sport 12 7 gunstig gezind n-mjMP Feyenoord snakt naar sterke spits GRCft SHOWROOM OmimiNO! Kittel wint Ajax-keeper Stekelenburg eerste rit bereikt akkoord met AS Roma Ronde van Polen a voordeel op allerlei merken sanitair ais Grade, Sphinx en Vïlleroy Boch. maandag 1 augustus 2011 KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANIDUMP.NL door Roel Wiche DEN HAAC/RIO DE JANEIRO - Op een steenworp afstand van het paradij selijke strand waar Robin van Per- sie en co onlangs nog blootsvoets met de bal jongleerden, werd Oranje zaterdag een route naar het WK 2014 bi Brazilië gepresenteerd met enkele verraderlijke passages, maar met weinig grote kraters. De vicewereldkampioen werd tijdens de loting voor de kwalificatiereeks in Rio de Janeiro gekoppeld aan het onberekenbare Turkije van Guus Hiddink, de middenmoters Roemenië en Hongarije en de ka bouters Estland en Andorra. Vrouwe Fortuna, in dit geval de handen van voormalig wonder kind Ronaldo, was het Nederlands elftal zaterdag niet ongunstig ge zind. Oranje vermeed grootmach ten als Frankrijk - dat op wereld kampioen Spanje stuit - en Rus land, die in pot twee waren inge deeld. Ook een pikante confronta tie met buurland België, dat hoopt te bouwen op een talentvolle gene ratie, rolde niet uit de bus. En dus concludeerde ook bonds coach Bert van Marwijk dat het slechter had kunnen uitpakken. „Hët lijkt op het eerste gezicht een stugge poule. Maar alles bij elkaar lijkt het me geen onoverkomelijke loting." De Turken lijken de gevaarlijkste concurrent in kwalificatiepoule D, waarvan de nummer één zich rechtstreeks voor het WK kwalifi ceert en nummer twee play-offs moet spelen. De huidige nummer 24 van de wereld ontvangt de te genstanders in Istanbul steevast in een heksenketel en leunt traditio neel op technisch vaardige spelers, meestal met een overdosis aan temperament. Turkije zakte na het brons op het EK 2008 ver weg en hoopt nu onder Hiddink de weg omhoog terug te vinden, een pro ces dat moeizaam verloopt. Sultan Guus heeft een grondige verjon ging doorgevoerd, maar stuit op veel weerstand in een land waar clubs vasthouden aan oude vedet ten of miljoenen besteden aan tweederangs buitenlanders. Hiddink schudde na de loting in Marina da Gloria, de luxueuze jachthaven van Rio, alvast de hand van Van Marwijk. Vorig jaar had hij zijn collega nog bekritiseerd omdat Oranje in zijn ogen te zake lijk op het WK had gespeeld, maar die plooien zijn inmiddels gladge streken. Het is overigens onwaar schijnlijk dat het écht op een con frontatie tussen de bondscoaches zal uitdraaien. Het huwelijk tussen Hiddink en de Turken deint tot nu toe bepaald niet op golven van passie en liefde. En Van Marwijk heeft herhaaldelijk laten doorsche meren dat hij na het EK 2012 nog een mooie club in een grote com petitie wil trainen. De Oostblok-tandem Roemenië en Hongarije zal Oranje normaal gesproken niet verontrusten, al is onderschatting misplaatst. Zo snoepten de Roemenen het Neder lands elftal op weg naar het EK 2008 nog vier punten af. Het natio nale elftal is inmiddels echter afge zakt naar plaats 53 op de Fifa-ran- king. De Hongaren (nummer 47) zorgden dit voorjaar heel even voor zoveel chaos in de Arena dat Van Marwijk bijna een stoel om ver schopte, maar Oranje bleek uit eindelijk superieur in de kwalifica- tiedubbel voor het komende EK. Alleen voormalig PSV-aanvaller Ba- lasz Dzsudzsak kan, mits in top vorm, mee op het niveau van Sne- ijder en Van der Vaart. Estland (79) en Andorra (203) zijn de onvermijdelijke figuranten in de poule. Feyenoord-speler Guyon Fernandez in duel Ruud van Nistelrooy van Malaga. foto Marco de Swart/ANP ROTTERDAM - Als gisteren iets dui delijk werd in de laatste oefenwed strijd van Feyenoord, is het wel dat de Rotterdammers snakken naar een spits. Bij gebrek aan alternatieven pos teerde trainer Ronald Koeman al leen twee man op de flanken en moest Ricky van Haaren vanaf het middenveld regelmatig opduiken in de spits. Vijf dagen voor de start van de competitie oogde Feye noord onmachtig. „We moeten kie zen voor varianten als deze. De si tuatie van de dub is namelijk niet makkelijk", aldus Koeman. Feyenoord heeft nauwelijks^ ruim te om te investeren en is dus afhan kelijk van een goedkoop buiten kansje. „Wij zijn wat dat betreft niet de enige, ook Ajax wil nog een spits hebben. Maar het is dui delijk dat we behalve Guyon Fer nandez