Imaan, maakt ons gelukkig'truffel zi'n Roep om meer Zeeuwse gastouders zeeland 13 Truffel kan nooit de 'echte' Drie meisjes en twee mannen voor mishandelingen aangehouden is 1 smêm ;sjii8s Kookboek Edwin Vinke op de markt maandag 1 augustus 2011 Zeeuwse gastouders gunnen een kind via Europa Kinderhulp een vakantie „Als je hun verhalen hoort dan begrijp ik niet dat er niet meer gastouders zijn." Marjo Vermaire van Europa Kinderhulp Ingrid en Jan Bakker met Imaan. foto Willem Mieras Vorig jaar hadden we nog honderd Zeeuwse gastouders, nu nog maar 83", zegt Marjo Vermaire, voorzitter van de regio Zeeland van Europa Kinderhulp. „We hebben dringend meer gastouders nodig." Bij de familiedag van Europa Kinderhulp zater dag in Kamperland kwamen veel van de Zeeuwse gastouders en hun (gast)kinderen sa men. Europa Kinderhulp pakte dit keer extra groot uit met de familiedag omdat de organisa tie landelijk vijftig jaar bestaat. De regio Zee land bestaat 33 jaar. Er waren kinderspelen, maar ook kon er onder begeleiding met de handboog worden geschoten en was er een wedstrijdje 'hard op doelschieten'. Ons Boere- goed trad op en de Rotary Goes-de Bevelanden steunde het feest met een barbecue. Vermaire kan niet verklaren waarom het aantal gastouders terugloopt. „Vermoedelijk komt dat toch omdat steeds meer vrouwen gaan werken. Dan willen de ouders in de vakantie alleen met het gezin zijn of er alleen-met het gezin op uitgaan. En druk, druk he." Europa Kinderhulp heeft overwogen om het aantal weken dat een kind bij een gastgezin verblijft terug te draaien. „Maar we houden het toch op zo'n drie weken. De eerste week moet het kind wennen, de tweede week is het voluit genieten en de derde week wordt er afgebouwd. Dan heb je een mooi afgeronde vakantie. We gaan voor kwali teit." De kinderen zijn tussen 5 en 12 jaar oud. Als ze in die periode al een vast gastgezin heb ben gevonden, mogen ze tot hun zestiende te rugkomen. Juist deze groep kwetsbare kinde ren, die al iets vervelends hebben meegemaakt, gun je toch een vakantie. Marjo: „Als je hun verhalen hoort dan begrijp ik niet dat er niet meer gastouders zijn. Ze kijken echt uit naar hun vakantie. Het geeft voldoening om te zien dat het kind weer even kind mag zijn." www.europakinderhulp.nl door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - „Het is vast een truffel, maar zeker niet de bekende culinaire truffel uit Frankrijk of Ita lië", reageert Peter Rechsteiner over de vorige week gevonden truf fel in een tuin in Oost-Souburg. „Ik denk aan de hertentruffel. Maar er zijn veel truftëlsoorten die in Nederland groeien. Die truffels ruiken een beetje zwavelig en ze zijn ook allemaal eetbaar. Ze heb ben iets weg van de smaak van een truffel, maar ze halen het niet bij sterke smaak van haar dure soortgenoot uit Italië of Frank rijk." Rechsteiner is geboren in Middel burg, maar hij woont in Horst. Toen hij dit weekeinde op zijn ver trouwde camping in het Walcher- se Zanddijk verbleef, las hij het ar tikel over de verrassende truffel vondst in Oost-Souburg. „Truffels als de hertentruffel kunnen wel spontaan groeien in een tuin in Oost-Souburg." Hij heeft gewerkt bij het centrum voor champignonteelt in Horst. „Ik ben paddenstoelenadviseur en weet wel wat af van zwammen, paddenstoelen, truffels. Er is nog nooit in Nederland de befaamde culinaire truffel