Sport PZC Ajax voetbalt zoals Adriaanse wil 26 en 27 FC TWENTE-AJAX Twente-coach wint toch zijn eerste Nederlandse prijs 25 28 en 29 Reacties Afellay 4 tot 5 weken uitgeschakeld Crosser Herlings wint CP België Oud-doelman Milan sterft na hartaanval Van Barneveld loopt finale EK net mis Oranje stuit op Hiddinks Turkije in WK-kwalificatie Maandag 1 augustus 2011 Zwemster Inge Dekker eindelijk verlost van finale-trauma Tip? sport@pzc.nl Steven Berghuis van FC Twente (links) laat zich volgens arbiter Van Boekei vallen na een duel met Nicolai Boilesen. Het kost Berghuis zijn tweede gele kaart en dus rood. foto ANP door Wilber Hack AMSTERDAM - Trainer Co Adriaan se pakte bij zijn terugkeer meteen zijn eerste prijs op Nederlandse bo dem. Door een 2-r-zege op Ajax legde hij met FC Twente beslag op de Johan CruijfF-schaal. De coach reageerde ingetogen op de triomf. „Ik kan deze wedstrijd in één zin samenvatten: het beste voetbal wint niet altijd", zo begon Adriaan se. „Als voetbal een jurysport was geweest, dan zouden we verloren hebben. Het plan waarmee ik mijn ploeg het veld in stuurde is ondanks de zege mislukt"'Adriaan se wil met FC Twente aanvallend voetbal spelen, dominant op de helft van de tegenstander aanwe zig zijn. Maar het was juist Ajax dat FC TWente met sprankelend combinatiespel lange tijd voor gro te problemen stelde. „Het "ging voor de meeste spelers te snel. Bryan Ruiz was een van de weini ge spelers die in moeilijke situaties in balbezit bleef" Ruiz speelde maar een helft. FC Twente had hem hard nodig. Met Mare Janko als diepe spits misten de Tukkers een balvast aanspeelpunt. Adriaanse loopt weg met de Oos tenrijkse aanvaller. Maar in wed strijden tegen tegenstanders van het kaliber Ajax is zijn inbreng toch te gering. FC Twente ging bé ter voetballen toen Luuk de long uiteindelijk naar de punt van de aanval doorschoof. FC Twente speelde zijn minste wedstrijd na de flitsende voorbe reiding. FC TWente won de schaal door een slim steekpassje van Steven Berghuis en een prachtige goal van Ruiz. De actie van Berghuis - die kort na rust wat overdreven met een tweede gele kaart uit het veld gestuurd werd - leverde een penalty op. Theo Janssen zag te- Brian Ruiz (FC Twente): „Ik zie de ze overwinning niet als revanche voor de verloren titel. Die revan che moet nog komen. Over een jaartje." Twente-trainer Co Adriaanse: „De winnende goal van Bryan Ruiz was prachtig. Bryan is weergaloos, kan een wedstrijd beslissen. Als trainer ben je blij met zo'n jongen in je team." WASHINGTON Ibrahim Afellay kan volgende week woensdag niet meespelen in de oe fenwedstrijd tussen Nederland en Engeland. De middenvelder van FC Barcelona is 4 tot 5 weken uitgeschakeld met een hamstringblessure. Afellay liep de blessure zaterdag op in de met 2-i verloren' oefenwedstrijd tegen het Engelse Manchester United. De oud-PSV'er greep 4 minuten voor rust, in een sprint naar de bal, naar zijn linkerdij en gaf aan dat hij niet verder kon. LOMMEL Motorcrosser Jeffrey Herlings is op zandcircuits onnavolgbaar. De zes tienjarige Brabander bewees dat gisteren in de Grote Prijs van Bel gië. Herlings won op het rulle cir cuit van Lommei beide manches in de MX2. De fabrieksrijder van KTM troefde in beide heats zijn Duitse teamgenoot Ken Roezen af. De eveneens zestienjarige Roezen behield wel de leiding in het we reldkampioenschap. pagina 32: Roy Gijsel beleeft ongeluk kig debuut Theo Janssen (Ajax): „Ik denk dat we de hele wedstrijd gedomi neerd hebben. Maar het spelletje gaat om scoren, en dat deden we vandaag maar één keer. Als wij doorgaan op deze weg dan komt het wel goed." Ajax-trainer Frank de Boer: „We hebben twee kansen weggegeven. Door details gaan we de mist in. Dan word je geslacht." gen zijn oude club het gevaar en trok Luuk de Jong neer. Janko maakte vanaf de stip nog wat van een voor hem verloren avond. Bij het doelpunt van Ruiz verzuim de André Ooijer rugdekking te ge ven toen de voetballer uit Costa Ri ca vanaf de vleugel naar binnen trok. Het bleek de winnende goal. Toby Alderweireld had even tevo ren met een fantastisch afstands schot Ajax de gelijkmaker bezorgd. Ooijer kwam bij Ajax na de rust in de ploeg voor Nicolai Boilesen. Trainer Frank de Boer verving ook spits Kolbeinn Sighthórsson en gaf toe dat die wissels wat ongelukkig waren. „Als iedereen op 27 juni aan de voorbereiding begonnen was, dan had ik het anders ge daan", zo verklaarde hij. Jeffrey Herlings MILAAN Andrea Pazzagli, de voormalig doel man van voetbalclub AC Milan, is na een hartaanval overleden. De 51-jarige Italiaan overleed tijdens zijn vakantie in Toscane. Pazzagli verdedigde tussen 1989 en 1991 het doel van AC Milan. Hij won met de club onder meer het WK voor clubteams. Ook kwam hij uit voor Bologna, Perugia en Asco- li. Hij was sinds 2001 in dienst als jeugdtrainer bij de Italiaanse voet balbond. DUSSELDORF Raymond van Barneveld is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van het EK darts. De Neder lander ging in een spannende hal ve eindstrijd onderuit tegen de En gelsman Adrian Lewis. Van Barne veld kreeg kansen om de wedstrijd te beslissen, maar hij moest de ze ge met 11-10 toch aan Lewis laten. Lewis, die in Düsseldorf als twee de was geplaatst, gooide tegen Van Barneveld een 9-darter. Van Barne veld had de halve finale bereikt door een 10-8-zege op James Wade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41