geen ander type spits heb ben." Ook op het middenveld zijn de keuzes voor Koeman schaars. Te gen Malaga stonden veel van de zelfde type spelers op het veld. „Veel jongens zijn klein en fysiek niet zo sterk. Onze kwaliteiten lig gen in het voetballende gedeelte. We proberen te spelen naar de „Het was de bedoeling dat Diego Biseswar die centrale positie zou invullen als een spits die in de bal speelt, daar hebben we van de. week ook op getraind" legde Ste fan de Vrij uit. „Maar omdat Diego geblesseerd raakte was het de be doeling dat Ricky van Haaren die positie zou invullen." Malaga kwam vlak na rust op een verdiende voorsprong, al was de manier waarop wat ongelukkig voor de thuisploeg. Fernandez liet zich verrassen door Monreal die uit zijn rug weg liep en bij een ui terste poging de voorzet te verhin deren caramboleerde de gekraakte bal achter doelman Erwin Mulder. Die tegenslag resulteerde gelijk in de beste fase van Feyenoord waar in het Malaga onder druk zette en via kopkansen van Ron Vlaar en Leroy Fer dicht bij de gelijkmaker kwam. Kort voor tijd voegde Malaga inval ler Kris in de rebound een tweede Spaanse goal toe, waardoor Feye noord de seizoenouverture voor ei gen publiek met een nederlaag af sloot. Toch zag Koeman aan het einde van zijn eerste werkweek genoeg aanknopingspunten om met ver trouwen naar de start van de com petitie toe te werken. Vrijdag gaat Feyenoord op bezoek bij kleine broer Excelsior. „We hebben bij vlagen aardig gespeeld en het posi tiespel was goed verzorgd. Al mag je de kracht van de tegenstander ook niet onderschatten. Zo'n ploeg gaan we komend seizoen niet elke week tegenkomen." Robin van Persie heeft in vriendschappelijke wedstrijden met Arsenal wat vertrouwen opge daan. De aanvaller maakte in het duel met het Amerikaanse New York Red Bulls het enige doelpunt voor de Londenaren: 1-1. Een dag eerder scoorde Van Persie ook al, toen tegen het Argentijnse Boca Juniors. Arsenal wist ook van die ploeg niet te winnen: 2-2. Bei de wedstrijden maakten onderdeel uit van het toernooi om de Emira tes Cup. Leo Beenhakker heeft een nieuwe baan. Hij is technisch directeur bij het Hongaarse Üjpest FC. foto Lajos Soos/EPA komst van Beenhakker, zegt hij. „De mensen geloven het gewoon niet. Leo staat in de topvijf van meest gevraagde trainers ter we reld en nu is hij hier bij ons. Hij is de grootste voetbalman die we in dertig jaar tijd hebben gehad in Hongarije." „Ik kan me voorstellen dat de men sen in Nederland verrast zijn dat ik hier nu ben. Maar ik ben geen man om niets te doen. Foppe de Haan gaat naar een Bounty-eiland, ik zit hier." WARSCHAU - De Duitser Marcel Kit tel heeft de eerste etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De sprinter bezorgde daarmee de Ne derlandse ploeg Skil-Shimano een aansprekende zege. De Ronde van Polen maakt deel uit van de World Tour, een verzameling van topkoersen. Kittel was na een rit over ruim 101 kilometer van Pruszków naar War schau in de massasprint te snel voor de Noor Alexander Kristoff en de Italiaan Francesco Chicchi. De 23-jarige Kittel is in zijn debuut jaar bij Skil bijzonder succesvol. In de Vierdaagse van Duinkerken won hij dit voorjaar liefst vier etap pes. In de Delta Tour Zeeland pakte hij een ritzege in eerste etappe van Middelburg naar Goes. Bovendien werd hij na de laatste etappe in Temeuzen gehuldigd als eindwin naar. ROME - Maarten Stekelenburg heeft een akkoord bereikt met AS Roma over een contract voor vier jaar. „Eindelijk is de kogel door de kerk", aldus de doelman van het Nederlands elftal. Ajax en AS Ro ma moeten nu alleen de laatste plooien van de transfer nog glad strijken; dat gaat voornamelijk om bankgaranties. Stekelenburg (28) doorstond zater dag zonder problemen de medi sche keuring en bracht daarna een bezoek aan het trainingscomplex van AS Roma. De doelman sprak daar kort met trainer Luis Enrique. „Dat ging vooral over de techni sche kant van het verhaal. Een prettig gesprek, moet ik zeggen. En het werd me duidelijk dat Ro ma me zo snel mogelijk binnen wil hebben", aldus Stekelenburg. nerken sanitair tegen bodeniprijzen 'Met onze kwaliteiten moeten we ons kunnen plaatsen. We zijn in mijn ogen de favoriet in deze groep. Turkije is een lastig voetballand vooral als je uit speelt kan het een heksenketel zijn. Dat geldt ook voor Roemenië.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43