DJ Roman Anthony slaat zich Man mishandelt agente in park aan Goese Oostwal 121 zeeland Jarig Goes Kinderstad onthult kunstwerk Vakantie weesjes een succes Een zomerzonnetje en twee lokale veelbelovende DJ's op het podium. De zevende editie van de Dancetour Goes was speciaal. Het publiek kwam vroeger dan gewoonlijk opdagen. maandag 1 augustus 2011 GOES - De Grote Markt in Goes is zaterdag 20 augustus voor de tien de keer het domein van Goes Kin derstad. De organisatie viert dat door een bronzen beeld aan te bie den aan de gemeente. Het door Frida van Overbeeke ge maakte kunstwerk wordt door kin derburgemeester Emma Baren- man overhandigd. De onthulling en overhandiging vindt plaats op de Vlasmarkt. Het beeldje van 45 centimeter hoog stelt overigens een kinderbur gemeester voor. Het krijgt een plek in het stadskantoor. Tijdens Goes Kinderstad zijn er allerlei ac tiviteiten voor de jeugd op de Gro te Markt, de Vlasmarkt, het Kerk plein, het parkeerterrein bij V8cD, de Stenen Brug en de Oostwal. Sportief vermaak, een kookthea- ter, een kinderspeelpark en heuse kamelen om op te rijden, het aan bod is legio. KRASYIA - Veertien Noord-Beve- landse jongeren hebben de afgelo pen weken dertig kinderen uit een weeshuis in de regio van het nucle aire rampgebied Tsjemobyl een va kantie aangeboden in een bergho- tel in de Karpaten. De actiegroep Jongeren4jongeren sprokkelde daarvoor 20,000 euro bijeen. En het is het geld meer dan waard, blijkt uit hun reisverslagen. De weeskinderen hebben het naar hun zin en ook de activiteiten, van excursies tot spelletjes, worden op prijs gesteld. Om het ijs te breken werd een spel gelanceerd: strand ballen en clownsneuzen. Verder namen de Noord-Bevelanders wa terpistolen, waterballonnen en een zwembadje mee. Daarmee zet ten ze waterspelen op touw, die ontaardden in een chaos waar jong en oud druipend uitkwam. Ook kon de groep vieren dat een van de wezen, de 13-jarige Dima, een studiebeurs krijgt voor de mili taire academie in Oekraïne. Dima woont met zijn broertjes en zusje in het weeshuis van Olena. Zijn moeder is overleden, zijn vader is alcoholist en heeft geen recht meer om voor hem te zorgen. Voor Dima is de studiebeurs een zegen. Slechts vierhonderd kinde ren worden jaarlijks toegelaten voor deze opleiding. Dat betekent dat Olena, die het weeshuis drijft, hem met een gerust hart los kan la ten. Verder heeft de Noord-Bevelandse groep de eerste steen gelegd voor een gezondheids- en activiteiten centrum voor gehandicapten in de stad Uzhgorod. Dat wordt overi gens zonder vergunning gebouwd, omdat procedures maar niet rond komen. De groep Noord-Bevelandse keert morgen terug. DANCETOUR GOES door Frank Balkenende Klakkende hakken en dei nende dijen. Om een uur of twee 's middags ontstaat al iets van een partysfeer op de Goese Grote Markt. De Dancetour Goes is dan koud een uurtje bezig. Zo'n vroe ge, massale opkomst is zelden ver toond in de geschiedenis van het dancevenement. „Het is vandaag mooi weer. Men sen willen naar buiten. Het is niet echt strandweer, dus ideaal voor de Dancetour Goes", stelt woord voerder Annelies van Geest van de Dancetour tevreden vast, terwijl ze ziet hoe de securitymensen be zoekers controleren en zonodig vi siteren. De Dancetour Goes is een soort fa miliefeest. Hele gezinnen, maar ook groepen vrienden drommen samen op de Grote Markt om eens lekker te heupwiegen of - beter nog - helemaal los te gaan op tig beats per minuut. Daar horen in geen geval drugs bij, onderstreept een bord bij één van de vier en trees. „We voeren een zero-toleran- ce-beleid", stipt Van Geest nog maar even aan. De openluchtdansvloer op het du re natuursteen van de Grote Markt bewijst dat een pilletje of andere geestverruimende danwel uithou dingsvermogen opkrikkende mid delen geen voorwaarde zijn voor een middagje 'uit je dak gaan'. Ook met een colaatje of - goed dan - een biertje blijkt dat te luk ken. Misschien helpt de zon, want iedereen lijkt goed geluimd. Leuk voor Goes is dat de zevende editie van de Dancetour twee loka le helden een plek biedt achter de draai- en mixtafels. Zo mag Elton Amat (25) uit Wilhelminadorp, alias Funkstar, het spits afbijten. Anderhalf uur lang mag hij het pu bliek opwarmen voor de 'grote jon gens' die later op de middag en in de avond het podium bestijgen. Funkstar is geen Dl die grof ge weld gebruikt om de gewenste massa-extase te bewerkstelligen. Hij houdt van klassieke muziek, speelde vroeger zelfs viool. In zijn tracks