de Plasse treurt we nog even gaan trainen voor het NK begint sport 133 Dubbele Zeeuwse zege op derde dag Jumpin' Kort heeft in finale wel snelste tijd maandag 1 augustus 2011 Anouk Kort greep naast de hoofdprijs, maar noteerde in de jubileumrubriek wel de snel ste tijd. De Lewedorpse ging met Tjambika in 47,13 seconden rond. Ze haalde echter één balk naar beneden. Ingrid Jakobsen (Meliskerke), Wilma Stouten (Serooskerke) en Dennis Evertse (van origi ne uit Nieuwland) maakten eveneens springfouten. Simba. Die ruin was echter net niet door de kwalificaties geko men. „Hij had twee balken naar de bodem gehaald." Maar het lot was de 45-jarige inwo ner van Milheeze gunstig gezind. Er kwam slechts tien minuten voor de slotrubriek een plaats vrij bij de-1.35. AUe ruiters en amazo nes mochten met maar één paard in de finale uitkomen. Anouk Kort uit Lewedorp had zich met liefst drie viervoeters gekwalificeerd en koos ervoor om onder andere Za- zovan van de Broekkant (1.35) op stal te laten. „Ik dank Anouk", zei eerste reserve Boerekamps glunde rend. „Nu kon ik ervoor kiezen om met Simba te starten in de 1.35 in plaats van met Kadans Carlozzo in de 1.40. Kadans Carlozzo had wel beter gesprongen, maar met Simba had ik meer kansen in de fi nale." Die Simba liet hij razendsnel over het parkoers gaan. De stukken tus sen de hindernissen werden met zevenmijlslaarzen genomen, de wendingen waren kort en de fi nish was spectaculair. Boerekamps gaf zo veel, dat hij na de laatste hindernis zelfs moeite had in het zadel te blijven zitten. Met 47,69 seconden was de joviale Brabander, een vaste gast in Nisse, bijna een tel sneller dan Dave Maarse met Ach )eer 'n Liefheb ber. „Ik merkte al heel lumpin' de Weel dat er een stijgende lijn in zat", vertelde hij. „Elke dag ging het een stukje beter en eindigde ik ook een stukje hoger, met de eer ste plaats van vandaag als eindre sultaat." Die eerste stek had ook voor Van Arnold Boerekamps rijdt in de ring van Jumpin' de Weel een ereronde in zijn nieuwe auto. de Plasse kunnen zijn. Zij had ech ter de pech dat Delta Mossel So Lo vely eerder op de dag geblesseerd raakte. „So Lovely is normaal mijn eerste keus. Maar zij sprong niet goed vandaag. Normaal vreet ze de hindernissen op, nu deed ze dat niet en had zelfs een weige ring..." Wat de aard van de kwetsuur is, was gisteren nog niet duidelijk. De amazone uit Yerseke laat een veearts So Lovely onderzoeken en hoopt haar op tijd fit te krijgen voor het Zeeuws kampioenschap. Dat toernooi is over twee weken. Nu reed Van de Plasse de finale met Delta Mossel Jantje. Dat ze met die merrie - de tweede keus - maar 0,12 seconden tekortkwam, maakte het voor haar extra zuur. Wat als ze met So Lovely had kun nen rijden? En misschien speelde het gemis aan wedstrijdritme de Bevelandse combinatie ook nog wel parten. Van de Plasse brak namelijk begin mei haar enkel. In de twee maan den daarna kon ze niet rijden en kwam Jantje nergens aan het ver trek. „We zijn pas drie weken weer bezig. Jumpin' de Weel was weer ons eerste concours. Ik zag Jantje elke dag vooruitgaan, omdat ze weer begon te wennen aan zo'n grote wedstrijd. Ze reed in de fina le ook sterk, maar het was net niet genoeg." door Lucien Roelandt NISSE - Jaren achtereen eisten de Zeeuwen op Jumpin' de Weel een hoofdrol op. Op de jubileumeditie dreigden de provinciale vertegen woordigers echter met lege han den achter te blijven. Er werd naar behoren gepresteerd maar een overwinning bleef uit. Op de der de dag van het evenement aan de boorden van De Weekjes in de Zak van Zuid-Beveland zetten Ja ne van Eijzeren en Carolein van de Plasse alsnog een Zeeuws kroontje op het evenement. In het 1.35m klassiek moest Caro lein van de Plasse met de merrie Delta Mossel So Lovely nog genoe gen nemen met de derde plaats. In het tweefasenparkoers bleek tegen de combinatie uit Yerseke geen kruid gewassen. Met een de-dood-of-de-gladiolenrit stuur de Van de Plasse, onder de ogen van zo'n zevenduizend enthou siast meelevende toeschouwers, de Haertbreaker-dochter in 24,17 naar een overtuigende overwinning. Met een tweede plaats in de klas sieke omloop kwam Jane van Eijze ren met de schimmelmerrie Dame Blance een fractie tekort voor de winst. In het klassiek stuurde de duidelijk op revanche beluste ama zone uit Oudelande de Clin- ton-dochter in 36,95 naar een afge tekende zege. De