Zeeland PZCI Borden weg in 's-Heer Arendskerke Veel volk op Kapelse pruimendag BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 14 en 15 VERKEERSBORDEN Gemeente Goes zet in oktober mes in overbodige verkeersaanduidingen Man loopt hoofdletsel op bij val van fiets Man aangehouden voor mishandeling vrouw Dronken bestuurder raakt rijbewijs kwijt almanak Toeren Maandag 1 augustus 2011 DJ Roman Anthony slaat zich knap door Dance-debuut «MM Kunststudenten uit China twee weken op bezoek Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende 'S-HEER ARENDSKERKE - De meeste verkeersborden in 's-Heer Arends kerke kunnen verdwijnen. Zo'n 25 stuks moeten blijven staan om on gelukken of chaos te voorkomen. Dat blijkt uit een inventarisatie van de gemeente Goes. Ze heeft zich voorgenomen dor pen te ontdoen van onnodige ver keersborden. Sommige zijn name lijk al jaren niet functioneel of er staan verkeersborden waar dorpe lingen zich al jaren weinig aan gele gen laten liggen. 's-Heer Arendskerke is het eerste dorp waar de borden terug naar het depot kunnen. Dat betreft par keerverboden, een bord dat een doodlopend straatje aanduidt, een voetpad, een fietspad en nog tal van andere borden. In oktober zet het de gemeente het mes in de verzameling 's-Heer Arendskerkse borden. De borden die blijven staan, bevinden zich overwegend aan en rond de Oude Rijksweg. De geasfalteerde dijk die langs het dorp loopt, kruist nogal wat wegen (Vermetstraat, Slot- straat), waar de voorrangssituatie aangegeven moet blijven worden. Verder handhaaft de gemeente nog een tijdje een aantal borden rond zorgcentrum Poelwijck, waar de aanleg van de nieuwbouw re cent is begonnen. Oudelande was in 2007 het eerste Bevelandse dorp waar verkeersbor den werden opgeruimd. Tot nu toe geeft dat weinig aanleiding om de boel terug te draaien. Het maakt weinig verschil. De Stichting Overlegorgaan 's-Heer Arendskerke stond al een tijdje te popelen om het westelijk ste Goese dorp te vrijwaren van verkeersborden. Het Goese college van burgemeester en wethouders had bij zijn aantreden voorgeno men het Borselse voorbeeld te vol gen. Er moest eens kritisch wor den gekeken of de verkeersborden in de dorpen 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinderen en Kloe- tinge wel nodig zijn. Goes is begonnen met 's-Heer Arendskerke, maar het is de bedoe ling dat 's-Heer Hendrikskinderen en Kloetinge snel volgen. In het na jaar beginnen daar inventarisaties. Ze moeten duidelijk maken welke borden nog functioneel zijn en welke op de schraplijst kunnen ko men. Op welkg termijn verkeers borden daadwerkelijk kunnen wor den weggehaald, is nog niet be kend. door Frank Balkenende KAPELLE - Wasinghtons, Ontario's, Reine Claude. Zestig soorten prui men, van oude tot nieuwe rassen, waren zaterdag te zien en te proe ven in het Fruitteeltmuseum. De pruimendag - het Fruitteeltmu seum heeft elk jaar een themadag rond een vrucht - trok zo'n de zes tig bezoekers. Het museum bood hen onder meer een lezing. De Bel- giche deskundige Vincent Turkel- boom praatte de gasten bij over de geschiedenis van de pruim en de vele rassen die er zijn. Natuurlijk konden bezoekers ook de rassen aanschouwen en (be perkt) proeven. Sommige oogden als een uit de kluiten gewassen kers, andere hadden de afmeting van een flink kippenei. Opvallend is dat de oude rassen zoals Czar, Mirabelle en Opal veel meer geu ren dan de nieuwe. Diverse (oud-)telers hadden prui men geleverd. Zo waren er Was- hingtons uit verschillende Kapelse boomgaarden. „En hoewel het om hetzelfde ras gaat, menen de telers toch dat hun pruimen verschil lend smaken", aldus Adrie Evers- dijk van het Fruitteeltmuseum. Er was koffie met, jawel, pruimen- taart en het museum verzorgde ook een lunch, 's Middags konden de bezoekers mee op excursie door een pruimenboomgaard. De pruimendag in het Fruitteeltmuseum in Kapelle trok rond de zestig bezoekers, onder wie veel ouderen die rassen als Washington en Ontario nog kennen. Ook veel (oud-)fruittelers kwamen een kijkje nemen. foto Willem Mieras GOES Een 44-jarige Goesenaar is zaterdag gewond geraakt bij een val met zijn fiets. De man reed in de Elvis Presleylaan in Goes slingerend de stoep op. Toen hij viel, kwam een 15 maanden oud meisje onder zijn fietswiel terecht Het kindje bleef, voor zover bekend, ongedeerd. De man is met hoofdletsel naar het zie kenhuis in Goes gebracht. Mogelijk was hij onwel geworden. RENESSE Op de Stoofweg in Renesse is zater dagmiddag een 43-jarige man uit Schouwen-Duiveland aangehou den wegens mishandeling in de re lationele sfeer. De man, die buiten op straat werd aangehouden, had in een woning in Renesse een 44-jarige vrouw mishandeld. Zij liep letsel op aan haar hoofd en kneuzingen. De man is in verzeke ring gesteld en zit in Torentijd. GOES Op de Deltaweg in Goes is zaterdag avond een 34-jarige automobilist uit Goes betrapt op rijden onder in vloed. De politie onderwierp de Goese be stuurder aan een ademanalyse. Daaruit kwam naar voren dat de man bijna vier maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij moest ter plaatse zijn rijbewijs inleveren. Tip? redactie@pzc.nl Buren zijn ze, al jaren. En vrienden. Maar over sport zullen ze het nooit eens worden. Henk kan er niet ge noeg van krijgen, Piet vindt het niks. Toen Henk gisteren bij zijn buur bin nenstapte zag hij tot zijn verbazing dat de Tour daar nog in alle hevig- heid op de tv woedde. Opgenomen beelden natuurlijk. En nog wel van die prachtetappe naar Alpe d'Huez. Piet commentarieerde fris van de le ver: „Die wordt niks. Te lage zit." Henk geloofde zijn oren niet: „Be trapt buurman. Geef het maar toe. Door onze Johnny ben jij ook een fan van de wielersport geworden." Piet keek hem niet begrijpend aan. „Welnee, ik wil een nieuwe camper kopen en dan is er geen mooiere showroom dan de Tour."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33