Steeds weer verzoek uit H Dominee betaalt kerk 141 zeeland Ans Schilders speelt mee in 'Bagage' The Conspirator van Redford in première zeeland in de vorige eeuw KUNSTUITWISSELINC Chinese studenten twee weken op bezoek Turdus Trio met zomerconcert in Oostkapelle maandag 1 augustus 2011 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Linden- bergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verha len over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De opgave van vorige week was pittig, zo valt op te maken uit het geringe aan tal juiste oplossingen. A. Verkerke uit Sint-Philipsland schrijft dat de foto in zijn dorp is genomen. „Dit is de Achterstraat. Rechts poseert Corrie Wagemaker voor het win keltje van haar ouders, die handel den in zogenaamd steengoed en drogisterijartikelen." S. J. Zwemer-Beneker uit Krabben- dijke heeft veel herinneringen aan de straat: „Het hoge huis rechts was de bakkerij van mijn vader: I.P.C. Beneker. Die had de zaak in 1929 gekocht van de familie Stout- jesdijk. Hiervoor was de bakkerij in handen van Bram de Ruijter en diens zoon Piet. De laatste woon de naast ons en was bekend als commissionair in zilveruitjes. Ik ben in deze straat geboren en heb er mijn jeugd doorgebracht tot maan 1969. Mijn vader is toen ge stopt en heeft slechts kort van zijn AOW mogen genieten. Hij is in mei 1970 overleden. Behalve de huizen naast ons, zijn met de Ramp de lage woningen op de voorgrond rechts allemaal wegge spoeld. Links op de achtergrond zien we het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente." Kees Stevense uit Middelburg con stateert dat het stil is op straat. „Toch was het in deze buurt in vroeger jaren, een drukte van be lang. Er stond namelijk een christe lijke school, die op initiatief van burgemeester W.F. del Campo aan de gemeente was verhuurd, en die bij de aanvang en het einde van de lessen de daarbij behorende leven digheid met zich meebracht." De eerste dominee van de uit 1871 daterende kerk was Pieter van Dij- ke. Stevense schrijft daarover: „De kerk was waarschijnlijk gebouwd voor rekening van de predikant, want op 4 maart 1885 verkochten de erven Van Dijke de kerk voor 5000 gulden aan de Christelijke Afgescheiden gemeente, zoals de Oud Gereformeerde gemeente toen werd genoemd." Winnaars cadeaubon: R. Nieuwenhuijs- se-Kleppe, Wemeldinge; A. J. de Putter, Terneuzen en J. Reijngoudt, St. Phiiipsland door Ali Pankow et begon voor het echt paar Dimp Nelemans en Ludo van Well van GalleryMaritime uit Middelburg in 2002 gewoon met een vakantiereis naar China. In middels zijn ze negen jaar en enke le boeiende kunstuitwisselingen verder. Steeds komt er weer een verzoek uit China en Nelemans en Van Well spelen daar graag op in. Zo ontvangen zij nu zeventien Chi nese kunststudenden voor twee weken in Zeeland. „Ik doe hier indrukken op, die ik in mijn eigen land nooit had kun nen verwerven. Het tekenen van een kustlijn bijvoorbeeld. Daar heb ik in mijn opleiding wel iets over gehoord, maar hier heb ik veel meer geleerd over perspec tief', zegt de 17-jarige Wang Anqi. Zij is een van de vijftien kunststu denten van de kunstacademie liangsan Taihu Seniorschool in de Chinese provincie Wuxi. De groep is aangevuld met twee muziekstu denten: Li Junting (zanger) én Zhou Jingjing (pianiste). Voor Jun ting brengen zijn ervaringen in Ne derland wellicht een switch in zijn opleiding teweeg. Nadat hij de af gelopen week van Ludo van Well tijdens een workshop leerde hoe je zelf een fluit en een panfluit kunt bouwen, trok hij een conclu sie. „Ik geloof dat ik toch liever een maker of ontwerper van dingen wil worden dan zanger", vertrouw de hij het gastechtpaar toe. De ontvangst van de Chinese stu denten met twee begeleiders vergt veel inventiviteit laat Nelemans weten. „Eerlijk gezegd ben ik be