sport 131 in een half puntje Ikonnikov doet dame cadeau Raadtgever en Padmos houden zich staande in Belgisch tijdritgeweld ïeback maandag 1 augustus 2011 e punt uit drie partijen. zijn. Ik weet dat er op dit toernooi veel spelers rondlopen die niets an ders willen dan een grootmeester verslaan. Je moet op je hoede zijn, anders kan het zomaar mislopen. En ik kan nu niet zeggen dan ik erg scherp ben." Op de eerste speeldag rekende Sei- rawan gedecideerd af met Henk Westerman uit Egmond aan Zee. Lang slapen kon hij niet, want gis termorgen om half twaalf stond een ontmoeting met Joey Grochal uit Kloetinge op het programma en 's avonds een met Daniël Ho ward Fernandez uit Singapore. Grochal versloeg hij gedecideerd, maar Fernandez kreeg hij niet op de knieën. Het werd remise. Over zijn schaaktoekomst wil en kan Seirawan weinig zeggen. „De con currentie is zo verschrikkelijk door Koen de Vries VLISSINGEN - De elf grootmeesters deden het lange tijd goed, zaterdag en gisteren tijdens de eerste drie ronden van het HZ-schaaktoemooi. Yasser Seirawan miste een halfje, maar bijna allé andere toppers leken op een honderdprocentscore af te stevenen. Totdat Vyacheslav Ikonnikov, kind aan huis in Vlissingen, te gen Daan Huis in 't Veld plotseling zijn dame in de aanbieding deed. De speler uit Amsterdam sloeg het topstuk van het bord en kon meteen de felicitaties van de Rus in ontvangst nemen. Een andere grote verrassing was de overwinning in de tweede ronde van Utrechtenaar Anton Rosmuller (65) op de Duitser Thomas Henrichs, met een rating van 2475 veruit de sterkste internationaal meester in Vlissingen. Henrichs legde vorig jaar samen met de Indiër Sasikiran beslag op de eindzege van het toer nooi. Een prachtig paardoffer bezegelde het lot van door Wim de Vos WAARDE - Lange tijdritten zijn er amper in België. Vandaar dat steeds meer Belgische wielrenners de weg weten te vinden naar de in dividuele tijdrit die TMZ jaarlijks organiseert in Waarde. Vorig jaar won bijvoorbeeld de Belgische tandarts Rudie de Boelpaep uit Steenokkerzeel met een gemiddel de snelheid van ruim 46 kilome ter. Zaterdag reed hij zelfs nog snel ler, maar nu reikte De Boelpaep niet verder dan de vijfde plaats. Voor de uitschieter zorgde ditmaal Michael Hilgers uit Sankt Vith in de Oostkantons die bijna 49 secon den voorsprong had op de num mer twee en een gemiddelde nio- teerde van dik 48 kilometer per uur. 1\vee Zeeuwse renners hielden zich in al dat geweld knap staande. Dennis Raadtgever uit Kapelle ein digde op de derde plaats en vlak daarachter finishte nog zo'n tem- pobeul, Johan Padmos uit Wissen- kerke, op de vierde stek. „Vooral ge let mijn gemiddelde ben ik zeer ze ker tevreden met mijn prestatie. En nog anderhalve seconde sneller dan Padmos ook. Dat had ik zeker niet verwacht", oordeelde Raadtge ver. Hij reed pas voor de eerste maal mee in deze rit tegen de klok over ruim 27 kilometer. Vooraf werd De Boelpaep vanzelf sprekend tot de favorieten gere kend. Zelf wilde hij daar overigens Dennis Raadtgever niets van weten. „Ik ben pas don derdag teruggekeerd van vakantie uit Italië. Daar heb ik voorname lijk in de bergen gereden. Dus ik verwacht niet zo sterk te rijden als vorig jaar", keek de Belg vooruit. Hij was toch twaalf seconden snel ler dan vorig jaar, maar ook hij was niet opgewassen tegen Mi chael Hilgers uit het Duitstalige ge deelte van België. Hij sprak amper Nederlands, maar hard trappen kon hij als de beste. Hilgers verpul verde alle tijden