'Dat we er zijn voor 21 zeeland Mysterie rond slang duurt nog steeds voort I Brugklassers PZC maandag De krant 6 weken voor 18 euro! Europa Kinderhulp bestaat 50 jaar. In Zeeland werd dat met een familiedag in Kamperland gevierd. „Kinderen met een 'rugzakje' mogen toch ook vakantie hebben." maandag 1 augustus 2011 door Wim Hofman In deze tijd denk ik wel eens aan de nieuwe brug klassers, al ben ik nooit brugklasser geweest. Ik her inner me wel de eerste keer dat ik naar de middelbare school ging- Mijn ouders hadden me er al op voorbereid. Mijn moeder had een nieuwe fleurige bloes voor me gemaakt en mijn vader had voor mij voor de meetkundeles een paar driehoeken gekocht, een liniaal, een gradenboog en een passer van koper met een scherpe stalen punt die een gaat je maakte in het papier. De cirkel werd getrokken door een potloodje dat in een beugel- tje werd vastgeklemd. Het pot loodje had ook een scherpe punt, net als de andere potloden die ik kreeg. Ze hadden een gummetje aan de achterkant, al was ik niet van plan fouten te maken. Schriften waren ook nodig. Ze waren groen en er zat een etiket op, waarop je naam en het schoolvak geschreven moest worden. Later zouden ze lang zaam vol en beduimeld raken en de Ieraar zou er met zijn ro de balpen een en ander aan com mentaar in schrijven. De stapel schoolboeken herin ner ik me ook nog wel. Dat je dat allemaal zou gaan leren! Meer dan tien vakken kregen we en voor elk vak had je een andere leraar. Toch leerde je gauw genoeg om ze uit elkaar te houden. Sommigen hadden een bijnaam en de meetkundeleraar kon je gemakkelijk herkennen aan de grote houten liniaal die hij onder zijn arm droeg en de enorme houten passer waar hij een krijtje in vast kon zetten om er grote cirkels mee op bord te kunnen zetten. Er zal sinds ik mijn eerste stap in zo'n school zette, wel een en ander veranderd zijn. Nu zijn er laptops en elektronische school borden en de leerlingen hebben een telefoon zodat ze meteen kunnen terugvallen op thuis als het moeilijk wordt, maar on danks dat: het blijft spannend, zo'n eerste dag op een nieuwe school. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets-1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (accept^ro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaaÜNAM) een doorlopend abonnement met betaling per accept van €74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat rorgvuldig om met persoonsgegevens. In het cololön treft u nadere informalle aan. GASTOUDERS EUROPA KINDERHULP door Edith Ramakers Wij hebben het goed, waarom zou je dan een ander ook niet een beetje van jouw welvaart gunnen", vinden Gilbert en Carla Wondergem uit Oostkapelle. Zij zijn via Europa Kinderhulp gastouder van Domini que (9). „En als je moet kiezen tus sen een nieuwe auto of een kind een heerlijke tijd geven, dan is de keuze toch niet zo moeilijk", vul len Ingrid en Jan Bakker uit Ter- neuzen aan. Zij zijn gastouders van Imaan. Familie Wondergem heeft drie kin deren. „Kim is even oud als Domi nique. Het zouden zusjes kunnen zijn. We doen dit uit naastenlief de. Dominique verdient net zo te mogen genieten als onze kinde ren." Dominique komt voor de tweede keer naar Oostkapelle. Imaan, 12 jaar, is al vier jaar kind aan huis bij familie Bakker. Ze reist zelfs af naar Temeuzen bui ten Europa Kinderhulp om. „Met Kerstmis is ze hier ook", zegt In grid Bakker. Familie Bakker zou eerst een ander kind krijgen van Europa Kinderhulp, maar dat ging niet door. „Toen werd ons ge vraagd of we geen bezwaar had den tegen een Marokkaans meisje. Nee, natuurlijk niet. We zijn alle maal gelijk." Imaan woont thuis in Geleen bij haar oma en opa. Haar vader is overleden en haar moeder kon de zorg van Imaan niet meer aan. Imaan: „Het gaat nu wel beter met mij, maar opa en oma leven in een soort oude wereld." Ze vindt dat de mensen in Zeeland aardig en vriendelijk zijn. En thuis bij Ingrid en Jan zijn de regels heel duidelijk. Ze vlijt zich tegen Ingrid aan. Jan: „We vinden het belang rijk dat we 's ochtends met het he le gezin ontbijten. Dan zitten we aan tafel en praten wat. Dat was ze duidelijk niet gewend. Zij leert denk ik van ons, maar we leren ook van haar." „Haram is slecht en halal is goed, zo is het toch Imaan?" vraagt Jan. Imaan knikt. Als Imaan komt, dan koopt familie Bakker halal vlees bij de Turk in Temeuzen. „Wij zijn katholiek en Imaan is moslim. Ze heeft laatst een vertaling meege nomen van haar gebedenboekje. Onze gebeden lijken op elkaar. Haar opa zei laatst: 'Imaan, pak uit elk geloof het beste. Daar word je wijzer van.' Dat is een mooie ge dachte." Imaan heeft gelukkig nog niet te veel ellende meegemaakt, zegt ]an. „Dat we er zijn voor Imaan, maakt ons gelukkig." Gilbert en Carla Wondergem, met van links naar rechts: Kim, Xander, Emma en Dominique. foto Willem Mieras door Annemarie Zevenbergen middelburg - Het is nog steeds niet duidelijk waar de slang is ge bleven die afgelopen donderdag werd gesignaleerd in Middelburg. Volgens geruchten zouden een paar jongetjes het reptiel gevon den hebben. De politie geeft ech ter aan dat daar geen melding over gedaan is. Ook Ad Bom van de Vlis- singse reptielenzoo Iguana heeft niet officieel vernomen dat het dier gevonden is. „Ik heb die verha len gehoord, maar ik weet niet of het echt zo is. Niemand heeft daar over iets tegen mij gezegd." Ad Bom waagt zich overigens nog niet aan een definitieve uitspraak over wat voor soort slang het kan zijn. Naar aanleiding van een vaag fotootje van een bewoner in de wijk Nieuw Middelburg geeft hij aan dat het om een Taiwanese rat- tenslang zou kunnen gaan. „Dat is een prikkelbare slang. Niet gevaar lijk of giftig, maar als die bijt, voel je het echt wel. In de boven- en on derkaak zitten al gauw zo'n vijftig kleine, scherpe tandjes. Het is van belang de bijtplekjes goed met jo dium schoon te maken tegen infec tie." Wie de slang ziet, wordt ge vraagd de politie te bellen op num mer 0900-8844. De politie is ook nog op zoek naar de eigenaar. COLUMNS Vandaag beschrijft Wim Hofman zijn herinneringen aan die eerste tijd op de middelbare school. Meer columns lezen? www.pzc.nl/specials/columns Z2-videojournaal In 2 minuten tijd ben je helemaal bij met ons Z2-videojournaal. Bekijk het elke dag via tablet, iPhone en compu ter: www.Z2.nl en www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw zomerfoto in ons album Zomer2011 op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2