Hand van Ronaldo is Oranje 261 sport Gilbert wint ook als hij moe is Kleine clubs lichten gevestigde orde beentje in Duits bekertoernooi Leo Beenhakker gaat genieten in Hongarije LOTING WK VOETBAL 2014 De Turken van Guus Hiddink zijn de gevaarlijkste tegenstander voor het Nederlands elftal op weg naar het WK voetbal van 2014 as Faeröer B B Rusland Ml, Montenegro rH Frankrijk El Bosnië-Herz. IT1 Roemenië §§g B' Polen ^3 Estland SB Azerbeidzjan CS Letland Hl Moldavië 1§S Andorra se 53Luxemburg SS Liechtenstein BI San Marino maandag 1 augustus 2011 DEN HAAG/SAN SEBASTIAN - Philip pe Gilbert spot deze maanden met alle wielerwetten. De Belg won za terdag de Clasica San Sebastian, na een zo goed als doorwaakte nacht. En dat terwijl er toch een wielera- dagium is dat zegt dat de koers in bed gewonnen wordt. Tuurlijk voelt Gilbert zijn de benen na een maand koersen in de Tour en enke le criteriums. Niettemin blijft hij winnen. De term Merdodaans was eerder dit jaar al eens gevallen. Maar nu begint de erelijst van Gilbert in 2011 toch echt de proporties van de Grote Meester te krijgen. Negen tien zeges boekte hij al. Na onder meer de Brabantse Pijl, de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik, het Bel gisch kampioenschap, de Ster ZLM Toer, de Ronde van België en een rit in de Tour de France, voeg de de kopman van Omega Phar- ma-Lotto zaterdag ook de Baski- sche wielerklassieker rond San Se bastian aan zijn palmarès toe. Weliswaar kwam de 29-jarige Waal na het criterium van Sint-Ni- klaas te hebben gereden diep in de nacht van vrijdag op zaterdag aan bij het rennershotel, de volgende dag stal hij, samen met zijn ook al onvermoeibare ploeggenoot lelie Vanendert, opnieuw de show. „We beschikten over vier superbe nen", aldus Vanendert. Nadat slechts in het voortraject een Nederlander (Karsten Kroon zat in een vroege vlucht, Rob Ruijgh was de beste Nederlander op de 27e plaats) een rolletje had gespeeld, kleurden de Belgen de fi nale van de Clasica San Sebastian. Stijn Devolder, de tot op heden te genvallende Vacansoleil-kopman, koos de vrijheid, maar een landge noot haalde hem terug. Vanendert toonde zich op de Arkale, de laat ste echte klim, een modelknecht voor Gilbert, bracht een groepje met onder meer ook Dries Deve- nyns en Greg van Avermaet terug. Gilbert maakte daarna het karwei a£ 40 Het Nederlands elftal moet min stens tien wedstrijden spelen om zich te kwalificeren voor het WK. WK voetbal: loting kwalificatiegroepen 2014 Groep I [Tl Italië ra Denemarken B Tsjechië B Bulgarije Armenië Q| Malta Groep 0 B Duitsland S3 Zweden WM Ierland 2 Oostenrijk Groep Q Groep lp Groep Q Groep 0 Groep Groep B NEDERLAND Noorwegen Üj Portugal Griekenland FR Engeland Spanje sHI Turkije Slovenië Slowakije S3 Hongarije Zwitserland EHÜ1 Israël P5 Oekraïne iH Wit-Rusland Albanië BB Noord-lerland Litouwen Ffj" Georgië Cyprus EI Finland IJsland Europese plaatsing voor eindronde 9 groepswinnaars 4 winnaars van play-offs tussen acht beste nummers twee nb: Europese speelperiode van september 2012 t/m oktober 2013 (play-offs in novembe BERLIJN - De eerste ronde van het Duitse bekertoernooi heeft dit weekeinde enkele verrassende re sultaten opgeleverd. Zo werden on der meer VfL Wolfsburg, Werder Bremen en BayerLeverkusen in de eerste ronde al uitgeschakeld. De Nederlands getinte Bundesliga- clubs 1899 Hoffenheim en FC Augsburg haalden met de nodige moeite wel de tweede ronde van de DFB Pokal. Heidenheim, dat uitkomt in de derde Bundesliga, was zaterdag met 2-1 te sterk voor Werder. Vice- kampioen Bayer Leverkusen gaf te gen Dynamo Dresden, dat in de tweede Bundesliga voetbalt, een voorsprong van 3-0 uit handen. Dresden zegevierde na verlenging met 4-3. Wolfsburg liet zich vrij dag al verrassen door de regionale club RB Leipzig. 