van de concurren tie en won met een straatlengte voorsprong. Mathilde Matthijssen uit Grijpsker- ke was bij de vrouwen eveneens een klasse apart. De kampioene tijdrijden van het district Zuid- West van de KNWU eindigde overall op de veertiende plaats en reed een gemiddelde van meer dan 43 kilometer per uur. foto Ruben Oreel groot, er lopen zoveel goede, jonge spelers rond dat het maar de vraag is of organisatoren van grote toer nooien me nog willen hebben. Ik zal goede resultaten moeten neer zetten. In China is dat gelukt, maar één nederlaag tegen een min dere speler in Vlissingen en ieder een is het WK alweer vergeten." Koen de Vries de sterke Duitser. Een ronde later ging Rosmuller roemloos onderuit tegen Amadeus Eisenbeiser, een andere, veel zwakkere Duitser. Ook een andere sterke Duitser ging in de tweede ron de onderuit. Internationaal meester Ilja Zaragatski verloor van Abe Willemsma uit Amsterdam. In de eerste ronde was Vlissinger Maarten Wester- weele op weg naar een stunt. De Israëlische interna tionaal meester Tal Haimovich had hij bijna op de knieën, toen hij zichzelf schaak zette. En dat mag na tuurlijk niet. Haimovich, die nog maar één seconde bedenktijd had, claimde van alles waar hij geen op had. Reglementair mocht Westerweele zijn zet over doen, maar de aimabele Walchenaar bood zijn oppo nent als goedmakertje remise aan. Die koos eieren voor zijn geld accepteerde dat meteen. Koen Leenhouts was gisteravond laat de enige Zeeuw zonder schade. Tegen de Roemeense Ioana-Smaran- da Padurariu streed hij voor zijn derde zege. „De keuze is niet slecht, maar iedere weldenkende toptrainer zou gezien de slechte organisatie nu niet aan de slag gaan bij Feyenoord." Waterpolotrainer en Rotterdammer Robin van Galen op de vraag of hij te spreken is over de komst van Ronald Koeman als trainer van Feyenoord. In Nusport „Dat ik bij De Graafschap ben opgeleid, kost me misschien wat techniek. Maar ik denk dat ik daardoor wel weet wat werken is." Ajax-speler Siem de Jong. In Nusport. „Van rennen om het veld leer je rennen om het veld. Het enige dat ik doe is voetballen." Inspanningsfysioloog Raymond Verheijen over conditie trainingen in Nederland. In VI. „Als iets ter sprake komt, vertel ik hoe ik er tegenaan kijk. Dan maar wat vaker om me heen kijken op straat. So be it." Feyenoorder Leroy Fer is een eerlijke jongen die geen spijt heeft van zijn uitspraken. In Nusport. „De berichten dat ik van een training ben weggestuurd, slaan ner gens op. Met twee geblesseerde spelers werkte ik een fietstraining af. Toen we hoorden dat de trainer voor de hele groep een praatje hield, zijn we er naar toe gegaan. Was hij al klaar en zou hij ons later bijpraten. Hij stuurde ons terug naar de gym." Malaga-spits Ruud van Nistelrooy in Nusport. „Er wordt ongetwijfeld hard gewerkt om versterkingen te halen, maar ik hoop dat de plannen ook worden gerealiseerd. Ik wil hier blijven voetballen, maar dan wel voor het landskampioenschap." PSV-speler Ola Toivonen voert de druk op. In AD. „Cruijff heeft me urenlang uitgehoord over allerlei technische za ken. Als ik dat vergelijk met de andere vier, kom ik tot de conclusie dat Cruijff de enige professional is. Maar in plaats van naar hem te luisteren, hebben ze hem collectief overruled." Tscheu La Ling doet een boekje open over de gang van za ken omtrent zijn kandidatuur en afwijzing als directeur van Ajax door de nieuwe raad van commissarissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47