Weelruiter-com- binatie bleef Leon Vos uit Swal- men met de Calvados-zoon Abo- canto bijna drie tellen voor. Het zat Anouk Kort niet mee. In het nationaal 1.35m klassiek direct op tijd stuurde de Lewedorpse Za- zovan van de Broekkant in 60,87 seconden naar een zeker lijkende overwinning. Maar laatste starter Geert van Asten verstoorde alsnog het feestje. De ruiter uit Valkens- waard reed de Lancelot-zoon Ricar- do in 59,31 naar het oranje erelint. In het 1.40m klassiek was Anouk Kort met de merrie Tjambika een zelfde lot beschoren. Als eerste starter in de barrage gooide ze met de Indoctro-dochter met een fout loze rit in 34,06 meteen de knup pel in het hoenderhok. Maar weer zat het venijn voor de Zeeuwse combinatie in de staart. In een-al- les-of-nietsrit stuurde de Noor Kas- par Hallstein de Indoctro-zoon Think Twice in 34,06 naar een fel- bevochten overwinning. In de finale van het 1.40m haalde Anouk Kort haar gram. Met Tjam bika eiste ze het oranje erelint op. De Cheenook-nakomeling Verdi's Falstaff Wonderland stuurde ze naar de tweede stek. Met een van spanning zinderende barrage brachten de finalisten in de klasse L het publiek zaterdag op de banken. Het verschil tussen de winnaar en de nummer vier be droeg slechts driehonderdste se conde. De koplopers wisselden el kaar snel af maar met nog vier combinaties te gaan sloeg de vlam pas echt in de pan. Britt van Kessel stuurde de Hors la Loi Il-dochter Tipsy K als een ra ket in 33,06 foutloos over het par koers. Met het mes tussen de tan den ging Kim Bressers met Arizo na op jacht naar de zege. Maar de amazone uit Helmond kwam met de Odermus R-dochter hiervoor tweehonderdste tel tekort. Naar la ter bleek moest Bressers hiermee de derde plaats delen met Mirjan Horyon uit Meijel met de Concor- de-zoon Artos. Laatste starter Odette Jansen leek met de vosmerrie Amaja J de over winning op te eisen. In een bloed stollende rit stuurde de amazone uit Prinsenbeek de Quidam-doch ter als een tornado over de obsta kels, maar met haar tijd van 33,07 kwam de Brabantse combinatie een neushaar tekort voor de felbe geerde zege. Debora Benschop uit Vlissingen was met Aniet onder het zadel de beste Zeeuwse combi natie op de negende plaats. 21-10 en 21-19. „De eerste set ging iets te makkelijk, het was meer een show van onze kant. Daarna werd het meer een wedstrijd", vond Brouwer. „Het was ons doel om eerste te worden", legde Meeuwsen uit. „We speelden hier tegen teams waarvan we konden winnen en dat hebben we dus la ten zien." Ook de winnaars treden over enke le weken aan op het NK, al willen zij vooral hoge ogen gooien in het internationale circuit. Meeuwsen: „Woensdag speelden we in Polen, morgen vertrekken we naar Oos tenrijk. Dan gaan we ook nog naar Noorwegen en na het NK naar Ma rokko." Is het strand van Vrouwen polder dan niet wat saai? Nee, luidt het antwoord. „Het is een mooie locatie. Ik ben hier al voor het vijfde jaar. Er is veel publiek en goed weer, veel meer kun je niet vragen." De finale bij de vrouwen was een stuk spannender en levendiger. So phie van Gestel en Madelein Mep- pelink trokken in een driesetter aan het langste eind tegen Merel Mooren en Jantine van der Vliet: 21-12, 19-21 en 15-12. De speelsters oogstten veel applaus, vooral met een aantal lange rally's, spectacu lair spel aan het net en subtiele lob jes aan weerszijden. Op die ma nier werd het een boeiend schouw spel. Van Gestel en Meppelink leken bij 18-16 in de tweede set de wed strijd beslist te hebben, maar me de door twee services die via de netband in vielen, knokten hun te genstandsters zich terug en werd het 1-1 in sets. De beslissende set ging tot 12-12 ge lijk op, maar Van Gestel en Meppe link bleken de beste eindsprint te hebben. „Maar pas toen die laatste bal van hen in het net ging, had ik er een goed gevoel over", zei Van Gestel. „We wisten dat we best kansen hadden om te winnen, maar je moet het dan maar wel even doen. Bovendien was dit de eerste keer dat we samenspeelden en voor mij mijn rentree na een zware blessure." Van Gestel scheurde vier maanden geleden haar achterste kruisband af, maar is 'door veel hard te trai nen' alweer hersteld. „Ik ben echt superblij. Dit is een goede come back." Madelein Meppelink probeert de set-up van Sophie van Gestel af te maken. Merel Mooren zal de bal blokken. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49