Boerekamps glundert, Van 321 sport Misschien moeten Roy Gijsel beleeft ongelukkig debuut PAARDENSPORT Het geluk lacht Arnold Boerekamps toe op de slotdag van Jumpin' de Weel. Doordat alles meezit, wint de Brabander de jubileumrubriek en dus ook de auto. Dubbelslag Vermue in May© Tour Van Vleuten wint, Lavrijssen houdt vol Historische elfde plek Dewi-Claire Schreefel Zeeuwen op dreef in openwaterwedstrijd Duo geeft clinic beachtennis <H> Het was de tiende editie van Jum pin' de Weel. Daarom werd de jubi leumrubriek in het leven geroepen. Carolein van de Plasse komt met tweede keus Delta Mossel Jantje nog dicht bij de hoofdprijs van Jumpin' de Weel. foto's Ronald den Dekker door Michiel Bouwman maandag 1 augustus 2011 KILTIMAGH De Zeeuwse wielrenner Frank Ver mue sloeg een dubbelslag in de eer ste etappe van de Mayo Youth Tour in Ierland. De nieuweling van wie lervereniging Middelkamp reed in de slotfase weg bij twee mede vluchters. Behalve de ritwinst be machtigde hij ook de gele leider strui. Zijn ploegmaats Davy Gunst, Bart Jan de Vink en Menno Riet veld eindigden in de voorhoede van het peloton. Bij de jeugd ein digden Denise Gunst en Wouter de Vink als derde en vijfde. VARGARDA Annemiek van Vleuten heeft giste ren de voorlaatste koers om de we reldbeker gewonnen. De wielren- ster van Nederland Bloeit nam met haar zege in de Open Zweedse van Vargarda de leiding in het klasse ment weer over van haar ploegge note Marianne Vos. De twintigjarige Birgit Lavrijssen uit Kapelle was een van de slechts 81 rensters die de finish haalden. Er stonden 128 rensters aan de start Lavrijssen werd 67e. CARNOUSTIE De Nederlandse golfster Dewi-Clai re Schreefel heeft zich opmerkelijk gemanifesteerd in het Brits Open. Haar elfde plek in de eindstand is het beste resultaat ooit van een Ne derlandse vrouw in een major. Christel Boeljon had tot april van dit jaar die eer irfet de vijftiende plaats in het Kraft Nabisco Cham pionship. De Alkmaarse stelde iets teleur in het Brits Open op de golf baan van het Schotse Carnoustie. Ze eindigde als 54e. HOORN Zwemmer Angelo de Meyer heeft bij openwaterwedstrijden in Hoorn de derde plaats behaald op de tien kilometer vrije slag. Zijn broer Diego, net als Angelo uitko mend voor De Bruinvis, behaalde de derde plaats op de 1000 meter vrije slag. Bij de masters was An ouk Meesen (ZCK) goed voor zil ver op de 1000 meter schoolslag, terwijl Sabine van Waes de derde plaats pakte. Zeges waren er voor Manon Kloosterman (De Bevelan ders) en Diego de Meyer op de.500 meter schoolslag bij de junioren. Ricardo Kloosterman (De Bevelan ders) eindigde als eerste op de 250 meter vrije slag bij de minioren. VROUWENPOLDER Op het strand van Vrouwenpolder werd dit weekeinde voor het eerst beachtennis in onze provincie ge speeld. Deze tak van sport is nog maar net nieuw in Nederland. Op het terrein van het Beach Life Event waren twee beachtennisvel- den aangelegd. Onder leiding van de Nederlands kampioenen beach tennis (dubbel), Arend van Triest en Tim van Pagee, kon een clinic worden gevolgd. Het dubbel houdt zich bezig met het promoten van deze nieuwe tak van sport. door Herman Heuvink LOMMEL - Motorcrosser Roy Gijsel maakte dit weekeinde zijn debuut in het walhalla van de motorcross, de MX i-klasse. „Het was een ge weldige ervaring, ik heb er veel van opgestoken en had het voor geen goud willen missen", zei de coureur uit Heikant na afloop. Door een blessure eindigde het avontuur al in de manche. De Ovaa-Suzuki-rijder maakte op het stedelijk circuit van Lommei zijn debuut in deze categorie. En kele jaren geleden had de 20-jarige student al wel meegedaan in de mindere bekende MX 3-klasse. De Zeeuws-Vlaming kende geen goe de voorbereiding naar dit evene ment, want een paar dagen voor de wedstrijd kreeg hij pas groen licht. De kwalificatie op zaterdag werd al vroeg afgevlagd, omdat de Belg Steve Ramon zwaar ten val kwam. Ook voor Gijsel begon het niet goed. Een rijder voor hem kwam ten val en de Suzuki-rijder raakte daarbij betrokken. Hij kreeg zijn linkerbeen in het nog draaien de achterwiel. Bij de herstart kwam hij toch redelijk weg en hoe wel het been steeds meer begon op te spelen, verliep deze kwalifica tieheat niet slecht. Er