gevonden en het is nog nooit gelukt om in Neder land de dure Zuid-Europese truf fel te kweken." Truffels leven in symbiose met 'ho gere planten', als onder meer ei ken. De oudste proeven in Neder land met de teelt van truffels 'da teert uit de jaren vijftig'. „Dat was op de Sint-Pietersberg bij Maastricht. Daar had een arts één hectare aangeplant. En zelfs daar zijn nog nooit truffels geoogst. Truffels hebben een kalk achtige bodem nodig en voor zo ver ik weet bevat de bodem in Oost-Souburg te weinig kalk. En dan heb ik het alleen nog maar over de grondsoort." Want zonder de tussenkomst van een kleine muggensoort kan de truffels zich niet verspreiden. „Dat kleine muggetje neemt de sporen mee. Die mug komt niet voor in Nederland." Alle ruimte in Middelburg en een prijs waar u van opbloeit! 1I1 1' imm li 11 "I inn iTmnwiiwiiiiiiitiTiMii)iirwinmiininiiiiiini minui imi iiiiimiiimmii minimi mum 111 u m <i u i i hui imi mum i ihiiiiimiiii mm ii hiiiiiiiwi ii imiiiiimiwnim i iiiiiihiiihii iiiiiiiiiihimiiiiiihii iiiimiii www.mortiere.nl Dingemanse makelaars Tel: 0118-65 05 75 www.dingemansemakelaars.nl door Annemarie Zevenbergen SLIJKPLAAT - Zo'n honderd gasten waren gisteren aanwezig bij de pre sentatie van Edwin Vinkes tweede boek Zilte Klei. De chefkok van sterrestaurant de Kromme Water gang in Slijkplaat reikte het eerste boek uit aan de commissaris van de koningin Karla Peijs. Vinke bracht eerder het kookboek Uit Zeeuwse Wateren op de markt. Zilte Klei gaat over authentieke mensen en onze vruchtbare na tuur. De recepten zijn 'met gezond verstand en een goed geoutilleerde keuken' te maken. www.dekrommewatergang.nl MIDDDELBURG - De politie heeft de afgelopen dagen drie meisjes en twee mannen aangehouden voor mishandelingen in Middelburg en Vlissingen. Een 40-jarige Vlissinger kreeg gis terochtend een huisverbod van tien dagen voor mishandeling van een vrouw in een woning in de Hobeinstraat in Vlissingen. De mis handeling vond rond 09.30 uur plaats. De man werd even na 10.00 uur in de woning aangehouden en is in verzekering gesteld. Op de Markt in Middelburg werd vrijdag rond 22.30 uur een 17-jarig Middelburgs meisje mishandeld door plaatsgenotes. De 17-jarige werd op een terras door een 18-ja- rig meisje zo hard aan haar haren getrokken dat zij met stoel en al omviel. Daarna werd zij geslagen en geschopt. De 18-jarige werd even later op de Markt aangehou den en naar Torentijd gebracht. Twee meisjes van' 18 en 16 jaar, die ook klappen hadden uitgedeeld, meldden zich op het politiebureau en werden na aanhouding ook naar Torentijd gebracht. Ze zijn al le drie in verzekering gesteld. Het 17-jarige meisje moest voor be handeling naar het ziekenhuis. De mishandeling volgde op een con flict eerder in de week. Vrijdag avond werd op het politiebureau Achter de Houttuinen in Middel burg een 25-jarige Middelburger aangehouden. De man. had in de nacht van donderdag op vrijdag in een woning in de Meanderlaan in Middelburg een 31-jarige vrouw zo danig mishandeld dat zij diverse blauwe plekken en letsel aan haar handen had opgelopen. De vrouw was eerder door hem mishandeld en ook had hij in de afgelopen pe riode diverse vernielingen in de woning gepleegd. De Middelbur ger meldde zich vrijdagavond bij het politiebureau. Hij zit in verze kering in Torentijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3