spelen melodie en fijnbe snaarde interludes dan ook een grote rol. Gooit er ook even Rol ling in the Deep van Adele door heen. Je zou het intelligente dance kunnen noemen. Het is niet ieders kost, blijkt uit enkele reacties van be zoekers. Vrolijke, harde beats willen ze. Niet al te ingewik keld. DJ Roman Anthony (Ramon Anthonisse) levert die hapklare brokken. Na Funkstar mag hij - als winnaar van de Dancetour Dj Knock Out, waarmee je plaats op de Dancetour verdient - beginnen aan zijn eerste grote klus. „En ze nuwachtig dat hij is", grijnst Dan- cetour-woordvoerder Van Geest. Niets van te merken. Als een pro staat hij te swingen op het enorme podium, dat met doeken in zomer se tinten is aangekleed. Na een half uurtje maakt hij plaats voor R3hab. „Ik was inderdaad een beet je zenuwachtig. Maar dat was een gezonde spanning. Eenmaal op het podium wilde ik maar één ding: knallen!" De Goesenaar kijkt dan al honder den mensen in de ogen. „Ik had niet gedacht dat het al zo druk zou' zijn." Hij zweept ze op. Handen in de lucht, een paar listige 'moves' achter de knoppen. De student commerciële economie hoopt van zijn hobby uiteindelijk zijn werk te kunnen maken. „Ik heb mijn vi sitekaartje afgegeven. Dat is ook te danken aan Funkstar, van wie ik vorig jaar verloor in de DJ Knock Out. Hij nodigde me uit op club avonden te draaien. Ik heb veel van hem geleerd. Het is mijn droom dit professioneel te doen. New York, Ibiza, het kan allemaal. Ik heb in elk geval een goed gevoel over mijn optreden. Ik kan van nacht rustig slapen." De Dancetour biedt dit jaar veel va riatie. Het trio Shermanology com bineert dance met livezang. Gregor Salto is de routinier die bekend is van hit 'Can't Stop Playing' met Dr. Kucho in 2005. 'The Dread- man', zoals Lucien Foort ook wordt genoemd, sluit Dancetour Goes af En: nog steeds is het droog. Een wonder. Maarten den Os (19) uit Wageningen en Mitsy de Kreek (16) uit Baren- drecht lopen veel dance-events af. In Goes komen ze ook een beetje voor thuisspeler DJ Roman Anthony. De lokake held draait lekker, vinden ze. „Ik vond de beats van Funkstar minder. Roman Anthony heeft vrolijke beats en is beslist niet eentoning", zegt Mitsy. „Roman heeft een lekkere stijl. Afwis selend, goede beat. Ik hoop dat hij doorbreekt", vult Maarten aan. Gisteren 'deden' ze het Zomercarnaval in Rotterdam en een dag later zijn de Vlissingse vriendinnen Karin van Opdorp (r) en Sarien Meijer present bij de Dancetour Goes. „Dit is onze afterparty." De dance-liefhebbers zijn van plan het programma tot tien uur 's avonds uit te zitten. Beter gezegd: te staan en te swingen. Karin twittert dat ze een Bob zoekt voor de terugreis. Kan ze nog een roseetje nemen. „Ik hoop dat er iemand wil rijden." door Frank Balkenende GOES - Een 33-jarige man uit de ge meente Reimerswaal heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Oostwal in Goes een 39-jarige politieagente mishandeld. De agente liep een pijnlijke kaak, schouder en elleboog op, alsmede diverse kneuzingen en zwellingen. Haar horloge, bril, uniformbroek en fiets raakten beschadigd. Politiemensen van het biketeam zagen rond half één 's nachts een motorfiets het parkje aan de Oost wal, een voetgangersgebied, inrij den. Toen de 39-jarige agente de bestuurder hierop aan wilde spre ken, probeerde deze haar aan te rij den. De agente kwam ten val en de man reed over haar fiets. Daar na schopte en sloeg hij de agente om vervolgens weg te rennen. Toegesnelde agenten hielden later aan de Oostwal een 25-jarige mo- torpassagiere uit de gemeente Bor- sele aan. Het parkje werd door zocht, maar de bestuurder werd niet gevonden. Een hondengelei der die met zijn diensthond ter plaatse kwam, trof de bestuurder, de 33-jarige man uit de gemeente Reimerswaal, aan in de voortuin van een woning aan de Oostwal, waar hij zich had verstopt. De man werd aangehouden. De motorfiets bleek op 5 juli gesto len te zijn in Etten-Leur. De be stuurder en de passagiere beschik ten beiden niet over een rijbewijs en verklaarden onder invloed van drugs te verkeren. In de portemon nee van de man werd een een zak je met wit poeder aangetroffen, bij de vrouw een zakje wiet. Ze zijn al lebei in verzekering gesteld en zit ten in Torentijd. De zaak is nog in onderzoek. MEEST GELEZEN 1Gros verkeersborden 's-Heer Arendskerke weg 2. Veel volk op pruimendag POLL Doe aan de poll over de Bevelandse en Thoolse buitenbaden op www.pzc/nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34