hoorlijk teleurgesteld in de mede werking hier in Zeeland. Aanvan kelijk kreeg ik bij alle organisaties - Rooseveldt Academy, de HZ, Pon tes, ROC, Kunsteducatie Walche ren - te horen: 'sorry, we zijn dan met vakantie'. Uiteindelijk heeft het enthousiasme en de bemidde ling van beeldend kunstenares Marlou Pluymaekers nog geresul teerd in enkele lezingen en ont moetingen. Maar van uitwisseling is dus geen sprake." Wetend dat subsidiepotten vaak leeg of moeilijk" toegankelijk zijn, is Nelemans de strijd daarvoor bij voorbaat niet aangegaan. „Die stu denten zijn echt niet rijk hoor, maar vanuit China wordt een be langrijk deel van de reis betaald en verder kozen we voor een low bud getprogramma. „De groep verblijft in het Zilveren Schor en de maaltij den daar bereiden we zelf" Alle inventiviteit resulteerde bo vendien ook in een verrassend pro- gramma dat de Chinese studenten g krijgen voorgeschoteld. Dat vari eert van bezoeken-aan onder meer het Zeeuws Museum en Museum Boijmans Van Beuningen tot ont moetingen met een Chinese kun stenaarsgroep in het Rotterdamse Katendrecht. Gisteren bezocht de groep ook een expositie in Den Haag met werk van kunstschilder He Jiang, tevens een vroegere do cent aan hun opleiding in Wuxi. door Ali Pankow kapelle - Het is een kolfje naar haar hand: meespelen in een mu ziektheaterproductie met professio nele acteurs onder de inventieve regie-van Marcel van Brakel. „Het is een geweldige ervaring", zegt Ans Schilders uit Kapelle over het repetitieproces voor de voorstel ling Bagage, die zondag 7 augustus op het Theaterfestival Boulevard in 's Hertogenbosch in première gaat. Zij werd gecast voor een van de edelfiguranten en is nu al enke- oostkapelle - Het Turdus Trio geeft woensdagavond in de Dorps kerk in Oostkapelle een optreden in de serie Zomeravondconcerten. Het trio wordt gevormd door: Jan- neke Zegveld (viool), Markt Snitse- laar (klarinet) en Wouter J. Bakker (piano). Zij brengen muziek van: Darius Milhaud, Jan Krtitel Van hal, Alexander Arutiunian en Hu- go Godron. Aanvang: 20.00 uur. Ie weken intensief bij de repetities betrokken. Na de voorstellingen in Den Bosch volgt nog een tournee tot half oktober. „We spelen onder meer in Den Haag, Haarlem, Am sterdam, Tilburg en Eindhoven, maar jammer genoeg niet in Zee land. Aanvankelijk was het de be doeling dat we al op festival Onder stroom in Vlissingen zouden staan, maar daar is het helaas niet van gekomen", zegt Schilders. De voorstelling is een co-produc tie van crossmediagroep Polymorf en Muzieklab Brabant. Het verhaal gaat over een ouder echtpaar dat met zijn caravan rusteloos door de schemering van casino naar casino reist. De hoofdrollen worden ver tolkt door Frits Lambrechts, Sylvia Kristel en de eveneens van oor sprong Zeeuwse actrice Marlies Ha- melynck. Zij speelde in de Zeelan- dia-producties Coupure, Van Dale en Vandaag geen vis. De acteurs spelen te midden van het publiek. Een deel van het verhaal wordt verteld door de nieuwste video- mapping technieken, waardoor 3D beeldillusies ontstaan. vlissingen - Film by the Sea pre senteert morgen om 14.00 en 19.30 uur in CineCity Vlissingen en woensdag om 20.00 uur in CineCity Terneuzen de voorpre mière van The Conspirator van Ro bert Redford. Na de moord op de populaire Amerikaanse president Abraham Lincoln worden zeven mannen en één vrouw gearresteerd. De enige vrouw die wordt beschuldigd, Ma ry Surrat (Robin Wright) heeft een pension waar voorafgaand aan de moord Johan Wilkes Booth (Toby Kebbell) en anderen elkaar ontmoet hebben om de aanslag te beramen. De jonge advocaat Fre derick Aiken (james McAvoy) gaat met tegenzin akkoord om Mary Surrat te verdedigen voor het tribu- naai. Deelnemers in de groep van jonge Chinese kunststudenten bezig op het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32