Zeeland PZC Sluis krijgt er 600 parkeerplekken bij Buiten is het lastiger ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 II 14 en 15 DRUKTE Nieuwe terreinen aan Kloosterstraat en Zuiddijkstraat; uitbreiding van parking in Mariahavenpolder Automobilist rijdt tegen twee huizen en vliegt over de kop Tweeduizend bossen rozen als wijkprijzen Brandstof gestolen uit tank van vrachtauto Bootmotoren gestolen in haven De Braakman Heel Groede komt kijken naar opa, vader of broer Kunststudenten uit China twee weken op bezoek Maandag 1 augustus 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ■HHBBSHHMBSSSaSSSMMBHBRMKUIHnBIHnBMnEBSKSSMRnMHMRMnMi door Frank Cijsel SLUIS - De gemeente Sluis breidt het aantal parkeerplaatsen in de kern Sluis uit met zeker zeshon derd plekken. Vlakbij het centrum, in de Zuiddijkstraat en de Kloos terstraat, worden volgend jaar twee terreinen met samen drie honderd plekken aangelegd. Ver der wordt het terrein in de Maria havenpolder, achter het Walplein, met driehonderd plaatsen vergroot. Die uitbreiding is een particulier initiatief De gemeente Sluis huurt straks het terrein van de eigenaar. Volgens wethouder Conny Alme- kinders is er al enkele jaren een structureel tekort aan parkeerplaat sen in Sluis. „We merken dat de belangstelling voor het koopcen trum nog steeds toeneemt. Daar willen we op inspelen." Voor de uitbreiding in de Mariaha venpolder is de gemeente in over leg met de provincie. Almekin- ders: „Het gebied ligt in de ecologi sche hoofdstructuur. Wij willen de begrenzing van het natuurge bied aangepast zien, zodat we de parkeerruimte daar kunnen uit breiden. Ook het bestemmings plan voor het buitengebied zal aan gepast moeten worden. Dat vraagt de nodige tijd, waardoor we op zijn vroegst in 2013 hier aan de slag kunnen." Een verwijssysteem aan het eind van Hoogstraat zal bezoekers naar de nieuwe parkings in de Klooster straat en Zuiddijkstraat leiden. Daarbij is het de bedoeling de over last in de woonwijk tot een mini mum te beperken. „We willen de terreinen ook zoveel mogelijk aan het oog onttrekken en inpassen in de omgeving", geeft Almekinders aan. „Het mag geen grote asfalt- vlakte worden." Het ligt ook in de bedoeling om vanaf september het parkeerter rein achter de Rabobank in de weekends te huren en open te stel len. Over uitbreiding met negentig plaatsen op de parkeerplaats bij ToverSluis wordt nog overlegd. Door de aanleg van de terreinen bestaat straks de mogelijkheid het aantal vergunde parkeerplaatsen voor inwoners uit te breiden. Mo menteel zijn er in het centrum van Sluis tweehonderd van derge lijke plaatsen beschikbaar. Middenstandsvoorzitter Sancho Jansen is blij met de maatregelen. Hij juicht het toe dat er straks pas bij het verlaten van de parkeer plaatsen betaald moet worden. „Daardoor wordt de filestroom bij het oprijden van de parkings be perkt." Ook de verwijzingen naar lege plekken noemt hij een goede zaak. „Daarmee voorkom je dat bezoe kers in de wijken blijven rondrij den op zoek naar een plekje." lan sen zou graag zien dat het parkeer- bureau in de toekomst nog meer een onthaalfunctie krijgt. foto Peter Nicoiai MmsBrnimemmammmmmilKt door Wilma Valk IJZENDIJKE - Het klakken van de krulbollen was dit weekend tot ver in de omtrek van de molen van IJzendijke te horen. Bij bol- club Molenzicht werden zaterdag de Nederlandse Kampioenschap pen op de buitenbanen gehouden. Zondag werd er tot vroeg in de avond gebold voor de eerste prijs van de Mauritsbolling. Voorzitter Andy de Schipper was erg tevreden over de opkomst: „Er zijn beide dagen ruim honderd deelnemers. Wij beschikken hier over een groot buitenterrein zodat er dit weekend ook een gaaibol baan is en een schieting op de staande en liggende wip. Een aan tal deelnemers willen alles doen, ze kwamen hier met hun bol en hun boog en lopen steeds maar heen en weer. Heel speciaal!" De deelnemers kwamen uit België en Zeeuws-Vlaanderen. „Sommi gen vinden buiten spelen lastiger," wisten' de echte liefhebbers. „Er ligt een laag van ruim vijf centime ter zand op de baan terwijl er bin nen een gladde vloer is. Dit is moeilijker, maar ook leuker." Nederlands kampioen werd het team van Aimé Dusarduijn, secre taris van de club, met Wilfried Soens en Wesley Ruebbens. Franklin Blaakman uit IJzendijke gooit de bol tijdens het Nederlands Kampioenschap, afgelopen zaterdag. TERNEUZEN Alle inwoners van Terneuzen die meedoen aan de Postcode Loterij en van wie de postcode bègint met 4535 of 4536, winnen een boeket ro zen. Wie meedoet met meerdere lo ten, krijgt mag evenzoveel bossen bloemen ophalen. Bij elkaar gaat het om 2025 boeket ten rozen, meldt de Postcode Lote rij. De winnaars krijgen een cou pon, waarmee ze hun prijs kunnen ophalen bij bloemist Flora op het Stadhuisplein. LAMSWAARDE De eigenaar van een vrachtauto in Lamswaarde ontdekte zaterdag dat zijn voertuig een lege tank had, ter wijl hij helemaal nog niet zo ver had gereden. Dieven hadden uit de vrachtwa gen, die geparkeerd stond in de Fre- derik Hendrikstraat, ongeveer 500 liter diesel uit de brandstoftank ge haald. De eigenaar heeft bij de politie aan gifte gedaan van de diefstal van de brandstof. HOEK Dieven hebben in de nacht van za terdag op zondag een bezoek ge bracht aan de jachthaven van De Braakman. Van drie boten die daar liggen, werd de buitenboordmotor gesto len. Van één van die boten werd ook een dieptemeter meegeno men. De motoren hebben elk een waar de van enkele duizenden euro's. De dieptemeter is een paar hon derd euro waard. KOEWACHT - Bewoners van twee woningen aan de Nieuwstraat in Koewacht 2ijn in de nacht van za terdag op zondag goed weggeko men. Tegen 2 uur reed er een auto tegen de gevel van beide huizen. Omdat het voertuig de woningen slechts schampte, raakte de ene woning helemaal niet beschadigd; bij de andere raakte een aantal ge velstenen los. De auto werd bestuurd door een 25-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen. Na de botsing met de wo ningen sloeg zijn voertuig over de kop. De automobilist kon de auto zelf verlaten. De man verklaarde tegen agenten dat hij waarschijnlijk in slaap was gevallen. Hij is met nekklachten naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd. Omdat hij naar alcohol rook, werd daar een bloedproef af genomen. De uitslag daarvan was gisteren bij de politie nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29