Molukse motorclub Satudarah weer heengezonden. Zes zitten om diverse redenen nog vast. De leden waren aangehouden in Am sterdam-Zuid voor het verstoren van de openbare orde. De politie hield rekening met een confrontatie tussen leden van Satu darah en leden van motorclub de Hells Angels. Een controle van Sa- tudarah-leden in de Scheldestraat liep uit op een confrontatie met de Mobiele Eenheid (ME). De controle richtte zich op het vaststellen van de identiteit. De po litie handelde op basis van een noodbevel van de burgemeester. Die had bepaald dat degenen die niet in Amsterdam woonden, de stad moesten verlaten onder bege leiding van de politie. De controle verliep in eerste in stantie zonder problemen. „Maar op een bepaald moment wilde men massaal door de linies heen- breken." Satudarah-leden gooiden met flessen; tafels en stoelen. Vier agenten liepen verwondingen op. Een ander ME-peleton, dat eerder werkzaam was bij de voetbalwed strijd Ajax-Twente, werd ingescha keld ter assistentie. Daarna werd de groep verdachten afgevoerd in bussen van het gemeentelijk ver voersbedrijf GVB, Twee van de verdachten droegen een kogelwerend vest. De politie trof ter plaatse twaalf messen aan. Ook vonden agenten in tuinen achter enkele horecagelegenheden twee vuurwapens. Enkele verdachten hadden gepro beerd via de achterzijde van de panden te ontsnappen, maar het is niet duidelijk of de vuurwapens van hen zijn. Voorzitter van de Hells An gels-stichting Harold Böhne zei gis teren niets te weten van een con frontatie. „Wij horen ook net als ie dereen dat er een zooitje van die gasten is gearresteerd. Wij waren zelf niet in de stad en wisten niet dat Satudarah zou komen." Geruchten over spanningen tus sen de beide motorclubs noemt hij opgeklopt. Afgelopen zaterdag repte chef In formatie van de nationale recher che Joost van Slobbe daarvan in het Algemeen Dagblad: „Wij héb ben het beeld dat op dit moment de balans tussen de motorclubs verstoord is." In het buitenland hebben dit soort situaties tot escalaties geleid, stelt Slobbe. Hij wijst op de bloedige confrontaties tussen de Hells An gels en hun rivalen de Bandidos in de jaren negentig in Scandinavië. Tussen 1994 en 1997 vochten de beide organisaties de zogenoemde 'great Nordic biker war' uit. Daar bij vielen minstens elf doden en tientallen gewonden. De bikers be dienden zich in deze strijd van au tobommen, automatische geweren en zelfs antitankgranaten. „Ten koste van alles willen we voorko men dat zoiets ook in Nederland gebeurt." Volgens Van Slobbe is er op dit moment in elk geval 'iets aan de hand'. „De vraag is of het esca leert. We hebben op dit moment geen concrete informatie die daar op duidt." PAUL KUSTERS ENSCHEDE - Vanwege de mrsa-bac- terie geldt bij ziekenhuis Medisch Spectrum Twente sinds gistermid dag een opnamestop voor twee chirurgische verpleegafdelingen. Dat heeft het ziekenhuis laten we ten via zijn website. Dinsdag werd bij een patiënt de besmettelijke bacterie geconsta teerd. Deze werd daarop geïso leerd. Het ziekenhuis testte vervol gens het personeel en andere pa- tiëntèn. Gisteren kwamen de resultaten, die bij een aantal niet eenduidig waren. De opnamestop geldt in elk geval tot vanmiddag, wanneer de uitkomsten van nieuwe tests worden verwacht. Op de twee afdelingen liggen pa tiënten die wachten op een opera tie of er net een achter de rug heb ben. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis worden de patiënten op de afdelingen niet verplaatst. Wel zijn alle geplande operaties voor vandaag afgezégd. „Er wor den alleen nog spoedoperaties uit gevoerd. De patiënten daarvoor worden elders in het ziekenhuis ondergebracht", aldus de woord voerder. De ziekenhuisbacterie is ongevaar lijk voor gezonde mensen, maar mensen met een verminderde weerstand kunnen er erg ziek van worden. Mrsa is moeilijk te behan delen, omdat de bacterie resistent is tegen gewone antibiotica. zie onze website:binnenland Beelden van de politiemacht bij Hells Angels op Leidseplein ROTTERDAM - Een fleurig uitgedoste danseres heeft zichtbaar plezier in het carnaval tijdens het Rotterdam se Zomerfestival afgelopen zater dag. Aan de 2,5 kilometer lange pa rade deden ruim tweeduizend men- Samsung /mrut' •*Bij een 2-jang Personal Sim Smart abonnement met 1000 MB Internet en 1000, min/sms. Na 6 maanden betaatje heL reguliere tarief of je past gratis je abonnement omhoog of omlaag aan Bij een lager abonnement lean een toestelprijs in rekening worden gebracht Kijk. voor meer informatie op kpn.com sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4