gloorde even een top 20-klassering, maar een foutje in de laatste ronde zorgde voor de 22e plaats. Toen hij na afloop met veel moei te zijn crosslaars had uitgetrokken, verhevigde de pijn dusdanig dat werd besloten naar het ziekenhuis van Overpelt te gaan. De arts con stateerde geen breuken, maar wel dat de spieren en pezen in het bont en blauwe been flink waren opgerekt. Met de nodige pijnstil lers nam Gijsel gisteren aan de wedstrijd deel. Na een kwartier moest hij echter met tranen in de ogen de handdoek gooien. In de tweede manche ging hij niet meer van start. Vandaag laat Gijsel de blessure na der onderzoeken door zijn eigen sportarts. „Ik vind het allemaal nog niet eens zo erg voor mijzelf, maar meer voor mijn sponsors en trouwe supporters. Jammer, maar zo lopen soms de zaken." VROUWENPOLDER - Alsof het ZO moest zijn, was het zondag voor het eerst sinds weken prima strandweer. Koren op de molen van de beachvolleyballers. Die speelden zaterdag en zondag hun laatste toernooi in de eredivisie voordat het NK (19, 20, en 21 au gustus) in Scheveningen begint. De generale repetitie op het strand van Vrouwenpolder, waar liefst tachtig veldjes waren aangelegd, werd bij de mannen gewonnen door het Haagse duo Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen. Sop hie van Gestel en Madelein Meppe- link waren de besten bij de vrou wen. Timko Lokerse uit Dishoek werd met zijn kompaan Bart Bol- sterlee in de halve finale uitgescha keld. Een finaleplaats, zoals een paar we ken geleden in Vlissingen, zat er dus niet in voor Lokerse en Bol- sterlee. Met 22-20 en 21-15 verloren ze van hun trainingsmaatjes Eric Jan Rothfuesz/Jeroen van Zwie- ten, die daarmee revanche namen voor de nederlaag in de halve fina le in Vlissingen. „Daar hebben we door Roeland van Vliet NISSE - Dat Arnold Boerekamps gis teren de jubileumrubriek van Jum pin' de Weel won, kwam door zijn goede tactiek. Hij maakte op twee lange lijnen één galopsprong minder dan de anderen. Zes in plaats van zeven. „Die momenten zaten al in het begin van het par koers. Toen heb ik, denk ik, het verschil gemaakt." Dat verschil was overigens bijzon der klein: slechts twaalfhon derdsten van een seconde met Carolein van de Plasse uit Yerseke. Het verschil in de prijzen die zij kregen, was daarentegen bijzonder groot: de Zeeuwse streek 100 euro op en Boerekamps ging met een auto naar huis, een Ford Ka! Dat het in Nisse ook andersom ge weest had kunnen zijn, werd na af loop door beiden benadrukt. Boe rekamps prees zich gelukkig dat hij in het slotnummer kon starten met zijn sterkste paard. Van de Plasse treurde juist omdat ze met haar tweede keus aan het vertrek moest staan. Beiden reden de jubileumrubriek op de hoogte van 1.35 meter. Ze na men het op tegen zeventien ande ren, waarvan er negen op de 1.30 meter, vier ook op de 1.35 meter en vier op de 1.40 meter starten. Allen namen het tegen elkaar op in een handicapwedstrijd 'direct op tijd'. Ofwel: ongeacht de hoog te zou de snelste winnen. Boerekamps had zich aanvankelijk alleen voor de finale geplaatst met Kadans Carlazzo (1.40). Maar dat is niet zijn favoriet. Dat is namelijk de afgelopen twee jaar niet van ver loren, maar zij speelden goed, wij niet. Zo simpel is het", oordeelde Lokerse op zijn Cruijffiaans. De volleyballer uit Dishoek treedt over drie weken met Bolsterlee aan op het NK, waar hij twee din gen van hoopt: spelen tegen natio nale toppers Richard Schuil en Reinder Nummerdor én een plaats in de top vijf En dat laatste weegt natuurlijk wat zwaarder. „De top vijf is het doel, dan ben ik tevreden. Of we daar nog veel voor gaan trainen?" Glimlachend: „Dat moeten we misschien nog wel even doen, ja.:. Dit toernooi was een slechte generale, maar hé, als je het hele seizoen al goed speelt, kan het op het NK ook." Lokerse en Bolsterlee spelen voor die tijd geen toernooien meer, of ze moeten - tegen hun verwach ting in - een wildcard krijgen voor de Duitse tour. „Dat is volgend weekend, maar zij laten geen bui tenlandse spelers toe in de laatste speelweek. Dat zal dus niet luk ken." De mannenfinale werd een rede- f lijk eenvoudige prooi voor kracht mensen Brouwer en Meeuwsen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48