gezicht sport 135 Jens de Koster mist kans op titel bij Yerseke Open Schuit tweede in Ronde Hengstdijk P 7C maandag 1 augustus 2011 'Het ging wel lekker bij me. Conditioneel is het nog niet alles, maar daar is het ook de voorbereiding voor hé.' Kioetinge-speler John Schot door Klaas Verspoor BRUINISSE - Trainer Cees Hout epen zat zaterdagmiddag op het tweede veld in Bruinisse op zijn gemakje in een stoeltje naast de dug-out. Met Erwin van der Woerdt zag hij dat zijn spelers in het eerste duel van de oefencam pagne de taken redelijk uitvoer den. Hoofdklasser Kloetinge klop te zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys met 4-0. „Het belangrijkste van dit soort wedstrijden is het conditionele aspect. Ik probeer iedereen zoveel mogelijk speelminuten te geven", sprak Houtepen achteraf lOoetinge reisde met achttien spe lers af Terwijl de basiself Bruse Boys bestreed, werkten de wissel spelers een veldje verder een trai ning af „Een serieuze training", voegde Houtepen er aan toe. „We moeten toch iedereen via de oefenduels én bekerduels zien klaar te stomen voor de competitie." In Bruinisse had Kloetinge nog niet de beschikking over Josimar Pattinama (voetblessure), Daan Es- ser, Rogier Veenstra en Bruenaar Michel Maaskant. Wel waren de nieuwkomers Jerfy Booij, Jacco de Gast, Sjors Lankhaar en John Schot van de partij. Ook Mats Wil- lemse stond in de basis van Kloe tinge. Hij speelde tegen de club waar hij tot vorig seizoen speelde. „Ik ben zeer zeker tevreden over de nieuwe jongens. Ze deden het goed", aldus Houtepen. Dat Willemse in de 72e minuut voor eigen eer ging was volgens Houtepen te begrijpen. Toen stond het al 0-4. Voor rust kreeg tweedeklasser Bru se Boys via de bedrijvige Tom Blomaard en Mare Bij de Vaate een aantal kansen, terwijl de hoofdklasser het meeste balbezit had. Doelman Jaco van der Schee toon de een paar keer aan al in vorm te zijn. In de 38e minuut kwam Kloe tinge op voorsprong. lohn Schot ging over het been bij Nathan Olree en uit de strafschop zorgde aanvoerder Corné Schilper- oort voor de 0-1. Op slag van rust werd het 0-2. Wil lemse onderschepte op links de bal en opende naar de rechter kant. Ingmar Quist glipte langs een tegenstander en schoot de bal diagonaal achter doelman Mark Giljam. Al in de eerste minuut na rust kwam Kloetinge, met Sofyan Azza- gari, Justin le Conté, De Gast, Lankhaar en Edgar Verhage in de ploeg, al op 0-3. Maarten van Roos evelt stuurde Le Conté op links weg. Zijn voorzet werd door De Gast keurig binnengelopen. Timo Jansen liet daarna nog een grote kans op de 0-4 liggen, maar via de voorlaatste invaller Roy Mul der kwam die er in de 66e minuut alsnog. John Schot zag langs de lijn zijn vervanger op fraaie wijze scoren en keek tevreden terug. „Het ging wel lekker bij me. Condi tioneel is het nog niet alles, maar daar is het ook de voorbereiding voor hé. Het voelde weer ver trouwd. Het is goed om terug te zijn. Ik heb hier vier jaar geleden toch met veel plezier gespeeld. Op het veld moeten we nog naar el kaar toegroeien." De komende weken bereidt Hout epen zijn ploeg voor op de compe titie in de hoofdklasse. „Onze eer ste doelstelling is uiteraard handha ving. We gaan de sterkte van de te genstanders nog inventariseren en dan zullen we daarna wel zien wat de doelstelling wordt." Kloetinge traint deze week en speelt een oefenwedstrijd in en te- gen Nieuwdorp. Volgend weekend gaat de selectie op trainingskamp in Oisterwijk. Teambuilding staat dan voorop. Daarna krijgt het nieu we Kloetinge pas echt een gezicht. Bruse Boys - Kloetinge 0-4 (0-2). 