1899 Hoffenheim wist zich ternau wernood wel te plaatsen voor de tweede ronde. De ploeg van onder anderen Ryan Babel en Edson Braafheid won pas na verlening van het bescheiden Germania Windeck. Ryan Babel tekende in de 116e minuut voor de 1-3-eind- stand. Ook de Nederlandse trainer Jos Lu- hukay van het onlangs gepromo veerde FC Augsburg plaatste zich met de nodige moeite voor ronde twee van de DFB Pokal. Op be zoek bij Rot-Weiss Oberhausen werd pas in de verlenging een ver volg in het bekertoernooi veiligge steld (1-2). Klaas Jan Hunterlaar schoot voor zijn club Schalke 04 met scherp in het bekerduel met SV Teningen. De Nederlander was verantwoor delijk voor vier van de elf treffers voor de club uit Gelsenkirchen. De eerste treffer maakte hij al in de derde minuut. De eindstand werd uiteindelijk 1-11. Hamburger SV be reikte eveneens de volgende ron de. Heiko Westermann en Mladen Petric maakten in het met 2-1 ge wonnen duel tegen Oldenburg de treffers. Oranje-international El- jero Elia deed de gehele wedstrijd mee. In België begon regerend kam pioen Racing Genk met een over winning. De Limburgers versloe gen op eigen veld Beerschot met 3-1 en waren daarmee succesvoller dan andere topclubs. Nadat Anderlecht zichzelf vrijdag al blameerde met een 2-1-neder- laag tegen het gepromoveerde Leu ven moest Standard Luik zaterdag tegennieuwkomer Bergen een ge lijkspel toestaan: 1-1. Club Brugge van trainer Adrie Kos ter won met 5-0 van Westerlo. Al le doelpunten vielen na rust. door Hans Leber SIOFOK - Leo Beenhakker is terug langs de voetbalvelden. In Honga rije. Staand onder een zeil dat dienst doet als dak doet hij het woord. „Dit is de basis, dit is mooi. Ik voel me weer tien centi meter groter. Ik heb geen entoura ge nodig om te genieten van mijn werk." De nieuwe technisch directeur van Üjpest FC uit Budapest is met zijn club op bezoek in de Hongaarse provincie. Beenhakker mag dan 68 jaar zijn, niémand weerhoudt hem ervan te werken. „Iedereen heeft daar een mening over in Ne derland, maar ik vind dit nog veel te leuk. Mag dat? Of moet ik daar via premier Rutte een referendum over aanvragen? Dat bemoeien, dat heb je alleen in Nederland." Üjpest FC maakte in de jaren zes tig en zeventig furore onder de naam Üjpest Dózsa SC. De naam Dósza (Dynamo) werd na de val van het communistisch regime weggelaten omdat het herinnerde aan de 'politieclub' ten tijde van het communisme. „Het is een prachtige club met een geweldige traditie en fanatieke sup porters", zegt Beenhakker. „De pre sident wil de zaak op zijn kop zet ten. De man zit in het onroerend goed." Op het verzoek van clubpre sident Sandor Tolnai ging Been hakker graag in. „Ik wilde weer aan de slag. En ik heb Budapest al tijd al een wereldstad gevonden. Zó relaxed, zulke aardige mensen. Heerlijk om er te wonen. Komt bij dat Üjpest echt een hele leuke jon ge selectie heeft. Het stikt er van het talent." Clubpresident Tolnai (spijker broek, paarse polo) is trots op de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42