38. Corné Schilperoort (strafschop) 0-1, 45. Ingmar Quist 0-2, 46. Jacco de Gast 0-3, 66. Roy Mulder 0-4. Scheidsrech ter: M. Schouls (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 165. Yaron Krombeen was in Yerseke de sterkste in de vijfde categorie. foto Ronald den Dekker door Sven Bakker YERSEKE - Jens de Koster is de eind overwinning bij het ABN Amro Yerseke Open misgelopen. De Kos ter was met goede papieren aan de finaledag begonnen, maar moest uiteindelijk toch de titel in de 3-ca- tegorie van het enkelspel laten aan Yoram Hilkhuijsen, die met 6-1 en 6-4 won. De Koster had aan één gewonnen set genoeg gehad om zich boven aan te nestelen in de poule, vanwe ge zijn eerdere 6-1 6-3-zege op Jeroen Bakx. Omdat diezelfde Bakx in drie sets (5-7 7-6 6-4) van Hilkhuijsen had gewonnen, was Hilkhuijsen genoodzaakt om De Koster in twee gewonnen sets. te verslaan. En dat lukte. De Koster pakte geen set tegen Hilkhuijsen en liep zodoende de titel mis op de vereniging waarvoor hij in de voorjaarscompetitie uitkomt. Even voor zijn verloren wedstrijd had De Koster al wel de eindzege bij het mannendubbelspel in de 4-categorie binnengehaald. Dat deed hij samen met Vincent Bol. In een wedstrijd met vier spelers van tennisclub Yerseke waren De Koster en Bol met 6-3 6-0 de meer dere van Jean en Jurrie Dhooge. Yaron Krombeen ging als onge plaatste speler ervandoor met de eindzege in de vijfde categorie van het enkelspel. Krombeen had daar tegen Pierre Polsenaere echter wel drie sets voor nodig. Het werd 6-3 2-6 6-1 voor Krom been. Het was niet de eerste dries etter voor Krombeen, want eerder op de finaledag moest hij samen met Joke Ganseman ook al flink aan de bak in de finale van het ge- mengddubbelspel 5. Tegen de als eerste geplaatsten Stephan en Esmée de Leeuw slaag den Krombeen en Ganseman er al leen in om de tweede set te win nen. De Leeuw en De Leeuw pak ten de eindzege met 6-11-6 6-3. Sa- ya de Jager uit Oost-Souburg was de beste bij de vrouwen in het en-~ kelspel 5. De als tweede geplaatste De Jager had in de halve finales nog een zware beproeving gehad met Irene Gijzen (6-7 7-6 6-3) en daarna was De Jager in de finale met 6-3 7-5 te sterk voor Jeanette Verschuure, die als eerste stond in geschaald. Linda Gruber en Rachelle de Reu wonnen het vrouwendubbelspel 5 na een 6-4 6-4-overwinning op Jo-^ ke Ganseman en Erica Smits. Stephan de Leeuw won behalve het gemengddubbelspel 5 ook het dubbelspel 5 bij de mannen, sa men met René de Leeuw. Zij ston den als eerste geplaatst en Wonnen alle drie hun wedstrijden in straight sets, inclusief de eindstrijd tegen de als tweede ingeschaalden Stefan Geers en Jermo Stoel. Die partij eindigde in een 6-2 7-6-zege voor De Leeuw en De Leeuw. HENGSTDIJK - De wielerronde van Hengstdijk leverde zaterdag bij de amateurs A een spannende strijd om de zege op tussen twee oud-wereldkampioenen bij de vrije renners. Tom de Meyer trok aan het langste eind. De inwoner van Wuustwezel sloeg in de laat ste kilometers een gaatje met Jac ques Schuit uit Oost-Souburg, waarna de Belg solo over de meet kwam. Die klassiekeroverwinning bete kende een goede generale voor het WK voor vrije renners zondag in Hoofdplaat. Hoewel hij in Hengst dijk een fraai staaltje wielrennen toonde, liet De Meyer (wereldkam pioen in 2008) zich niet in de favo- rietenrol drukken voor het WK. „Het deelnemersveld in Hoofd plaat zal aanzienlijk sterker zijn dan hier in Hengstdijk. Natuurlijk ga ik er alles aan doen om mee te strijden voor de hoofdprijzen. Maar dan zal echt alles moeten meezitten", hield hij een stevige slag om de arm. De strijd barstte al snel los. Er vormde zich een kop groep van negentien man, waarin naast De Meyer en Schuit ook de Zeeuwen Johnny van der Klooster (Lewedorp), Nico Ringelberg (Goes) en Ismaen Segers (Hulst) meereden. Het gezelschap werd niet meer teruggegrepen. Schuit ontsnapte in de één na laatste ron de, waarna hij gezelschap kreeg van De Meyer en Rudi Thomas. Diverse pogingen van Schuit om nogmaals weg te rijden van de con currentie, strandden. Vlak daarna plaatste De Meyer een beslissende demarrage. Puzzel ouderwets gezellig mee en win een Transformer! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl M,,.,11. Een initiatief van JL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39